Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Tak som dnes po dlhom čase umyl to naše Acce .... zbavil ho kadejakých múch, namokro vytepoval Interiér, preleštil palubku ... V zime som ho len Wapkou vystriekal raz za týžden a keď som mal pod nohami už viac štruku ako gumeného koberca ..doslo aj na vysavač. :o)

Acce ma po zime na laku veľa drobných rýh, dokonca aj po zaškriabnutí nechtom ostala v laku drobná ryha..o tom že mám na okolí cocotov susedov nemusím hovoriť, tolko oderov až mi to bolo na zaplakanie. Accent by som si teda osobne v Tmavej farbe nekúpil, lak je makký ... a ostávajú v ňom stopy snáď po kontakte s hocičím.
Čoskoro vymením aj stierače, pôvodné už zanechávajú šmuhy aj keď stierali naozaj vynikajúco aj v zime.
hrdzka sa rieši...

Inak ACCENT vrelo odporúčam, po 18tis KM auto stále funguje ako má, s ničím nieje po mechanicko-motorickej stránke problém, spotreba v meste sa ustálila na 5,8l/100km. Ak by som si kupoval nové auto, Accent je jasný favorit !!
mx5/swiftsport/santafe/accent
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

novy majitel accentu

Příspěvek od Mikro »

chcem pozdraviť všetkých majiteľov accentov.

vďaka tomuto fóru (a samozrejme aj na základe vlastných pocitov) som sa rozhodol pre kúpu nového accenta.
kúpil som ho asi pred 2 mesiacmi (čakali sme na neho so ženou viac ako 4 mesiace - no proste smola)

zatiaľ mám na ňom 6000+ km. dosť ma zaujíma ako sa bude auto chovať a v akom bude stave pri takých 80000-100000 km.
čo sa týka spokojnosti zatial je to v pohode. jediné čo ma trošku zarazilo je mäkší lak čo sa prejavuje škrabancami na karosérii (tak ako spomínal andy).
inak mám čiernu farbu (postrach na prach) ale auto vyzerá super a tá farba ho opticky zväčšuje. dal som na zadné okná aj tmavé fólie a je to bomba.

» Spotreba
ako by som to povedal. som fanúšik dieslových motorov. mám na nich odjazdené asi 280 000 km. podľa mňa je spotreba na diesle priamo úmerná štýlu jazdy. otestoval som to aj na accente. výsledok:
nie je problém urobiť 7,5l a nie je problém urobiť 4,5l. je to proste o štýle jazdy. mne sa spotreba ustálila na 5,6 - 5,8l v priemere. a to jazdím dosť svižne.
skúšal som aj maximálku. pri 195 km/h som to už ďalej netlačil kedže podľa otáčkomera to 200 km/h dá v pohode. je to podobne sprevodované ako stará octavia 1,9 tdi (110k) ktorú som predtým jazdil.

» Problémy
nedávno začalo niečo vŕzgať na ľavej strane v mieste kde sa predné dvere spájajú so stredovým stĺpikom. zatiaľ tomu nevenujem pozornoť pretože to vŕzganie sa bude určite presúvať do iných miest na aute. toť moja skúsenosť z iných áut.


jedna vec čo by ma zaujímala je to či 15" elektróny pomôžu celkovej stabilite. auto je na 14" plecháčoch dosť nestabilné hlavne pri silnom bočnom vetre.
neviem či sa mi oplatí vraziť do neho sumu na nové kolesá. poraďte.

celkovo zatiaľ s accentom spokojnoť. uvidíme ako sa ukáže v budúcnosti pri vyššom počte km.

» kantorek
mám podobné pukanie vľavo od vodiča ako ty. predpokladám dokonca že je to detto to isté ako máš ty. nemám ale tucha čo to je. počkám až do prehliadky potom uvidíme.

prikladám aj nejaké to foto. Obrázek Obrázek
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

ahoj pěkna recenze a foto dííííkk. at jezdí bez poruchy aspon 200tis km 8)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
kantorek
*
Příspěvky: 48
Registrován: 20 zář 2006, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kantorek »

Mikro
... nooo, to vrzganie sa mi objavuje niekde z lavej strany, asi zo stlpika ci zkade, hlavne je to pri akceleracii a brzdeni auta, inac je to dost neprijemne a pomaly mi to zacina kazit dobry dojem z vnutra :( :(
... a to pukanie vychadza z pravej strany od vodica, ako to tak dlhsie pozorujem, zda sa mi, ze to vychadza z toho mechanizmu, kde sa zapina bezp.pas ... neviem, ci je to mozne vymenit, ale urcite im to spomeniem v servise ...

inac, keby som mal na auto cakat 4 mesiace, tak by ma asi porazilo za ziva !!! obdivujem tvoju trpezlivost ...
Hyundai Accent 1.5 CRDi Dynamik, Silver Arrow
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

kantorek píše:Mikro
... nooo, to vrzganie sa mi objavuje niekde z lavej strany, asi zo stlpika ci zkade, hlavne je to pri akceleracii a brzdeni auta, inac je to dost neprijemne a pomaly mi to zacina kazit dobry dojem z vnutra :( :(
... a to pukanie vychadza z pravej strany od vodica, ako to tak dlhsie pozorujem, zda sa mi, ze to vychadza z toho mechanizmu, kde sa zapina bezp.pas ... neviem, ci je to mozne vymenit, ale urcite im to spomeniem v servise ...

inac, keby som mal na auto cakat 4 mesiace, tak by ma asi porazilo za ziva !!! obdivujem tvoju trpezlivost ...
to praskanie vlavo je to iste ako mam ja ... definitivne. prejavuje sa vacsinou len pri prudkom brzdeni.

co sa tyka cakania to je nic..... ale my sme si to auto ani neodskusali. ani ho nazivo nevideli.

jednoducho sme ho objednali bez toho aby sme boli v salone... pockali... kupili.
ako z QUELLE katalogu.

inak cakanie nelutujem, oplatilo sa cakat.
potom daj vediet co ako s tym vrzganim ked ti ho v servise poriesia. ja odhadujem ze nieco bude uvolnene vo dverach.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Pavel46
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 úno 2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Deflektoty - ofuky

Příspěvek od Pavel46 »

Ahoj,
na Fabii jsem měl na předních i zadních oknech ofuky a byl jsem s nimi velmi spokojen. Máte někdo zkušenosti s tím jak se chovají na ACCENTu. Případně typ na koupi.
To co nabízí prodejce se mi zdá trochu předražené.
Dík za odpověď
Hyundai Accent ´07 1.4- Elegance - Beige Gold
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Tak už som konečne aj ja porobil zopár záberov accenta, tak sem pridávam pár foto bordového accenta, kedže taký tu ešte nie je. Accent nie je umytý a na tej bordovej je dosť vidieť špina, takže trošku špinavší je :wink:
Obrázek-Obrázek
Obrázek-Obrázek

Urobiť škrabanec na laku ako ste už písali nie je žiadny problém. To nie je príjemné zistenie:(. Ale na druhej strane s autom som zatial maximálne spokojný a to najmä motorom, keďže som už teraz dospel do štádia, kedy môžem skúšať čo v ňom naozaj je :D
Ale mrzí ma to uchytenie autorádia, ktoré mi pri akcelerácii z nižších otáčok vŕzga :(

Andy: Keďže sa nám rodinka accentov neustále rozrastá a aj tebe v tom tvojom obrázku, bolo by dobré keby si vytvoril druhý riadok a tam začal umiestňovať tie autíčka a posnažil sa to trošku zoptimalizovať pre rozlíšenie aspoň 1024x768. Lebo takto každým svojím príspevkom rozširuješ fórum do šírky a zle sa to potom číta tým ľuďom, ktorí majú takéto rozlíšenie...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

hezké foto děkujem :-))
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Joe TT
*
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2007, 23:09

Recenzia

Příspěvek od Joe TT »

Dalsia recenzia s nazvom:
Od accentu jsem moc nečekal, ale i tak mě zklamal

adresa:
http://www.autorecenze.cz/auto-recenze- ... t-5292.htm
Uživatelský avatar
MitoX
*
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2007, 14:38

Příspěvek od MitoX »

Akokolvek sa pozeram na fotky Accenta, vzdy mi tam nesedia tie male "hrackarske" kolesa. Toto je asi posledny model H v Europe s korejskymi kolesami. Novsie uz maju myslim vsetky trosku vacsie rozmery. Accent so 16-kami je na pohlad dospele auto.
vedie NOVY ACCENT
Horák
Příspěvky: 4
Registrován: 22 dub 2007, 21:53
Bydliště: Nové Město na Moravě

Příspěvek od Horák »

Tak jsem tankoval potřetí- na 31 litrů nafty ujeto 612 km. Kombinovaná spotřeba klesla z 5,3l na 5,1l, najeto 1100 km a stále maximální spokojenost. Moc Accentů zde zatím nejezdí, předpokládám ale, že díky veliké pozornosti, kterou zde budíme,bude časem jinak...



_____________________________
VW Golf II 1.6 TD 70 k
Accent 1.5 CRDi Elegance, Gold Beige
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Horák: Ja som dnes takisto tankoval tretíkrát, ale trošku s inými výsledkami. Natankoval som 33,3 litra nafty a prešiel som 597 km. Po prepočte vychádza spotreba 5,58l. Ako jazdíš? Chodíš aj po diaľnici?
Pred tým som natankoval 28,7l nafty a prešiel som 520km, priemerna spotreba vychadzala 5,52l.
Takže mám stúpajúcu tendenciu v spotrebe, ale to je skôr spôsobené už trošku svižnejším štýlom jazdy :lol:
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
kantorek
*
Příspěvky: 48
Registrován: 20 zář 2006, 22:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kantorek »

peaty ... mozno trochu laicka nesikovna otazka ... ale to meras spotrebu tak, ze natankujes do plna, odjazdis a potom zas dotankujes do plna alebo jednoducho natankujes tych 28,7 litra a pozries na dojazd na PC ???
... inac, pocul som mnoho hlasov a nazorov, ze bordova farba nie je pekna na toto auto, ale po zhliadnuti tvojich fotiek musim uznat, ze nemaju pravdu ...
Hyundai Accent 1.5 CRDi Dynamik, Silver Arrow
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

Ta recenze už je tam docela dlouho.. pry mu to žena nabourala :-)
jinak zlata s stříbrna vypadá asi nej :-))
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

kantorek: Ako meriam spotrebu? Myslím, že úplne správne :) . Aj ked tam môžu byť trošku malé nepresnosti pri dotankovaní plnej nádrže, ale to je snáď zanedbatelné. Takže natankujem doplna, vynulujem počítadlo kilometrov a jazdím. Potom prídem opäť na pumpu, natankujem doplna, pozrem na počítadlo koľko km ukazuje a vypočítam priemernú spotrebu (počet natankovaných litrov krát 100 deleno počet prejdených kilometrov). Potom ho znova vynulujem a takto sa to stále dookola opakuje :D
A inak dík za pochvalu, máš to u mňa :wink: Ešte akurát treba dokúpiť elektróny...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“