Zimní pneu

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu

Příspěvek od dzakobo »

Ahoj vsem,

Mam dotaz ohledne vymenu na zimaky. Mam original sadu zimnich pneu od H a budu tento vikend davat na auto. Musi se v palubnim PC nejak synchronizovat senzory tlaku? Predpokladam, ze jsou cidla nactene jiz od H. Jeste jsem je nemenil a mam zkusenost jen s Audi, kde se jen potvrdi tlaky v pneu a nic dalsiho.

Diky
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Zimní pneu

Příspěvek od sarin007 »

Kola se mi vždy načetly sami. Jen jsem hodil na auto, ujel nějaký ten kilometr a hotovo. Nikdy problém.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Daedalus-Cz
*
Příspěvky: 27
Registrován: 30 bře 2020, 18:13

Re: Zimní pneu

Příspěvek od Daedalus-Cz »

Zdravím Pánové, dostal jsem k Tucsonu Nx4 slavné zimní Nokia Wd SUV 4 XL, to že hučí jako startující letadlo bych jim odpustil, ale že na nich auto ztvrdlo tak, že je z Tucsona kostitřas, to už nedávám. Ten hmotnostní index je hrozný, protože si nemohu koupit svoje oblíbené zimní Hankooky, jsem z toho nešťastný :-(
Daedalus-Cz
*
Příspěvky: 27
Registrován: 30 bře 2020, 18:13

Re: Zimní pneu

Příspěvek od Daedalus-Cz »

Hrál jsem si s tlakem a na 2,2Barů to ujde, ale dneska přes noc mrzlo a nedalo se na tom jet, bylo na nich cejtit úplně všechno.
Vegan
*
Příspěvky: 61
Registrován: 05 pro 2020, 15:09

Re: Zimní pneu

Příspěvek od Vegan »

Mám standardně na autě letní R19, na zimu jsem nazul R17 103 H od Mišáka Alpin 5 i na nových separé objednaných hliníkových discích ( 9,8kg ) a auto naopak pocitově změklo ( asi díky větší/vyšší bočnici a podstatné nižší váze disku -4,8kg per kolo ) hluk je v nižších rychlostech stejný, na dálnici na broušeném betonu větší.
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Zimní pneu

Příspěvek od sarin007 »

Daedalus-Cz píše: 25 říj 2021, 19:28 Hrál jsem si s tlakem a na 2,2Barů to ujde, ale dneska přes noc mrzlo a nedalo se na tom jet, bylo na nich cejtit úplně všechno.
Ale tlak 2,2 barů mi přijde zase moc málo, zvlášť v zimě, kdy bude možná ještě trochu klesat. Asi jsou ty gumy tvrdý sami o sobě, já mám nafoukáno na 2,4 baru, v servisu běžně foukají na 2,6. Ten výběr pneu u novýho Tucsona fakt nevymysleli :-k ](*,) Snad v budoucnu přijde víc alternativ.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
kozakm
*
Příspěvky: 75
Registrován: 15 bře 2021, 15:06

Re: Zimní pneu

Příspěvek od kozakm »

Taky mam na zimu Nokiany 18”, jsem zvedav, jaky bude rozdil oproti letnim 19”. Coz jsou mimochodem Continental a taky huci jako blazen…
Hyundai Tucson 2021 1.6 TGDI DCT Style Premium
Uživatelský avatar
Walachien
*
Příspěvky: 32
Registrován: 29 lis 2019, 21:22
Bydliště: Zlín

Re: Zimní pneu

Příspěvek od Walachien »

Daedalus-Cz píše: 25 říj 2021, 19:21 Zdravím Pánové, dostal jsem k Tucsonu Nx4 slavné zimní Nokia Wd SUV 4 XL, to že hučí jako startující letadlo bych jim odpustil, ale že na nich auto ztvrdlo tak, že je z Tucsona kostitřas, to už nedávám. Ten hmotnostní index je hrozný, protože si nemohu koupit svoje oblíbené zimní Hankooky, jsem z toho nešťastný :-(
Pod ty Hankooky se ti podepíšu po dvou zimách na R19 musím konstatovat, že super plášť a i v hodně testech je to vidět. Co se týká Nokianů ty jsem jezdil snad na všem možném od passatu po transportéra a hlučnost jsem nějak nepociťoval v žádne verzi WR, WR3...., ale sralo mě, že prostě šly brzo do kopru. Nechci úplně kecat, ale jestli si dobře pamatuju tak dobré byly z Finska a ty co jsem sletěl za zimu byly made in Rusiia :D
VW Crafter (Nline zabaven manželkou)
Tucson Nline 1,6 TGDI DCT 4WD Šedej stín
VW Transporter 2.0 TDI
VW Passat 2.0 TDI
VW Passat 1.9 TDI
Škoda Felicia 1.6
Škoda Rapid WRC
Škoda 100 Máňa
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zimní pneu

Příspěvek od idam.i »

Potvrdzujem Nokian Made in Russia nič moc. [-(
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
MartinBlaha
Příspěvky: 3
Registrován: 19 srp 2021, 20:23

Re: Zimní pneu

Příspěvek od MartinBlaha »

Tucsona jsem kupoval letos a zimní Nokiany jsem dostal zdarma. Když pominu vyšší hlučnost a to dost vyšší, tak jsem je musel po cca.14 dnech přezout znovu, auto vibrovalo jako kdyby kola byly špatně vyváženy, ale tam problém nebyl, ty gumy si tak nějak prostě sedaly, po opětovném přezutí, cca.po týdnu OK. Ještě jsem se s tím cca.po 25 letech co jsem řidičem nesetkal, vždycky Micheliny ( nebo Klebery což je odnož Michelinu), ať letní nebo zimní a vždycky OK. Na otázku v pneuservisu, proč to auto tak vibrovalo, prostá odpověď, že si musí gumy sednout, v minulostí prý Nokian ( Finsky originál ) bezkonkurenční, dnes ( Made in Russia ), bohužel. Takže za mě Nokian už příště, ne.
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Zimní pneu

Příspěvek od Pedro76 »

Čau,

mám na zimu taky "grátis" nokiany... z prvu pohoda, ale teď po nějakém čase (nějakých 5K km nájezd od listopadu) mi přijde na dálnicích že při té 130tce to auto víc "vibruje" .., když na spolujezdci nikdo nesedí, tak je to na sedačce vidět...
Četl jsem tu jak je to s nokianama, takže nejspíš to bude gumou... ale kontrolní otázka... všiml jsem si (až teď) že na těch discích je hafo (8 a víc dle kola) lepícího závaží... je to normální ? disky mám jiné než na letní pneu (a ty jsou uloženy v servisu tak to nemůžu porovnat)... na letních Continentalech jsem nic divnýho nepozoroval....
Tak než se otočím do pneuservisu... názor (postřehy) tady, či na ALU je možný/normální tolik závaží ?
Díík
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Zimní pneu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

No, to je další doprovodný jev těch "kvalitních" Nokianů. samotná guma není úplně ideálně vyvážená, a tak je nutné to honit závažím. Máme to na obou autech stejně :roll: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Zimní pneu

Příspěvek od lumix »

Pedro76 píše: 02 úno 2022, 08:49 Čau,

mám na zimu taky "grátis" nokiany... z prvu pohoda, ale teď po nějakém čase (nějakých 5K km nájezd od listopadu) mi přijde na dálnicích že při té 130tce to auto víc "vibruje" .., když na spolujezdci nikdo nesedí, tak je to na sedačce vidět...
Četl jsem tu jak je to s nokianama, takže nejspíš to bude gumou... ale kontrolní otázka... všiml jsem si (až teď) že na těch discích je hafo (8 a víc dle kola) lepícího závaží... je to normální ? disky mám jiné než na letní pneu (a ty jsou uloženy v servisu tak to nemůžu porovnat)... na letních Continentalech jsem nic divnýho nepozoroval....
Tak než se otočím do pneuservisu... názor (postřehy) tady, či na ALU je možný/normální tolik závaží ?
Díík
Myšleno 8ks závaží na jednom místě nebo na 8 různých místech na jednom kole?
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Zimní pneu

Příspěvek od Pedro76 »

na jednom místě... vždycky je to pásek v jednom kuse... na jednom kole je vidět že asi po prvním převážení ještě dvě přidali, ale do řady...:-) tak bych řekl že si s tím někdo musel hrát... ne že nalepil co si ulomil z roličky a nazdar...
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Zimní pneu

Příspěvek od lumix »

Tak to je v klidu, kdybys viděl moje kola. Mám Hankook Ventus s1 Evo 2 a na origo kolech, mám tam na dvou kolech asi 30 zavazi na 9 místech. Mám to na e46 ta je dost citlivá na vyvážení a dělalo se to 2x než jsem byl spokojen a hned při prvním vyvažování jsem zadal o velkou přesnost, dokonce se s tom šel šéf servisu projet neboť mi to nechtěl věřit, dokonce to bylo za standardní cenu, ze prý tak zachovanou a čistou e46 ještě neviděli.
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Ostatní“