Hyundai getz 1,6 nejde nastartovat

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Honzek2
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2022, 14:09

Hyundai getz 1,6 nejde nastartovat

Příspěvek od Honzek2 »

Tak mám takový pocit že si ze mě manželky auto dělá prdel :D to auto nestartovalo a vše vypadalo na baterku, protože když jsem baterku odpojil a nabil tak startovala na první dobrou. Pak auto stálo přes noc v mrazu a ejhle ráno zase nestartovalo.... Říkal jsem že to je sto pro baterka a tak jsem koupil novou. Když jsem jí tam dal opět krásně auto nastartovalo na první dobrou a opět k tomu přišla manželka že to prý zase nestartuje :D Tak jsem jí to už nevěřil a šel to zkusit sám a opravdu nekecala :D. No a když jsem to zkoušel hned po tom co mi manželka řekla že to nestartuje tak motor se vůbec netočil jenom to cvakalo.... Když jsem to pak zkusil znovu za hodinu tak už to ani netočí a ani necvaká. Prostě nic. Ani kontrolky se nerozsvítí nefunguje ani centrál ani světla... Koukal jsem se jestli není vypálená pojistka spínací skříňky a nebo relé startování v pojistkové skříni, ale ty jsou v pohodě .... Co jsem si všude pročítal tak spoustu lidí říká že by to mohl být startér. Řekl jsem si že se zkusím zeptat zkušenějších než to koupím a zase projebu peníze :) Tak napadá někoho kdo se vyzná co by to mohlo podle toho chování být ?
Reklama
 

Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Hyundai getz 1,6 nejde nastartovat

Příspěvek od Martinsp »

Řekl bych že ti něco odebírá proud.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Honzek2
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2022, 14:09

Re: Hyundai getz 1,6 nejde nastartovat

Příspěvek od Honzek2 »

Martinsp píše: 27 úno 2022, 16:47 Řekl bych že ti něco odebírá proud.
A nevíš co konkrétně by to mohlo být ?
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Hyundai getz 1,6 nejde nastartovat

Příspěvek od Martinsp »

Klidně blbost světlo v kufru, ale třeba nějaký zkrat, těžko radit. Světlo najdeš sám, jinak autoelektrikář.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hyundai getz 1,6 nejde nastartovat

Příspěvek od Richard555 »

Vypni všechno klíčkem nech cca 20 minut v klidu a zkus ampérmetrem změřit kolik ti jde v klidu z baterky (musíš ji mít nabitou), normální je tak 20-50mA - vše co je navíc je špatně. No a pak když se nějaký problém hledá se nechá měřák ukazovat a vyndaváš pojistky jednu po druhé a sleduješ který obvod bere proud .....
Ještě mi napadá jedna možnost. Mrkni se na startér , dceři se kdysi u Ceeda zasekl a úplně se rozcupoval....... nespíš ten stykač se spekl nebo se startér nezasunul zpět..... dal jsem novej a byl klid
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Smažák
*
Příspěvky: 64
Registrován: 25 dub 2021, 08:41

Re: Hyundai getz 1,6 nejde nastartovat

Příspěvek od Smažák »

Me se stalo,ze baterku vyziralo radio i kdyz bylo vypnute.
Honzek2
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2022, 14:09

Re: Hyundai getz 1,6 nejde nastartovat

Příspěvek od Honzek2 »

Díky za rady vyzkouším. Edit zkusil jsem nastartovat přes kabely a auto jsem normálně nastartoval, takže startér to nejspíš nebude. Včera jsem po nastartování přes kabely kontroloval jestli nesvítí v kufru světlo a nesvítí,ale svítilo stropní světlo. Takhle ono sice nesvítí ale bylo v poloze kdy by svítit mělo . Dnes zkusim nabít a uvidíme.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“