Drnčení u středového panelu před řadičkou

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od ivprokop »

Zdravím :roll:
celou zimu mě provádí takový nešvar.
V létě jsem zakoupil i30 fastback 1.5T-Gdi 2021 Nline, celé léto v pohodě. Ale jakmile přišla zima tak mi každou studenou cestu cca prvních 10-15km než se to vevnitř vytopí něco drnčí u středového panelu v místě kde je bezdrátová nabíječka,USB konektor. Ale celou cestu ať přejedu menší nerovnost tak to tam křupe,vrže, vibruje . To že mi semtam něco lupne to chápu plast pracuje, první opření o loketní opěrku, první nerovnost vrzne display. Ale tohle vrže neustále. Byl jsem v autorizáku tam mě odpálkovali že je to plast a ten pracuje.
Za tepla nebo když se auto ohřeje tak je ticho. Případně mám strach kdyby do toho hrabali tak to začne být ještě horší.
První nové auto, mladý řidič, nezkušený. Tak bych vás poprosil o napsání vašich zkušeností jestli je to běžné.
Děkuji moc za odpovědi a poznatky :hyu:
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5095
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od petzl62 »

Rozhodně to normální není a normální není ani přístup servisu ](*,) . Ten bych změnil nejdřív- ten servis.
Jinak ti naprosto rozumím a naprosto věřím, jak to člověka dokáže nasrat.
A zrovna rozborka středového panelu není až tak náročná, jak celá palubovka. Jen je potřeba to dělat v teple. Kvůli křehkosti plastů, takže řešit až bude teplo. Pokud nechceš, aby auto bylo v servisu 2-3dny.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od ivprokop »

Právě, že v létě to nedělá. Mám s jiným servisem domluveno že jim to tam nechám aby to měli za studena ráno. Páč než tam dojedu auto se ohřeje a přestane to křupání. A pokud to uznají tak jim tedy řeknu že bych to chtěl dělat až v létě za tepla. Bylo na něm hodně takovýhle malých nedostatků. A celou zimu i teď cca 6měsíců aby mi tam něco křupalo. Místo radosti z nového auta mi to spíš jde na nervy.
Moc děkuji za odpověď 👍. Pokud by se někdo ještě chtěl ozvat jestli měl podobné problémy ohledně interiéru, přípdně jestli to vyřešil, budu moc rád za poznatky.
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od ivprokop »

i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8989
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od idam.i »

Fúha,tak to je brutus. ](*,)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od ivprokop »

No právě, že je. Celou zimu to trpím a už toho mám plný zuby. ](*,) ](*,)
U nového auta. Mám ho od srpna :))
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5095
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od petzl62 »

To by mě jeblo ](*,) ](*,)
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od ivprokop »

Mě už taky. A přítelkyni z mých keců ohledně toho taky 😂
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
sao.paulo
*
Příspěvky: 67
Registrován: 02 dub 2021, 13:31

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od sao.paulo »

Ahoj, loni v září (tehdy u auta 3 měsíce starého), když jsme byli na výletě a bylo kolem 20st., tak se v autě začalo ozývat to, co tobě. Přítelkyně mi tvrdila, že to neslyší. A jelikož jsem nahluchlej (aspoň podle doktorů), tak jsme se kvůli tomu ještě pohádali :-). Naštěstí se pak v dalších dnech ochladilo a v zimě jsem to nijak nezaznamenal.
Jenže včera při cestě z práce, když bylo kolem 18st., se zase začalo ozývat to hrozný drnčení. Z pozice řidiče mi přijde, že to jde z pravých předních dveří.
Dnes jsem jel do servisu na plánovanou výměnu špatného motůrku u zadního leveho okna. Při té příležitosti jsem se zmínil, že mi něco v pravých předních dveří drnčí. Pan mi pak při přebírání auta řekl, že na těch dveřích nic vadného nenalezl. Jelikož cestou do servisu bylo relativně chladno, nic se nezývalo, tak jsem to víc neřešil.
Cestou zpátky když se dost oteplilo, tak to zase začalo. Úplně mi to zkazilo den. Slyšel to i táta, kterej taky dvakrát moc neslyší.
Děká to při jízdě do kopce, z kopce, po rovině, je jedno, jestli mámnohu na plynu nebo ne. Stačí, když není hladkej asfalt a už to rachtá.
Když jsem se za jízdy z pozice řidiče naklonil doprava, tak jsem to najednou slyšel spíš od středu palubky. Takže to dveře asi nebudou, spíš středový panel jako u tebe. Akorát to tobě dělá zastudena, mně, když jsou od slunce vyhřátý plasty.
Jsem dost naštvanej, protože jsem si koupil nový auto, abych tyhle věci řešit nemusel. Teď abych na dovolenou jel s cestovkou ...
i30 kombi, 1.5DPi Smart, kufr XXL, 2021
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od ivprokop »

Mě jen když je zima, dneska jak bylo teplo. Tak nic. Občas se mi ozve plexisklo před budíkama(takový cvrčci), cvakala mi ta plastová krytka na řadící páce co kryje nákres rychlostí(to je opraveno,utažením), dneska když jsem jel s boty co mají užší podrážku, tak mi cvaká ten “sportovní” sráč na odkládání nohy, když jsem tam položil nohu cvaknul, při vyšších rychlostech teď v teple nad 100km/h+ takové lehké lupání,bublání někde od čelního skla. To je ten plastový kryt(torpédo) dostane se pod něj bordel, po oplachu je klid. Moje první nové auto, dost, strašně moc mě to sere. Ale to křupání na to místo na odpočinek nohy, je takové slabé. Už když jsem byl řešit ten středový panel, tak jedna strana je taková volnější a při tlaku na ní z boku, to cvakalo. Prý je to v normě. Takže pochybuju že ostatní věci někdy vyreklamaju. U toho středového panelu jsem zrušil nechání auta, dokud sám přesně nezjistím odkud to jde, nechci aby mi rozdělali půlku palubky jen tak. Ba né, aby to bylo horší. U těch budíků je to jak kdy. A to samé to sklo. Jen když tam je bordel. Uvidím do budoucna. Auto mám 3/4 roku. Případně pokud by jsi to vyřešil dej vedět. 👍👍
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
sao.paulo
*
Příspěvky: 67
Registrován: 02 dub 2021, 13:31

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od sao.paulo »

Taky je to moje první auto (mám ho 10 měsíců). Chtěl jsem v červnu s ním jet do Chorvatska, ale nevím, jestli na to drnčení budu mít nervy. Na druhou stranu aspoň neusnu za jízdy ..
Ale přemýšlím, že se s tím cestou zpátky stavím na Moravě za bratrancem, který je automechanik. Když se to někam pohne dopředu, tak dám vědět.
Snad mezitím tady dá někdo tip, jak to vyřešit.
i30 kombi, 1.5DPi Smart, kufr XXL, 2021
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od ivprokop »

Tak mě to drnčení dělá jen v zimě, takže do 10-15km je ticho, posílám odkaz na kterém je rozebrání středového, mě to pomohlo aspoň teoreticky https://ibb.co/k0KMfSt snad to u vás přestane, případně pokud by jste to tedy vyřešil dejte vědět prosím jak👍
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
sud
**
Příspěvky: 216
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od sud »

a preco to nereklamujete? serioznych Hyundai servisov je vela
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od ivprokop »

U mě je ten problém že se to ukazuje jen v zimě, teď je už teplo. A když jsem na to upozornil tak je to prý v normě. A chci zjistit přesně místo odkud to jde aby mi nerozebírali půlku palubky a nezačlo to více vrzat a furt, a né že to po 10 min zmizí. Děje se mi to většinou jen když jedu přes objížďku na Pardubice(tankodrom). Jakmile se zahřeje interiér tak vše zmizí.
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
ivprokop
**
Příspěvky: 126
Registrován: 22 zář 2021, 17:20

Re: Drnčení u středového panelu před řadičkou

Příspěvek od ivprokop »

A některé věci se ukážou prostě kdy se jim zachce. Není to furt. Abych jel na výlet, v půlce cesty to začalo a já se hned otočil do autorizáku taky není moc dobrý, kór když mají do 17:00-18:00. Další den když jedu tak to nedělá. Takže dokazování věci je těžší. Proto jsem se zde zeptal, na zkušenosti, poznatky. Atd..
i30 2021 Nline 1.5T-gdi, manual
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“