Potahy

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Fikyn
*
Příspěvky: 15
Registrován: 19 bře 2022, 16:55

Re: Potahy

Příspěvek od Fikyn »

Zdravím, chtěl bych oživit tohle téma. Jaké jste koupili potahy do nové I30? Vyplatí se šité na míru? Tak v rychlosti na netu se dívám, že nějaké univerzaly se daji koupit i za 1/3 ceny. Jde mi hlavně o malé děti na zadnich sedadlech. Kolem nich bývá pořádný brajgl a kopou do předních sedaček. Za postrehy díky.
Čekatel (10.3.2022): Hyundai i30 WG 1.5 DPI, Comfort Family, Dark Teal
Reklama
 

Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 772
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Potahy

Příspěvek od i30mpact »

Já jsem zatím spokojenej, bahno z dětskejch bot vždycky jen otřu. :D Jediný, co mě vadí, jsou ty díry vzadu na isofixy - teďka jak bude tepleji zkusím posunout celý ten spodek a snad si to líp sedne. Zatím se mi totiž občas stává, že ten isofix z tý díry vypadne. Asi by neuškodila nějaký guma nebo tkanička okolo.
Uživatelský avatar
Jondre
**
Příspěvky: 117
Registrován: 03 říj 2020, 16:23

Re: Potahy

Příspěvek od Jondre »

O víkendu jsem nasadil potahy na míru šité u bratří Slováků. Vypadají hezky i bytelně. Kdysi jsem si koupil první potahy do auta a za tři měsíce letěly do popelnice, protože se jim rozdrobila molitanová podšívka a následně se rozm*dala i svrchní tkanina. Od té doby kupuju jen potahy na míru, jedny byly za 5000 a teď ty nové za 4200 Kč a nikdy víc na potazích šetřit nehodlám (jak se říká: tak bohatý abych šetřil nejsem :? )
Hyundai i30 kombi 1.5 DPI, Smart
martasak
*
Příspěvky: 97
Registrován: 15 dub 2019, 09:42

Re: Potahy

Příspěvek od martasak »

A můžeš pls nasdílet link na stránky, kdes to koupil a kolik to stálo ?

Chci si koupit kavlitní potahy, i když jsem je a předchozích dvou neměl, tohle auto díky skvělé EU co chce abychom chodili ideálně jen pěšky plánuju mít hodně dlouho, manželka nedávno měnila na svém Volvu C30 (10 let staré) orig potah jen u řidiče, cena 15 tisíc, a to se k tomu chová šetrně.
I30 kombi 2020 Style
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1227645.html
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 772
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Potahy

Příspěvek od i30mpact »

Podle ceny bych tipnul Abena (ale stránky jim nejedou)?
Uživatelský avatar
Jondre
**
Příspěvky: 117
Registrován: 03 říj 2020, 16:23

Re: Potahy

Příspěvek od Jondre »

Je to přesně tak, jak píše i30mpact, Abena. A stránky jim momentálně vskutku nefungují.. narozdil od potahů, které jsou (nejen s ohledem na cenu) opravdu kvalitní. Mám je v autě přes dva roky, aktuálně najeto 33k km a na potazích ani známka používání :wink:
Hyundai i30 kombi 1.5 DPI, Smart
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 772
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Potahy

Příspěvek od i30mpact »

Však já mám ty samý, někde jsem tu myslím i dával fotky. :D

Jediný, co mi vadí, je, že trochu slejzaj z levé části sedáku řidiče, občas to tam musím trochu přitáhnout. Je to přesně přes ten bok sedadla, přes kterej tahám zadek, když nasedám.
Uživatelský avatar
mirandi
Příspěvky: 9
Registrován: 20 pro 2022, 20:31
Bydliště: Praha 3 Žižkov

Re: Potahy

Příspěvek od mirandi »

Kimmy píše: 30 čer 2021, 21:54 Rovněž jsem kupoval potahy u www.autopotahytaso.cz. Mám je 3 roky a spokojenost. Co teda ale nedomysleli byla loketni opěrka na zadnich sedadlech kterou vyřešili tak, že na opěradle zadniho sedadla udělali v místě obvodu opěrky zip. Mohli řešit návlekem.
Zdravím, taky uvažuji o koupi TASO na svého mazlika ročnik 2019 , zajímalo by mě jak ve skutečnosti to vypadá s tou loketní opěrku na zadním sedadle. Nemáte náhodou fotky jak sedí ty potahy. Děkuji
Uživatelský avatar
Jondre
**
Příspěvky: 117
Registrován: 03 říj 2020, 16:23

Re: Potahy

Příspěvek od Jondre »

Nemůžu hodnotit konkrétně Taso, ale myslím si, ze situace bude u všech potahů stejná. Ačkoliv jsem potah na zadní loketku dostal, tak jsem ho tam nedával, protože místa mezi loketkou a jejím otvorem mezi sedadly je už bez potahů málo (loketka je mezi opěráky těsně) a kdyz z dvou stran přibude materiál, tak už loketka nejde zavřít 8-[
Hyundai i30 kombi 1.5 DPI, Smart
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 772
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Potahy

Příspěvek od i30mpact »

Já ho tam narval, protože jsem to chtěl mít kompletní. U těch Abena potahů je ale na potahu na zadní loketku takové poutko, za které se loketka dá vytáhnout, protože jde s tím potahem trochu víc ztuha.
Uživatelský avatar
Jondre
**
Příspěvky: 117
Registrován: 03 říj 2020, 16:23

Re: Potahy

Příspěvek od Jondre »

No vidíš, když už máš takový poznatky, tak se zeptám.. nepřišel jsi náhodou na to, jak natáhnout potah na tu přední loketku? Já jsem s tím bojoval, ale odcházel jsem od toho jako poražený :D tak jsem ji tam nedal.
Hyundai i30 kombi 1.5 DPI, Smart
Uživatelský avatar
mirandi
Příspěvky: 9
Registrován: 20 pro 2022, 20:31
Bydliště: Praha 3 Žižkov

Re: Potahy

Příspěvek od mirandi »

Jondre píše: 15 led 2023, 10:20 Nemůžu hodnotit konkrétně Taso, ale myslím si, ze situace bude u všech potahů stejná. Ačkoliv jsem potah na zadní loketku dostal, tak jsem ho tam nedával, protože místa mezi loketkou a jejím otvorem mezi sedadly je už bez potahů málo (loketka je mezi opěráky těsně) a kdyz z dvou stran přibude materiál, tak už loketka nejde zavřít 8-[
Právě proto se ptám, jelikož jsem si všiml že ta opěrka jde dost na těsno, a jelikož v aute jezdíme převážné jen s manželkou ve dvou , tak uvažuji že koupim potahy bez díru na opěrku . Proto jsem se poptával na foto abych věděl zda to jdde . Asi to objednám bez
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 772
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Potahy

Příspěvek od i30mpact »

Jondre píše: 15 led 2023, 16:57 No vidíš, když už máš takový poznatky, tak se zeptám.. nepřišel jsi náhodou na to, jak natáhnout potah na tu přední loketku? Já jsem s tím bojoval, ale odcházel jsem od toho jako poražený :D tak jsem ji tam nedal.
Bohužel už se nepamatuju, že by s tím byl nějaký problém, prostě jsem to tam nějak narval. Největší boj byl se zadní lavicí, tu ještě někdy plánuju předělat, ale nechce se mi do toho. Jinak teda jsem se držel tohohle návodu: https://fajnautopotahy.cz/content/7-jak ... autopotahy
Uživatelský avatar
Jondre
**
Příspěvky: 117
Registrován: 03 říj 2020, 16:23

Re: Potahy

Příspěvek od Jondre »

mirandi píše: 15 led 2023, 18:15
Jondre píše: 15 led 2023, 10:20 Nemůžu hodnotit konkrétně Taso, ale myslím si, ze situace bude u všech potahů stejná. Ačkoliv jsem potah na zadní loketku dostal, tak jsem ho tam nedával, protože místa mezi loketkou a jejím otvorem mezi sedadly je už bez potahů málo (loketka je mezi opěráky těsně) a kdyz z dvou stran přibude materiál, tak už loketka nejde zavřít 8-[
Právě proto se ptám, jelikož jsem si všiml že ta opěrka jde dost na těsno, a jelikož v aute jezdíme převážné jen s manželkou ve dvou , tak uvažuji že koupim potahy bez díru na opěrku . Proto jsem se poptával na foto abych věděl zda to jdde . Asi to objednám bez
Mě to s potahem opěrky nešlo zavřít nikoliv blbě, ale nešlo mi to vůbec.. dobře, co nejde silou, jde ještě větší silou, ale to bych to tam narval tak natvrdo, že už by mi to bylo proti srsti. Nicméně ani zpětně bych si neobjednal potah bez díry na loketku, protože se ti může kdykoli stát, že buď povezeš další pasažéry, kteří si ruku rádi opřou, nebo se ti jen bude hodit průvlak z kufru, o tuto možnost bych se tak dobrovolně nepřipravoval. :-) ale to je jen můj praktický subjektivní názor :-) a jinak fotky můžu treba zítra poslat, jestli máš zájem :wink:
Hyundai i30 kombi 1.5 DPI, Smart
Uživatelský avatar
mirandi
Příspěvky: 9
Registrován: 20 pro 2022, 20:31
Bydliště: Praha 3 Žižkov

Re: Potahy

Příspěvek od mirandi »

Jondre píše: 15 led 2023, 22:29.......
Mě to s potahem opěrky nešlo zavřít nikoliv blbě, ale nešlo mi to vůbec.. dobře, co nejde silou, jde ještě větší silou, ale to bych to tam narval tak natvrdo, že už by mi to bylo proti srsti. Nicméně ani zpětně bych si neobjednal potah bez díry na loketku, protože se ti může kdykoli stát, že buď povezeš další pasažéry, kteří si ruku rádi opřou, nebo se ti jen bude hodit průvlak z kufru, o tuto možnost bych se tak dobrovolně nepřipravoval. :-) ale to je jen můj praktický subjektivní názor :-) a jinak fotky můžu treba zítra poslat, jestli máš zájem :wink:
Rád bych se na nějaké fotky podíval , děkuji . Já taky uvažuji že sdílím nějake fotky po montáže potahů na své autě . Jinak objednal jsem tenhle typ , i se stejnou látku jako v toto video https://www.youtube.com/watch?v=rxQ8cQHCcx8 . Snad to bude sedět dobře
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“