i40 Kombi voda v 5. dveřích

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
tomikzlesa
*
Příspěvky: 44
Registrován: 28 srp 2018, 13:47

i40 Kombi voda v 5. dveřích

Příspěvek od tomikzlesa »

Ahoj,
Řešil někdo vodu která teče z 5. dveřích když se po dešti otevřou? Celý zadek je tak trochu asi nevodotěsný, už máme vyměněna obě zadní světla do kterých také teklo. Na vodu v kufru v Hyundai moc odpověď neměli. Auto garazujeme takže se to neděje často ale pokud ke venku stojí to za to, voda teče z otvorů které jsou na to zřejmě udělané.
Reklama
 

Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i40 Kombi voda v 5. dveřích

Příspěvek od i30mpact »

Zadní dveře jsou u většiny aut průtokové, tzn. voda tam sice zateče, ale měla by dírami dole zase vytéct ven. Takže jestli ti teče do kufru, překontroluj ty odvodňovací otvory dole ve dvěřích, jestli nejsou ucpaný nějakým naplaceným bordelem.
tomikzlesa
*
Příspěvky: 44
Registrován: 28 srp 2018, 13:47

Re: i40 Kombi voda v 5. dveřích

Příspěvek od tomikzlesa »

Ty otvory jsou celkem velké a vypadají čistě. Přijde mi jakoby byly na ně úplně nejlepším místě. Kdyby to dělali občas a třeba při stání do kopce chápal bych to. Té vody tam není pár kapek, ale dobrá půl sklenka. Mrknout pod plasty se dá v pohodě?
Ono neteče do kufru, ale ta voda se drží ve dveřích a při otevření začne těmi otvory vytékat
Mi.Ha.
**
Příspěvky: 300
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: i40 Kombi voda v 5. dveřích

Příspěvek od Mi.Ha. »

i30mpact píše: 14 zář 2022, 17:24 Zadní dveře jsou u většiny aut průtokové, tzn. voda tam sice zateče, ale měla by dírami dole zase vytéct ven. Takže jestli ti teče do kufru, překontroluj ty odvodňovací otvory dole ve dvěřích, jestli nejsou ucpaný nějakým naplaceným bordelem.
To snad nemyslíš vážně s tím průtokem? Kudy by tam asi teklo,když okna jsou už dnes lepená. To by ty vrata mohl za dva roky zahodit.
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: i40 Kombi voda v 5. dveřích

Příspěvek od i30mpact »

Mi.Ha. píše: 14 zář 2022, 18:09
i30mpact píše: 14 zář 2022, 17:24 Zadní dveře jsou u většiny aut průtokové, tzn. voda tam sice zateče, ale měla by dírami dole zase vytéct ven. Takže jestli ti teče do kufru, překontroluj ty odvodňovací otvory dole ve dvěřích, jestli nejsou ucpaný nějakým naplaceným bordelem.
To snad nemyslíš vážně s tím průtokem? Kudy by tam asi teklo,když okna jsou už dnes lepená. To by ty vrata mohl za dva roky zahodit.
Asi to pro tebe bude novinka, ale auta nejsou vodotěsný, maj ve dveřích (a nejen tam) díry pro odtok vody, aby nezůstávala uvnitř karoserie. Normálně to prostě proteče a ničemu to nevadí.

A co se týče toho, kudy tam teče, copak neumíš hledat? Nebo jsi jen línej? Obvykle to u i40 teče kolem těsnění, který špatně těsní, viz třeba: https://www.hyundai-forums.com/threads/ ... ng.667770/
Mi.Ha.
**
Příspěvky: 300
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: i40 Kombi voda v 5. dveřích

Příspěvek od Mi.Ha. »

i30mpact
Předchozí se nesdílí.

Nepotřebuji to hledat, protože,když do zadnich vrat teče,tak je něco někde špatně,u žádného auta co mám momentálně doma,cca4, to také nedělá,otvory tam jsou,ale ne na to,aby to bylo průtokové, maximálně tak na nějaké orosení,kde jsou stahováky,tak je to jasné,tam se to dostane. Tady bude chyba asi i v konstrukci a ani nový Tusik nám to nedělá.
Odpovědět

Zpět na „i40“