Hmlovky TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

THeBaNDiT
Příspěvky: 3
Registrován: 01 lis 2006, 21:24
Bydliště: Bardejov, Slovensko

Hmlovky TUCSON

Příspěvek od THeBaNDiT »

Zdravim vsetkych, toto je moj prvy prispevok na tomto fore...

Na NETe sa dost tazko hladaju veci o Tucsone, je ich malo, ale cirou nahodou sa mi podarilo narazit na toto forum a tu som nasiel kvantum informacii v porovnani so zvyskom NETu...


Takze k otazke spominanej v predmete:

predne hmlovky mi svietia prilis nizko, prakticky pri zasvietenych svetlach az na prvy meter pred vozidlom nevidiet rozdiel pri zapnutych resp. vypnutych hmlovkach, tiez vam to takto svieti? Asi sa to neda nejako nastavit, ze?
v rodine mame aj Hyundai Tucson 2006 2.0 benzin, najvyssia vybava, tmavomodry
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joe # 13
*
Příspěvky: 83
Registrován: 26 bře 2006, 12:59
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Joe # 13 »

Jo, jo, mám stejný problém. Svítí tak 2 - 2,5 m před auto. Jdu teď na garančku, takto s nimi budu řešit. Snad se to podaří zvednout. Problém asi bude i s tím jestli to je klasická H1, protože v knize obsluhy píšou osazení 27W a klasická H1 má 55W. :?
Uživatelský avatar
seatik
*
Příspěvky: 20
Registrován: 02 říj 2006, 19:33

Příspěvek od seatik »

Ja bych rekl,ze pokud Vam sviti takthle kratce pred auto,ze je to spravne.Mlhovky jsou k tomu,aby jste byli videni,ne aby plnili fnc hlavnich svetel :wink:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Presne, jak pise seatik, na vsech autech s mlhovka, co jsem mel, to tak bylo..mlhovky vam k videni nepridaj.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

seatik píše:Ja bych rekl,ze pokud Vam sviti takthle kratce pred auto,ze je to spravne.Mlhovky jsou k tomu,aby jste byli videni,ne aby plnili fnc hlavnich svetel :wink:
No,tak to zas tak úplně není.Mlhovky se dávají dolů protože, v podstatě maj tu mlhu podsvítit a nedochází k rozkladu světla.Určitě ale nemají svítit do dálky a jako norm.světla.Maximálně mě dostává,když na ně teď lidí po změně zákona svítí místo potkávaček a slunce svítí jak o život.... 8) 8) 8)
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
martin tuscon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 27 srp 2006, 11:14
Bydliště: Praha západ

Příspěvek od martin tuscon »

Ano, mají mlhu podsvítit, ale v tom je možná u Tucsona problém, pač má mlhovky skoro 70cm nad zemí.
Tucson 2.0 CRDi 83kW Elegance. Klumpr, hnojůvka, nekvalitní Korejský výrobek!
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Coz je u auta tyxhle konstrukce zrejme vyjimecne, ze? :) podsviceni mlhy se mi teda v zivote nepodarilo...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Hardcam píše:Coz je u auta tyxhle konstrukce zrejme vyjimecne, ze? :) podsviceni mlhy se mi teda v zivote nepodarilo...
Tak asi takto "Jak na mlhu – jde to, ale dře to. Doporučuje se použít – hlavně v noci – kombinaci mlhových světel s obrysovými. Je totiž známé, že mlha se prosvítit nedá (kdo nevěří, ať to zkusí), ovšem mlha nikdy nedosahuje až na zem a tak se dá svítit pod ní. Správně seřízená mlhovka svítí jakoby pod mlhou a viditelnost je lepší, než při použití tlumených světel, které vytvářejí s pomocí mlhy bílý neprůhledný závoj (platí i pro jízdu za hustého sněžení). Někdy je to lepší s tlumenými, záleží na tom, o jaký typ mlhy se jedná."Upozornění-toto není z moji hlavy,jda o citaci.
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Pajk píše:
Hardcam píše:Coz je u auta tyxhle konstrukce zrejme vyjimecne, ze? :) podsviceni mlhy se mi teda v zivote nepodarilo...
Tak asi takto "Jak na mlhu – jde to, ale dře to. Doporučuje se použít – hlavně v noci – kombinaci mlhových světel s obrysovými. Je totiž známé, že mlha se prosvítit nedá (kdo nevěří, ať to zkusí), ovšem mlha nikdy nedosahuje až na zem a tak se dá svítit pod ní. Správně seřízená mlhovka svítí jakoby pod mlhou a viditelnost je lepší, než při použití tlumených světel, které vytvářejí s pomocí mlhy bílý neprůhledný závoj (platí i pro jízdu za hustého sněžení). Někdy je to lepší s tlumenými, záleží na tom, o jaký typ mlhy se jedná."Upozornění-toto není z moji hlavy,jda o citaci.
Souhlasim s tebou ... zazil jsem na vlastni svetla ....
Jeste pridam, ze kdyz mas opravdu hustou mlhu a misto potkavacek a mlhovek si zapnes dalkovy, tak muzes rovnou zastavit, pac nevidis nic .... :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
THeBaNDiT
Příspěvky: 3
Registrován: 01 lis 2006, 21:24
Bydliště: Bardejov, Slovensko

Příspěvek od THeBaNDiT »

seatik píše:Ja bych rekl,ze pokud Vam sviti takthle kratce pred auto,ze je to spravne.Mlhovky jsou k tomu,aby jste byli videni,ne aby plnili fnc hlavnich svetel :wink:
dovolim si oponovat... hmlovky su, ako tu uz popisovali, na to, aby hmlu podsvietili, resp. dali viac svetla v oblasti stretavacich svetiel... fungovalo to tak na vsetkych autach, s ktorymi som mal tu cest... az na Tucson, ten mi svieti skutocne tesne pred nos, v tomto pripade sa fakt jedna asi len o zviditelnenie vozidla... pockam, ako pochodi Joe # 13 na garancke 8)

EDIT: jo, a dakujem vsetkym za prejavenie svojho nazoru, ste tu fakt ochotni ludia, paci sa mi tu :mrgreen:
v rodine mame aj Hyundai Tucson 2006 2.0 benzin, najvyssia vybava, tmavomodry
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Ty mlhovky by se měli nechat seřídit.Jezdim sice s Ivecem a ty se daj seřidit.Tlumeny světla jsou vidět na silnici až tak 2-3m od auta a mlhovky ty svitěj pravě do ty vzdalenosti takže vidiš před sebe.Jo a taky svitěj vic do stran takže za mlhy vydiš pěkně krajnici což se o tlumenejch říct neda.
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Melda
**
Příspěvky: 197
Registrován: 21 pro 2006, 19:54
Bydliště: Na severu

Žárovky

Příspěvek od Melda »

Žárovky v mlhovkách mají opravdu zoufale malý výkon(27W),jedná se o takový zahnutý monoblok žárovka+objímka+konektor.Nikde jinde jsem takovou konstrukci žárovky ještě neviděl.(problem s náhradní).Jinak samozřejmě se mlhovky dají seřídit přímo v nárazníku šroubovákem (malý zářez po obvodu mlhovky).
THeBaNDiT
Příspěvky: 3
Registrován: 01 lis 2006, 21:24
Bydliště: Bardejov, Slovensko

Příspěvek od THeBaNDiT »

2 Melda: tak to s tym nastavenim som nevedel, kuknem sa na to, az najblizsie budem pri aute... dik. 8)
v rodine mame aj Hyundai Tucson 2006 2.0 benzin, najvyssia vybava, tmavomodry
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Hmlovky nie su najstastnejsie umiestnene - su vysoko a, mohli byt radsej nizsie ako je to "nasavanie".
Takisto su vsunute dovnutra, co im zabranuje svietit do stran.
Nastavenie vyskusam, dik za tip.
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
arcus
*
Příspěvky: 14
Registrován: 09 dub 2007, 17:18
Bydliště: Praha - východ

Příspěvek od arcus »

martin tuscon píše:Ano, mají mlhu podsvítit, ale v tom je možná u Tucsona problém, pač má mlhovky skoro 70cm nad zemí.
Tak pokud vím, tak maximální výška mlhovek je uvedena v zákoně a Tucson to splňuje, jinak by nedostal techničák :D
Hyundai Tucson 2.0 CRDi, r.v. 2007 Dynamic, Paket Plus, N1
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“