Olej do ponika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Macek_X
*
Příspěvky: 49
Registrován: 07 úno 2006, 15:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Olej do ponika

Příspěvek od Macek_X »

Potřeboval bych poradit. tedka jsem si koupil Ponika a nikde sem nenašel jaky olej do něj dat :( jestli sintetiku nebo polo.. diky předem za radu :wink:
Reklama
 

black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

asi vhodnou 10W40, ja pouzivam do scoupe repsol multivalvulas. motor je stejnej..
alex
Příspěvky: 6
Registrován: 08 lis 2006, 21:02

k tomu oleji:

Příspěvek od alex »

myslím,že tam určitě není olej starý více jak deset let a dnešní oleje jsou mezi sebou plně mísitelné i mezi viskozními třídami a značkami... pakliže je auto používáno na běžné ježdění tak ideální je jakýkoliv 10W/40, je li používáno převážně na delší cesty, tak 15W/40. Na výrobci, značce a ceně vůbec nezáleží všechny jsou více méně stejné a dělány ze stejných surovin... pakliže je auto převážně používáno na krátké vzdálenosti a chceš motoru doopravdy udělat dobře, tak zkrať dobu výměny (v manuálu jsem se dočetl,že pony má prý 13000km) třeba na 11-10 tisic. Je to stokrát lepší než mít v motoru předražený castrol až na doraz, či do toho lejt nesmyslnné zázračné přísady. žádná taková neexistuje a naopak se tím může udělat víc škody,jak užitku. Já používám polosyntetiku od Parama za 360kč 4 litry...
autopb
*
Příspěvky: 87
Registrován: 21 pro 2006, 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej do ponika

Příspěvek od autopb »

Macek_X píše:Potřeboval bych poradit. tedka jsem si koupil Ponika a nikde sem nenašel jaky olej do něj dat :( jestli sintetiku nebo polo.. diky předem za radu :wink:
10w40 5l - 450,- CHAMPION MOTOR OIL

www.auto-pb.infohelp.cz
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej do ponika

Příspěvek od Tommas33 »

autopb píše:
Macek_X píše:Potřeboval bych poradit. tedka jsem si koupil Ponika a nikde sem nenašel jaky olej do něj dat :( jestli sintetiku nebo polo.. diky předem za radu :wink:
10w40 5l - 450,- CHAMPION MOTOR OIL

www.auto-pb.infohelp.cz
Za kolik je 5w-40?Kdo je výrobce toho oleje.Tuhle značku nějak neznám?
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
hammarby
Příspěvky: 8
Registrován: 19 lis 2006, 10:41
Bydliště: Praha

Olej

Příspěvek od hammarby »

Ahojky,nevím,zda je to stále aktuální,ale já používám syntetický olej od Mogulu Racing power 5W-40W.Stojí 300 kč za litr.
autopb
*
Příspěvky: 87
Registrován: 21 pro 2006, 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej do ponika

Příspěvek od autopb »

Tommas33 píše:
autopb píše:
Macek_X píše:Potřeboval bych poradit. tedka jsem si koupil Ponika a nikde sem nenašel jaky olej do něj dat :( jestli sintetiku nebo polo.. diky předem za radu :wink:
10w40 5l - 450,- CHAMPION MOTOR OIL

www.auto-pb.infohelp.cz
Za kolik je 5w-40?Kdo je výrobce toho oleje.Tuhle značku nějak neznám?
790,- 5l,výrobce je champion belgie
Macek_X
*
Příspěvky: 49
Registrován: 07 úno 2006, 15:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Macek_X »

hammarby píše:Ahojky,nevím,zda je to stále aktuální,ale já používám syntetický olej od Mogulu Racing power 5W-40W.Stojí 300 kč za litr.
diky za radu ale už od lonska mam olej zjištěny.. použivám 10W40 ale tedka nevim z hlavy značku..musel bych se mrknout..
Hyundai Pony 1.3 LS 3.dveř
a nový člen rodiny Getzík 1,4 Dynamic
radim5
*
Příspěvky: 15
Registrován: 13 led 2007, 08:40
Bydliště: Košice

Příspěvek od radim5 »

Prave som omylom kupil do lantry 1,6 16v mobil super s , ale pisu tam turbo diesel motor oil...nevadi to do benzinaku?je to 10W40.je aj iny super S???
alex
Příspěvky: 6
Registrován: 08 lis 2006, 21:02

Příspěvek od alex »

[quote="radim5"]Prave som omylom kupil do lantry 1,6 16v mobil super s , ale pisu tam turbo diesel motor oil...nevadi to do benzinaku?je to 10W40.je aj iny super S???[/quote]

pakliže je na plechovce napsaná výkonová specifikace pro benzíňáky tak není problém... Více najdeš na: oleje.cz
Odpovědět

Zpět na „PONY“