Sklopení zrcátek (při couvání)

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

not_loqan
*
Příspěvky: 12
Registrován: 22 led 2021, 14:16

Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od not_loqan »

Zdar lidi, dá se nějak nastavit/spíše uložit nastavená poloha sklopeneho zrcátka při couvání?
Pokud zařadím zpátečku, sklopí se zrcátka směrem dolů, ale já bych si chtěl polohu zrcátek ještě poštelovat a pak při dalším zařazení zpátečky chci, aby se zrcátka vrátila tak, jak jsem si je ručně nastavil - aktuálně se vždy vrací do nějaké přednastavené polohy.

Fastback style premium 2020
"Červeňák" - i30 Fastback Style Premium 2020
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Uložit do paměti lze pouze standardní polohu zrcátek, to kam se sklopí při zařazení zpátečky se definovat do paměti nedá.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
zopper
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od zopper »

Mě by zajímalo, jestli je nějaký rozdíl v elektronice naklápění zrcátek mezi Style a Style Premium. Nebo jestli tuhle funkci jde nějak přes OBD aktivovat i u čistého Style.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Sklápění zrcátek při couvání je navázáno na elektrické ovládání sedadla řidiče s pamětí. Do ní se kromě polohy sedadla ukládá i poloha vnějších zrcátek, ŘJ chce zjevně vědět kam po vyřazení zpátečky zrcátko vrátit.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od pozorovatel »

Mne vadí, že sa nedá nastaviť sklopenie len pravého zrkadla.
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
Miso31
Příspěvky: 8
Registrován: 15 úno 2022, 13:50

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od Miso31 »

Mr. HYUNDAI píše: 15 úno 2022, 14:34 Sklápění zrcátek při couvání je navázáno na elektrické ovládání sedadla řidiče s pamětí.
Takže ak tomu správne chápem, nie je možné sklápanie zrkadiel bez elektrického sedadla vodiča s pamäťou? Zrkadlá elektrické sú ale nikdy som túto funkciu nevidel a čudoval som sa prečo. Síce mám kameru ale niekedy by sa mi to celkom hodio. Mám i30 2021, výbava FAMILY.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

pozorovatel píše: 15 úno 2022, 14:54 Mne vadí, že sa nedá nastaviť sklopenie len pravého zrkadla.
Myslíš sklopení celého zrcátka, aby se zmenšila vnější šířka auta nebo sklonění/sklopení skla tak, aby jsi při couvání viděl zadní kolo?
To první snad neumí žádné auto, nebo jo? Rozšiřte mi kdyžtak obzory. Co se týká druhého případu, tak co jsem měl N Line Ultimate MY 2020, tak ta při zpátečce sklopila sklo vnějšího zrcátka jen když byl ovladač nastavení zrcátek v poloze L nebo R. Pokud byl v neutrální poloze, tak se zrcátka ani nehla, do polohy L nebo R muselo být přepnuto před zařazením zpátečky, a pak se sklopilo jen to sklo zrcátka, k němuž byl ovladač cvaknutý (L - sklonilo se levé, R - sklonilo se pravé). A po vyřazení zpátečky se vrátilo.
Miso31 píše: 15 úno 2022, 14:59 Takže ak tomu správne chápem, nie je možné sklápanie zrkadiel bez elektrického sedadla vodiča s pamäťou? Zrkadlá elektrické sú ale nikdy som túto funkciu nevidel a čudoval som sa prečo. Síce mám kameru ale niekedy by sa mi to celkom hodio. Mám i30 2021, výbava FAMILY.
Pokud se bavíme o naklápění skel zrcátek při couvání, tak to chápeš správně. Aby se sklonilo sklo zrcátka tak, abys viděl při couvání zadní kolo, tak k tomu je zapotřebí sedadlo řidiče s pamětí - aby se sklo mohlo vrátit do původní polohy, musí vědět jaká to byla.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Miso31
Příspěvky: 8
Registrován: 15 úno 2022, 13:50

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od Miso31 »

Tak zas som o čosi múdrejší, ďakujem! :) A áno, mal som na mysli naklápanie skiel zrkadiel.
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od pozorovatel »

Mr. HYUNDAI píše: 15 úno 2022, 15:15
pozorovatel píše: 15 úno 2022, 14:54 Mne vadí, že sa nedá nastaviť sklopenie len pravého zrkadla.
Myslíš sklopení celého zrcátka, aby se zmenšila vnější šířka auta nebo sklonění/sklopení skla tak, aby jsi při couvání viděl zadní kolo?
To první snad neumí žádné auto, nebo jo? Rozšiřte mi kdyžtak obzory. Co se týká druhého případu, tak co jsem měl N Line Ultimate MY 2020, tak ta při zpátečce sklopila sklo vnějšího zrcátka jen když byl ovladač nastavení zrcátek v poloze L nebo R. Pokud byl v neutrální poloze, tak se zrcátka ani nehla, do polohy L nebo R muselo být přepnuto před zařazením zpátečky, a pak se sklopilo jen to sklo zrcátka, k němuž byl ovladač cvaknutý (L - sklonilo se levé, R - sklonilo se pravé). A po vyřazení zpátečky se vrátilo.
Myslím ten druhý prípad, sklopenie skla zrkadla. Mal som predtým BMW a tam sa sklopilo len zrkadlo na pravej strane, poprípade sa dalo naučiť, ktoré zrkadlo kedy sklopiť. Mne by sa viac páčilo keby dám volič zrkadla do polohy R a vtedy by sa sklopilo len na pravej strane a v polohe L by sa sklopilo len na ľavej strane. Lebo mi je k ničomu, že sklopí obidve. Väčšinou potrebujem vidieť na jednej strane obrubník a na druhej strane prekážku, nepotrebujem vidieť v oboch zrkadlách svoje zadné kolesá.
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Ale přesně takhle to u mého N Linu s pamětí polohy sedadla řidiče MY 2020 fungovalo. Neutrální poloha-nehly se, L-sklonilo se levé, P-sklonilo se pravé. A po vyřazení zpátečky zpátky do původní polohy.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od pozorovatel »

A dá sa to nejak nastaviť? Lebo u mňa je jedno či je volič v L alebo R, vždy sklopí obidve sklá zrkadiel.
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To zírám - u mě to fungovalo odděleně :-k .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od JoKo »

pred faceliftom sa sklapali obe spatne zrkadla a najneskor po facelifte doslo k zmene, kedy plati postup mr. hyu
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Aha. Díky =D> .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: Sklopení zrcátek (při couvání)

Příspěvek od pozorovatel »

JoKo píše: 15 úno 2022, 19:48 pred faceliftom sa sklapali obe spatne zrkadla a najneskor po facelifte doslo k zmene, kedy plati postup mr. hyu
A nevieš čo tam je za zmenu? V komfortnej jednotke? Alebo sw by to mohol poriešiť?
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“