Brzdy

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

bocelini
*
Příspěvky: 64
Registrován: 15 říj 2006, 21:05
Bydliště: Kunštát
Kontaktovat uživatele:

Brzdy

Příspěvek od bocelini »

Zdravím Všechny,Pomalu ale jistě mě čeká výměna předních brzdových kotoučů na coupe 1.gen 2.0 16V.
Kotoučů je na trhu celkem hodně tak kdyby jste mě mohli trošku poradit nějakej rozumnej kompromis kvalita/cena.Celkem za rozumnou cenu mě
přišli ZIMMERMANNY ale zkušenost sněma bohužel nemám.
Reklama
 

MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Hele bejku.. já koupil sériový Bremba, nebyli vůbec drahý, asi 1200,- kus.. ale kecal bych.. problém je, že když měníš kotouče, na 99% musíš vyměnit i ložiska a to už je darda.. mě vyšly SKF 1800,- za jedno-- A taky když dáváš nový kotouče, tak bys měl i desky.. pokud je tamten starej kotouč třeba nějak zvlněnej.. no já udělal kompromis.. vzhledem k těm ložiskům sem se rozhod, že radši než aby mi mizel kotouč, koupim horší destičky.. a koupil sem Bosch.. byli do litra sada.. ceny ti přesně nepovim, bo mám fakturu v autě a to je právě v servisu mimo jiný i na ty brzdy.. tak tak :-)
Do těch Zimmermanů sem původně chtěl jít.. ale bylo mi to od celkem kompetentních lidí vymluveno, že sice dobře vypadaj, ale jinak je to bláto.. tak nevim
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
bocelini
*
Příspěvky: 64
Registrován: 15 říj 2006, 21:05
Bydliště: Kunštát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bocelini »

MartasZ píše:Hele bejku.. já koupil sériový Bremba, nebyli vůbec drahý, asi 1200,- kus.. ale kecal bych.. problém je, že když měníš kotouče, na 99% musíš vyměnit i ložiska a to už je darda.. mě vyšly SKF 1800,- za jedno-- A taky když dáváš nový kotouče, tak bys měl i desky.. pokud je tamten starej kotouč třeba nějak zvlněnej.. no já udělal kompromis.. vzhledem k těm ložiskům sem se rozhod, že radši než aby mi mizel kotouč, koupim horší destičky.. a koupil sem Bosch.. byli do litra sada.. ceny ti přesně nepovim, bo mám fakturu v autě a to je právě v servisu mimo jiný i na ty brzdy.. tak tak :-)
Do těch Zimmermanů sem původně chtěl jít.. ale bylo mi to od celkem kompetentních lidí vymluveno, že sice dobře vypadaj, ale jinak je to bláto.. tak nevim
O těch ložiscích už jsem to zaslechl ale doufal jsem že to nebude pravda :cry: Koukal jsem na ceníky a nějaký ty obyč.se kolem toho litru daj sehnat tak snad něco vyberu. Ale bojím se aby mě pořád nehořely jako ty starší co tam mám :evil:
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Jestli jezdis zvostra,tak ti budou horet jakekoliv seriovky. :wink: 8)
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

Přesně tak. měl sem stejnej problém. Kotouče už sem měl objednaný a pak sem zjistil to s těma ložiskama,tak sem kotouče zrušil, nechal sem starý a koupil jen desky. platil sem asi 840Kč.
Hyundai Coupe 2.0 16V r.v. 1997
Uživatelský avatar
Žluťasek
**
Příspěvky: 249
Registrován: 22 zář 2006, 12:12
Bydliště: Doksy

Příspěvek od Žluťasek »

Jo s tema loziskam je to pravda ale nekdy se ti jej podari vyndat bez toho aby se ti rozpadlo a pak ho tam muzes vratit strejc si ted delal kotouce na honde akord a taky se bal prave lozisek a vydzeli tak byl rad jelikoz usetril
Uživatelský avatar
pokaymu
**
Příspěvky: 166
Registrován: 03 dub 2006, 17:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pokaymu »

Tak jsem měnil přední kotouče, bláhově jsem si myslel že si je vyměnim, sám pak jsme si přečet pár diskuzí tady o tom a rozhod jsemse to dát do servisu. Koupit jsem kotouče ATE POWER DISK k tomu ATE desky 4 drážkový a ložiska originál hyundai. Celkově mě to vyšl oi s prací v servise na 11 500 kč, jsem myslel že mě vomejou. Kotouče sice vypadaj hezky na autě, ale bylo mi řečeno že je to žrout desek. Prý výrobce říká že desky vydrží 60 000 km a mě na těhle koutoučí dává tak 30 000. 6e jsem se na to nevykašlal.


No a k tomu ještě scháním a nemůžu sehnat středící kroužky na Alessio F1 průměr na disku 69 mm a na autě mám 67 mm. Kdyby jste je někdo měl nebo věděl kde je sehnat, dejte prosím vědět.
coupe 2.0 16V 12/1998 lauf 109 dB
www.xsoundtuning.cz
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Já bych šel do kotoučů Zimmerman (vrtanejch) + destiček Ferrodo (typ nevim takhle z hlavy :) ) - vyzkoušeno a brzdí to celkem slušně. Jako další upgrade brzd bych volil pancéřoví hadičky - nezdá se to, ale udělá to celkem hodně).
Obrázek
Uživatelský avatar
pokaymu
**
Příspěvky: 166
Registrován: 03 dub 2006, 17:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pokaymu »

tak kroužky jsem už sehnal na www.autoprestige.cz, maj tam snad na všechno.
coupe 2.0 16V 12/1998 lauf 109 dB
www.xsoundtuning.cz
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Petr HC píše:Já bych šel do kotoučů Zimmerman (vrtanejch) + destiček Ferrodo (typ nevim takhle z hlavy :) ) - vyzkoušeno a brzdí to celkem slušně. Jako další upgrade brzd bych volil pancéřoví hadičky - nezdá se to, ale udělá to celkem hodně).
Já nevim.. já se o těch Zimmermanech bavil s dost lidma a zkušenosti že to sice brzdí.. ale zanedlouho se ty dírky zanesou a efekt nula.. navíc jsou prej docela bláto.. no nevim no.. já mám Bremba jen chlazený a jsem spokojenej :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

MartasZ píše:
Petr HC píše:Já bych šel do kotoučů Zimmerman (vrtanejch) + destiček Ferrodo (typ nevim takhle z hlavy :) ) - vyzkoušeno a brzdí to celkem slušně. Jako další upgrade brzd bych volil pancéřoví hadičky - nezdá se to, ale udělá to celkem hodně).
Já nevim.. já se o těch Zimmermanech bavil s dost lidma a zkušenosti že to sice brzdí.. ale zanedlouho se ty dírky zanesou a efekt nula.. navíc jsou prej docela bláto.. no nevim no.. já mám Bremba jen chlazený a jsem spokojenej :-)
Ano dirky se sice zanášej, to je pravda, ale stačí je tak jednou za 3 až 4 měsíce proˇšťouchnout hřebíkem :D a jsou zase správně "děravý" :D . Navíc i když jsou zanešený prachem z destiček tak i tak podle mě plněj svoji funkci - díra ucpaná prachem odvádí teplo líp, než kdyby tam byla masa železa - podle mě teda.
Jinak přesně tuhle "konfiguraci" má jeden muj kamarád na Fiatu Punto GT a opravdu to brzdí líp a ani se to tolik nehřeje a nevadne, takže upgrade to rozhodně je.
Obrázek
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

Ahoj, vytahnu trochu postarsi vlakno, ad nezakladam novy
Potrebuju u sebe vymenit kotouce, chtel sem dat Nipparts, ale ty nikde nema a dodaci lhuta tak mesic, to je blby, to potrebuju driv
Co byste mi poradily za rozumne cenovy a hlavne aby dlouho vydrzely ?
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

Konkretne se rozhoduju mezi
ATE Power Disc za 1400 jeden
nebo dat levnejsi Ferodo za 1100 kus, ale tech se trochu bojim, jak to bude s vydrzi?

Mate nekdo zkusenosti s tema ATE ?
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Plastic
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2008, 17:42

Příspěvek od Plastic »

> Zdravíčko,potřebuji poradit...Sháním brzdové držáky třmenu na Hyundai coupé r.v 1999
> 2.0/102kw...Nevím jestli víte co myslím,ale je to ten kus do kterého
> se zasunují čepy a k tomu se potom dvěma šroubama montuje třmen...
> Díry kde se zasunuje čep mám už vychozené a čepy vnich už nejsou
> pevné a proto mi při brždění celé třmeny vybrují..Potřebují na obě
> přední kola...Za rychlou odpověď vám předem moc děkuji
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

co zkusit vyrobit nové čepy s větším průmerem... Když to dobře a přesně změříš a někdo ti to dobře a přesně vyrobí, taky by to fungovalo. Jinak zkus asi nějaký to vrakoviště
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE“