Ekonomická situace v Čr, "chudí" důchodci atd..

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Ekonomická situace v Čr, "chudí" důchodci atd..

Příspěvek od petzl62 »

milosh píše: 10 lis 2022, 11:38 Vy tu zase brecite a platy se vam nezvedly? To je jak v Lidlu s duchodcema :lol: To za nas stala houska 20 haliru...
Zdrazuje se vse ale mzdy taky rostou.
Tak já ti nevím, ale asi dělám něco blbě [-o<
Mě se za posledního půl roku plat o 50% nezvedl. :roll: :o :!:

Kdežto ceny potravinových komodit- nejen ANO :!: :!: . A to nemluvím o cukru, vejcích zmiňovaných v článku níže:
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika ... .seznam.cz

Jde o daleko větší a plošné zdražení všeho o desítky procent ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Já si nestěžuju, nejsem na tom až tak špatně, ale na rozdíl ode mne, je na tom převládající část populace ČR mnohem hůř a o důchodcích nemluvě. A ti s tím opravdu, třeba na rozdíl od nás "mladších", NEMAJÍ možnost nic moc udělat. Např. pracovat víc apod.
A tím, jak se k té hranici důchodu rychle blížím(pokud mi to opět neposunou třeba o 5 let), mě to opravdu trochu děsí. Protože tělo stárne, celý život makalo a zdravotní péče u nás tedy ani náhodou není zadarmo, mimo spousty jiných výdajů.
A názor nemysli a žij u mne neobstojí- nejsem z těch co chodí s nataženou rukou.
Omlouvám se za mimo téma, ale nedalo mi to, nereagovat.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Ekonomická situace v Čr, "chudí" důchodci atd..

Příspěvek od milosh »

Téma jsem založil nové, ať se to nemotá u koupě nového auta, i když to má taky dost společného.

K těm důchodcům, kteří jsou chudí, ano, dost jich je, ale to i samoživitelek či samoživitelů, rodičů s dětmi, kde jim ani dvě výplaty dnes nestačí....

Dnes jsem u jednoho OC sledoval nová auta, kdo v nich jezdí a až na vyjímky to nebyla naše generace Husákových dětí, ale převážně senioři, tak na tom asi zas tak špatně nejsou.

Tady je taky pěkný čtení.

https://cnn.iprima.cz/rodiny-s-detmi-js ... asne-89503

Ale já si taky nestěžuju, jen možná dáky covidu jsem začal nad penězi uvažovat trošku jinak a pak lze přehodnotit, zda vyhazovat za blbosti, které člověk nepotřebuje (třeba auto co jezdí a jen si koupit novější model), nebo si spořit na důchod (u mě zatím za cca 20 let), protože pochybuji, že stát se o nás postará tak jako nyní o ty současné důchodce.
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Ekonomická situace v Čr, "chudí" důchodci atd..

Příspěvek od Birdr »

Tak nějak nevím, jak je to vlastně s tou chudobou, o které se všude píše. Kolem sebe to zatím moc nepozoruji.
Silnice jsou plny aut od rána do večera, obchody pořá narvaný lidma s plnejma košikama, jezdí se na dovolenou, za zábavou, místní disco pravidelně praská ve švech. Ať vlezu kamkoli, všude lidí, jak kobylek.
Ve svým okolí neznám prakticky nikoho, kdo by nějak strádal, kdo by řekl, že se musí omezovat, protože na něco nemá.
Trochu mi to připomíná Titanic, co se už potápí, ale na horních palubách se stále tančí.
No, uvidíme příští rok, až se začne víc propouštět a vládci sníží podporu v nezaměstnanosti. Ten hlavní svrab je ještě před námi, ale málokdo si ho připouští.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Ekonomická situace v Čr, "chudí" důchodci atd..

Příspěvek od milosh »

Asi tak a pak je blby, kdyz nemaji financni gramotnost dospely, u deti uz se to nedozene.
Hodit se bude brzy toto tema

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=19&t=40756
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Ekonomická situace v Čr, "chudí" důchodci atd..

Příspěvek od lumix »

Taky mi přijde, ze se všichni mají fajn. Jak se tu píše plné silnice, obchody, dovolené. Mám rodiče důchodce a mají důchod slusny cca 35kk, tím ze jsou zatím dva a bydlí v domě který si na staří zrekonstruovali, tak extra nouzi zatím netrpí. Pokud se podivam na akciové trhy, ty taky moc nepadaji, a kdyby se nestalo to s FTX, tak by žádná extra hrůza nebyla. Tak porad čekám kdy to praskne.
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Ekonomická situace v Čr, "chudí" důchodci atd..

Příspěvek od Martinsp »

Praskne to až si ještě dost velká část obyvatel ČR vytáhne hlavu ze zadku a rozhlédne se. Nebo vypne ČT.
Někomu se ale rozsvítí až když se zhasne.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomická situace v Čr, "chudí" důchodci atd..

Příspěvek od Mexican »

napisem to takto - poznam mnoho ludi ktori mali v zivote smolu. Ale absolutna vacsina si za svoju chudobu moze sama, lenivostou alebo hladanim rychlejsich a bezproblemovejsich rieseni.

to ze nieco neviem, nemam na to neznamena ze to bude aj stav trvaly. mame tu dobre zdravotnictvo, dobre skolstvo, mnozstvo socialnych programov a mnozstvo pracovnych prilezitosti. ale nechceme, myslime si ze sme na cosi prekvalifikovani a nasa hrdost nam brani. Ja som makal ako udrzbar, vykladac dodavok v UPS, kopal som zahradne jazierka a to mi vsetko pomohlo vazit si pracu a peniaze. kym moji susedia cumia doma na TV tak ja makam na baraku, ucim sa remeslam. potom zavidia, ze vyrazime na cesty. v tom vidim problem a vidim ho aj u deti, ktore nechapu co je za vysledkom. oni vidia len vysledok a chcu ho tiez
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ekonomická situace v Čr, "chudí" důchodci atd..

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To je problém této kotliny a jejích obyvatel celá staletí...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Ekonomická situace v Čr, "chudí" důchodci atd..

Příspěvek od milosh »

Tak tak, hodne lidi treba "musi" co tyden do knajpy, zanadavat si s podobnyma chytrolinama, ale aby se meli lip, pro to nic neudelaji.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ekonomická situace v Čr, "chudí" důchodci atd..

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Brečet, závidět a nadávat na smůlu je snazší...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „Pokec“