Motor 1.5DPi

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2072
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od milosh »

Panove, nevim jak u vas, ale u me je na prvnim miste vzdy spolehlivost auta a tim padem i motoru. A logicky u atmosfery bude mensi sance, ze se neco pose.e nez u oturbenyho auta. Ad toto tema, doporucuju precist od zacatku, kdo dela v kancelari ma to akorat do obeda :D
Reklama
 

Odjinud
***
Příspěvky: 908
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od Odjinud »

Vcera jsem jel po D1 Prerov - Praha a pocitove spokojenost. Na tempomat davam 140-145 km/h (140ka je cca 132km/h dle GPS, takze v limitu) a jak se to rozjede, tak to vali docela komfortne kopec nekopec. Pokud nekdo ze zadu dotira, auto nema problem zrychlit treba na 160 a to i do kopce. Samozrejme pokud vam tam nekdo vjede, treba kamion pri predjizdeni, a brzdite na stovku, a za vami na vas dotira neco vyrazne silneho a jeste je to treba do kopce, tak tohle ten motor resit neumi. Nezbyva nez dat 3ku-4ku a rychle se klidit. Ale jinak se s tim predjizdet dat, samozrejme chce to mit odhad a soudnost. :-)

Taky jsem vcera najel cca 50 km po rovinate Hane po okrskach a opet spokojenost.

Skoda jen tech "Vacukovych" vibraci okolo 3500 ot./min (jestli je to vyfukem, tak je mozne, ze je to vada jen u kombi).
Jinak, jak moc citite vibrace do pedalu a radicky?
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
hundak
*
Příspěvky: 34
Registrován: 29 črc 2021, 21:32

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od hundak »

Zdravím všechny fandy 1,5 DPi!
Pro zajímavost porovnání : https://www.automobile-catalog.com/auta_cmp2.php
Prostě atmosferický motor musí být v otáčkách,pak to jede!
Jezdil jsem s i30 1,4 CVVT 8 roků 105 000 km. i30 1,5DPi je zase o kus lepší.
Ať vám auta jezdí.
hundak
*
Příspěvky: 34
Registrován: 29 črc 2021, 21:32

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od hundak »

Zdravím všechny 1,5 Dpi.
Má někdo kontakt na pana Martina Vaculíka ze Světa motorů?
Děkuji za tipy.
Uživatelský avatar
lepi
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 črc 2021, 16:38

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od lepi »

Jsem také spokojený majitel i30 s 1.5 DPi. K tomu jak tu všichni píšou o tom, že to je spolehlivá atmosféra, tak mě celkem děsí příběhy lidí s 1.6 CVVT. Vysypaný kat, zadřený motor a určitě ho taky kupovali s tím, že to bude spolehlivá atmosféra. Tak doufám, že má H tyto problémy vyřešené a DPi bude jezdit dlouho. :D
Hyundai i30 Kombi 1.5 DPi 81kw Comfort MY21, Shimmering Silver
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od idam.i »

Pomer medzi spokojnými uživateľmi 1,6ky a tých čo sa im vysypal kat.ťa môže nechať v kľude. :wink:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od milda h »

=D> =D> Tak nějak, Igore, není co dodat. :D/
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
pirko7
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 říj 2021, 20:22

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od pirko7 »

Maras jde právě o to předjetí, takže ano, dynamika když už auto jede. 60km na 100km je to na trojku za 7.8s. Tam je to dost podobné jako s tím trojválečkem :lol: .

K tomu foru, já jsem to jako největší šprt dočetl opravdu cele, takže celých X stránek jsem tu početl a na jednu obědovou pauzu to fakt není :D .

Ten katalizator, nebylo to spíš kvůli LPG?
I30, 1.5 DPI, HB, family Smart, Silky bronze
Opel Astra G, 1.4 16v, 66kW, 1999. HB.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 772
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od i30mpact »

Odjinud píše: 01 lis 2021, 10:09 ...
Jinak, jak moc citite vibrace do pedalu a radicky?
To dost záleží na tom, jakým stylem jezdíš. Pokud kolem 2000ot/min, tak je neucítíš vůbec, max. lehké chvění sedadla při stání na volnoběh bez zařazené rychlosti.

Pokud to ale budeš mít pěkně vytočené a necháš zařazenou rychlost (třeba při brzdění motorem z prudkého kopce) a pak šlápneš na brzdu, tak se ten pedál docela silně chvěje. Celkově mi přijde, že má ten motor ve vyšších otáčkách a při přidání plynu takový dost hrubý, agrární zvuk. Žádné sametové ševelení, ale spíš DTM. :lol:

U řadící páky vibrace nepozoruju, tam mě akorát zaráží, že řazení je spíš takové užitkové než pro zábavu - občas je obtížné rychlost najít, zvlášť při změně směru jízdy.
proviron
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 čer 2019, 14:33

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od proviron »

ahojte, dnes mi pedajca oznámil, že mi prišlo auto, tak riešim zákonnú a havarijnú poistku, kde je naj cena/výkon ? tolerujú sa pri havarijnej celoročné gumy ?
myscho
*
Příspěvky: 37
Registrován: 12 srp 2021, 09:58

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od myscho »

Čo to má spoločné s motorom 1.5?
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 772
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od i30mpact »

No hlavně ono už to není tak, že pokud chceš "slevu" 40 tisíc, tak musíš mít Uniqa pojištění aspoň rok?
Uživatelský avatar
daves
*
Příspěvky: 98
Registrován: 23 čer 2021, 17:30
Bydliště: Orlické hory

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od daves »

Ty máš v objednávce na auto máš napsáno že musíš mít Uniqa pojištění?
Pokud ne, tak co řešíš a pojisti si auto kde chceš / kde to bude pro tebe nejlepší. Pokud ano tak by si na to mohl posvítit antimonopolní úřad a ČOI.
V ceníku je sice uvedeno "Prémie a akční cena platí u autorizovaných prodejců Hyundai a je podmíněna registrací vozidla na jméno zákazníka v případě využití Hyundai pojištění." Chápu to tak, že pokud chci využít Hyundai pojištění tak se musí auto registrovat na IČ, ale jako fyzická osoba Hy pojištění nemusím využít a můžu si auto pojistit kde chci já bez ztráty slevy.
Hyundai i30 HB, 1.5DPi, Smart
Opel Meriva B, 1.4Turbo 88kW tovární LPG, Enjoy
Škoda Fabia 2 Combi, 1.2HTP 51KW, Sport
Opel Corsa C, 1.0 43kW
Škoda Favorit 136L
Peugeot 205 GRD
Trabant 601 Combi
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 772
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od i30mpact »

Jo, na posledním papíru, úplně dole v sekci Poznámka, označené ** (dvě hvězdičky). Ale teď koukám, že jsou u toho nějaké výjimky jako "Podmíněnost Hyundai pojištěním se nevztahuje na zákazníky, kteří se chystají vozidlo vyvézt a registrovat v zahraničí. " takže se to asi nevztahuje na každého.

edit: hmm, asi jsem si to vyložil jinak, než ty - dokonce bych přísahal, že mi i prodejce říkal, že když chci slevu, musím vzít tu jejich pojistku
Uživatelský avatar
daves
*
Příspěvky: 98
Registrován: 23 čer 2021, 17:30
Bydliště: Orlické hory

Re: Motor 1.5DPi

Příspěvek od daves »

Říkat může co chce aby tě oblbnul. Podívej se co máš ve smlouvě (objednávce), je součástí i kalkulace pojistky a její cena (pokud ne tak jsi přece nepodepsal bianko šek, myslím že ČOI a Antimonopol by si s tím lehce poradil). Co je psáno to je dáno. :hyu: pojištění je další metoda jak z tebe dostat prachy, trochu pro připomíná praktiky AAA, je potřeba si nenechat kakat na hlavu.
Já v objednávce ani VPP o :hyu: pojistce nemám ani slovo (citoval jsem pouze z ceníku), takže pokud :hyu: pojištění bude dražší než jinde tak si přivezu na převzetí svoji pojistku. Když jsem to prodejci při podpisu objednávky říkal, tak se kroutil, ale prej to nějak půjde, takže to půjde.
Hyundai i30 HB, 1.5DPi, Smart
Opel Meriva B, 1.4Turbo 88kW tovární LPG, Enjoy
Škoda Fabia 2 Combi, 1.2HTP 51KW, Sport
Opel Corsa C, 1.0 43kW
Škoda Favorit 136L
Peugeot 205 GRD
Trabant 601 Combi
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“