Znatelný šelest od motoru při vracení spojky

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Azazel
*
Příspěvky: 13
Registrován: 11 črc 2018, 18:15

Znatelný šelest od motoru při vracení spojky

Příspěvek od Azazel »

Ahoj,

řeším takový hloupý problém. Při nastartování motoru je slyšet od spojky/motoru šelest jako kdyby někde něco o sebe dřelo nebo vibrovalo. Při vyšlápnutí spojky vše utichne a když ji zase pustím nahoru tak opět zvuk lze slyšet. Čím rychleji spojku pustím, tím větší šelest je. V servisu mi řekli až se spojka vysype tak to začnou řešit, že teď v podstatě nemají co. Jedná se o I30 rv2018 1,4TGDI. Pozorujete takový zbuk u svých aut a řeším hloupoust? :)
Díky!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Znatelný šelest od motoru při vracení spojky

Příspěvek od Pjotr1 »

jemné snížení šelestu při zmáčknutí spojky trochu slyším, ale je to na hranici slyšitelnosti.
Osobně bych si tipnul na poškození uložení pružinek v dvouhmotovém setrvačníku, to se stane když člověk prudce přidá a pak hned ubere bez vymáčknutí spojky, např když jsem se zapomněl na semaforu a chci se co nejrychleji rozjet a ona mi tam skočí červená. Ty kmity (prudké rozjetí a v zápětí brždění motorem) nedělají dvouhmotě dobře, je potřeba vymačkávat spojku
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
thaischumi
**
Příspěvky: 191
Registrován: 05 srp 2020, 09:03

Re: Znatelný šelest od motoru při vracení spojky

Příspěvek od thaischumi »

U mého vozu je také slyšet a to od začátku (ze strachu jsem se tady taky ptal a ostatní mě uklidnili), a za celou dobu (už mám skoro 40t km) ten zvuk se nezměnilo, zní pořád stejně, tak že asi jde o vlastnost.
i30 kombi 2019 1.4 T-GDI Comfort "Clean slate blue"
Focus mk2 kombi FL 2008 1.6 TDCi 66kW 28x xxx km
RIP Focus mk1 kombi 2004 1.8 TDCi 74kW 414xxx km
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“