Politika a vše kolem ní

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Minko »

remkren píše: 10 bře 2022, 09:38 Je jasné, že každém válečném konfliktu dochází ke zvěrstvům na obou stranách ať už je vyvolá cokoliv, ale je důležité si uvědomit, kdo je agresor a jaké má další plány.
tesať do kameňa!!!
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Srandista píše: 10 bře 2022, 09:49 To vies, ked ono je jednoduchsie hladat chyby vo vsetkych okolo namiesto toho, abych ich hladal v prvom rade u seba...
A tohle bych do kamene tesal já!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Boryš »

remkren píše: 10 bře 2022, 09:38 Takové ty hospodské řeči o ovládáni plebsu opravdu nemám rád, k ničemu nevedou - machiavelismu nevěřím. Podle mne jsou to opravdu jenom nepodložené hospodské kecy frustrovaných jedinců a pokud je člověk jenom trochu sebevědomý, tak tohle nemá zapotřebí. Protože jsem zažil předchozí režim, tak jsem spokojený s demokracií takovou jaká je byť nedokonalá.
A hospodské kecy pak vedou k tomu co nám pak vládne... Momentálně ty o tom jak Demo5 měla řešení na vše co ANO a ČSSD prováděli špatně.

Ale ono je to jedno, výběr byl jaký byl a tak to je u každých voleb. Jen ty oslavné výkřiky Demo5, viktorky z pódií jak nás zachrání před vším špatným byly humorné. A s nimi slavil plebs co jim věřil a věří.
Naposledy upravil(a) Boryš dne 10 bře 2022, 11:18, celkem upraveno 1 x.
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Boryš »

Mr. HYUNDAI píše: 10 bře 2022, 10:01
Srandista píše: 10 bře 2022, 09:49 To vies, ked ono je jednoduchsie hladat chyby vo vsetkych okolo namiesto toho, abych ich hladal v prvom rade u seba...
A tohle bych do kamene tesal já!
Já třeba proti růstu cen paliv na benzinkách bojuji ze všech sil - omezil jsem jízdy autem na minimum. Ale nějak to nefunguje...
willy50
****
Příspěvky: 1096
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od willy50 »

Srandista píše: 10 bře 2022, 09:49
remkren píše: 10 bře 2022, 09:47 ... a ještě bych chtěl dodat, že když většinou na internetových diskuzích čtu věty: "Oni nám lžou ... Oni zvyšují ceny ... Oni tunelují atd v lepším případě za "Oni" je dosazeno "Kalousek", "Babiš", "Fiala" nebo dokonce třeba USA, tak se mi zároveň chce brečet a zároveň smát. Vždyť ti "oni" jsou obrazem nás.
To vies, ked ono je jednoduchsie hladat chyby vo vsetkych okolo namisto toho, abych ich hladal v prvom rade u seba...
To určitě v mnoha oblastech platí, ale v politice?(když už jsme ve vlákně "politika")
Co mám dělat, abych zabránil nástupu totality?
Nosit trasparent po náměstí? Bojovat se zbraní v ruce? Upálit se?
Vidíte jak směšné to zní?
Navíc, většina lidí je buď zblblá sdělovacími prostředky, je jí to jedno, nebo se na totalitu přímo těší!
Pokouším se hledat chybu u sebe, ale pořád nic, asi špatně hledám!
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Pjotr1 »

Jak bojovat proti růstu cen paliv ? Za mně je to jednoduché. Když si koupím nějakou akcii tak to hned jde dolu, takže asi bych si měl koupit nějakého těžaře. A kdyby to náhodou nevyšlo (akcie nespadla ale vyrostla) tak zas na tý akcii vydělám. Takže prostě nejde prohrát.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od i30mpact »

Odjinud
***
Příspěvky: 902
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Odjinud »

Takze realita vs. idnes.cz:

Ted jsem kupoval dalsich 600 Euro, za 25,6 Kc/EUR, v utery za 25,98 Kc. Ve smenarne, a to je docela na rane, ani noha.
Takze jsem za 2 dny prodelal nejakejch 250 Kc, hurra:-)
Odjinud píše: 09 bře 2022, 09:06 Jo, to máš asi pravdu. Hlavně pokud ruský tanky vjedou do EU...

Bohužel už toho asi moc nevyměním, jelikož naše milá iDnes (hlavní médium v ČR) má aktuálně na titulce toto:
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/v ... omika_vebe

Zasr. média... :-(
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tenhle server moc nemusím, ale tento materiál je jednoznačně =D> =D> =D> =D> =D>
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Boryš »

remkren píše: 10 bře 2022, 09:38 Jestli si někdo myslí, že si uprostřed válečného konfliktu může zcela ověřovat konkrétní informace tak je docela naivní. Pokud to není ověřitelné, tak zpravodajové vždycky říkají "údajně" a taková CNN by si profesionálně podřezávala větev pod sebou kdyby šířili nějaké Fake news. Ex post u válečných konfliktů se vždy ověřilo, že většina dřívějších zpráv z centra konfliktů se nelišila od skutečnosti. Nelze taky zapomínat kolik novinářů uprostřed válečných konfliktů přišlo o krk. V drobnostech se mohou zprávy lišit nebo být místy zkreslené nebo omyl, ale globálně vcelku musí být všem jasné o co jde. A takové ty hlášky "neříkají nám pravdu", "není to tak jednoduché, jak se nám to podává", "kdoví jak to je" je opravdu k smíchu. Je jasné, že každém válečném konfliktu dochází ke zvěrstvům na obou stranách ať už je vyvolá cokoliv, ale je důležité si uvědomit, kdo je agresor a jaké má další plány.

Takové ty hospodské řeči o ovládáni plebsu opravdu nemám rád, k ničemu nevedou - machiavelismu nevěřím. Podle mne jsou to opravdu jenom nepodložené hospodské kecy frustrovaných jedinců a pokud je člověk jenom trochu sebevědomý, tak tohle nemá zapotřebí. Protože jsem zažil předchozí režim, tak jsem spokojený s demokracií takovou jaká je byť nedokonalá.
Je vidět že do toho fest vidíš. Ale porozumění psanému textu ti dělá problém. Já nepsal o tom že někdo šíří fake news, ale když za sebe dává fake pozadí (dle tebe) a nedokáže ověřit to o čem informuje (což chápu že je problém), tak je z hlediska těch informací jedno jestli je na místě nebo doma. A když bude doma tak ušetří své firmě dost peněz (nejen za sebe, ale i za podpůrný tým) a ta je může dát třeba na pomoc...
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Boryš »

Tak to jsem zvědavý na vyjádření vlády. V týdnu sdělili myslím ústy Stanjury, že správná by byla marže v nízkých korunách, což jsem pochopil max. 5 Kč. Marže je vše - veškeré náklady, zisk... V jednom článku jsem našel, že marže by měla být kolem 3 korun průměrně.

Tu cenu Čepro máš vykalkulovanou i s daněmi? Teď jsem na kurzy.cz našel jakousi kalkulačku daně paliv a tam mají marži kolem 3,5 Kč u distributorů a 1 Kč u rafinerií, ale z čeho to vypočítali tam není.
Uživatelský avatar
remkren
**
Příspěvky: 448
Registrován: 21 kvě 2021, 00:07

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od remkren »

... a není to jedno :roll: .
Hyundai i30 HB 1.5 DPI, 81kW, Smart - Polar white, r.v. 2021
Suzuki Swift 1.3 GLX, 68kW, r.v. 2008
ex Škoda Fabia Combi 1.2 HTP, 47kW, r.v. 2007, LPG od r. 2015
ex Škoda Felicia LXI 1.3, 50kW, r.v. 2000
willy50
****
Příspěvky: 1096
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od willy50 »

Jen technická: marže vyjadřuje rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou. Nic vic!
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Martinsp »

Ještě tam bude doprava. Pumpaři v tv. říkají že marže je nyní ještě menši než normálně sotva v korunách. Ty ceny Čerpá jsou normálně na jejich stránkách kde se dá i zadat za jakou dobu chceš cenu vědět.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od Boryš »

remkren píše: 18 bře 2022, 16:37 ... a není to jedno :roll: .
Jedno je jen kolečko u trakaře. Vláda vykládá svých opatřeních tak chci vidět výstupy. A ne jen lži, že jejich opatření snižuje koncové ceny (které při nárůstu kopírovaly burzu, při poklesu nekopírují...)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“