Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2047
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od milosh »

Po přečtení několika příspěvků od člena Birdr, který ještě si stále je v Egyptě, mě zaujalo, že se dá zima strávit mnohem lépe, než tady v Čr ve tmě a "depresích" :) Máte někdo zkušenost s dlouhodobějším několikaměsíčím pobytem v cizině přes zimu, ideál podle mě listopad - únor,březen.

Jak je to s bydlením, jídlem, službami, teplotou moře třeba atd?

Sleduju Bitcoinovej kanál a Kicom (autor) vyrazil tuším na 2 měsíce do Thajska i s dětmi a vychvaloval si to. Samozřejmě hodně lidem to práce nedovolí, ale kdo může mít homeoffice v Čr, asi to zvládne i z druhé strany zeměkoule.

Díky za názory.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7916
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od Mexican »

nasi kamosi (ona je na materskej s 2r synom) sli na 6 mesiacov na Bali (plus nejaky Vietnam atd), za mesiac sa budu vracat. My planujeme buducu zimu vziat obytku aspon na 3 tyzdne do spanielska. ja tam planujem normalne vacsiu cast pracovat (mozem)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od Birdr »

Byli jsme v Egyptě do konce ledna, 2 měsíce. Na zkoušku.
Zkouška dopadla tak, že díky prudké devalvaci egyptské libry a současné síle koruny jsme se rozhodli koupit si tam vlastní byt a zimu trávit tam. Byt 2+kk, 85 M2 za cenu větší garáže v Brně. Ale pozor, toto je velmi individualni. Je to i v zájmu ochrany před inflaci, a možná i devalvaci, koruny u nás. Připomíná mi to rok 90 u nás .
Ty dva měsíce tam bylo naše příjemné léto. V noci 15, přes den 26, more 24 stupňů.
Ceny pro nás až neskutečně nízké, lidé příjemní, obchodníci nejsou vlezlí. Pronájem bytu v centru Hurghady 300 korun/den. Se vším všudy.

Mexičan - nějak nechápu, kam chceš v zimě do Španělska s obytnou jet. Na Mallorce teď napadl sníh, neznám místo, kde by se nemuselo topit, moře ledový.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7916
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od Mexican »

priemerna decembrova teplota napr v Malage je 14 (december), 12 (januar). To je pre mna fajn :-)

druha moznost je Sardinia. Nad tym dost premyslame (vc kupenia domu)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od Birdr »

No, vždyť píšu, že musíš topit a do moře nevlezes.

Po Sardinii jsme taky pokutovali, ale platí pro ni již výše napsané. Pro nás je v ideální dosažitelné vzdálenosti prostě ideál ten Egypt 🤗
Uživatelský avatar
sibelius
*
Příspěvky: 85
Registrován: 13 říj 2021, 21:47
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od sibelius »

Sice to nebylo na několik měsíců a už je to pár let, ale pracovně jsem v prosinci trávil na Guadeloupe a Martinku v karibiku a jednou na Mauriciu. A hlavně francouzské deparmenty byly skvělé... jak místní cenou všeho, tak přívětivostí lidí. Trávit zimu v teple je naprostá pecka :) jen teda nastoupit v 30 stupních do letadla a vystoupit do sněhové vánice (to se mi stalo) nebylo zrovna to nejlepší :D

a ten rum! já tvrdý alkohol nepiju, ale tady mi byl naordinován místním doktorem kvůli zažívacím potížím :D a byl fakt výborný (jen teda několik flašek, které jsem si vezl mi z kufru zmizelo během cesty).

Místní teda vůbec nemluví anglicky, ale jejich přívětivost je tak skvělá, že se s vámi dorozumí rukama i nohama. Restaurace na pláží = čersvě ulovená ryba na talíři. Čerstvé ovoce na každém rohu a pár drobných.

Nevím, jak jsou na tom teď ceny letenek (což asi bude největší výdaj), ale zejména ubytování bylo velmi levné.
Hyundai i30 HB 1.5 T-GDi iMT N-Line (MY23 od 11/2022)
Škoda Octavia Combi 2 RS 2.0TDI
Škoda Octavia 2 1.6TDI*
Peugeot 308 1.6HDI*
Renault Megane IV 1.5DCI*
Renault Megane III 1.5DCI*
Škoda Fabia II 1.9SDI*
Škoda Fabia I 1.2HTP*
Škoda 105 L

*Služební
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od Birdr »

Jen bych k tomu jen dodal, že nakonec je jedno, kde člověk tu zimu prožije, protože důležitý je vypadnout tady z toho neskutečnýho absurdistanu. Ty 2 měsíce v Hurghadě, bez těch sraček, co tady musí člověk denně vnímat, byl neskutečný balzám na nervy a nabyl jsem tam dojmu, že tam je svět ještě pořád normální. I přes těžkosti, které místní mají.
Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od Hugo11 »

Jak v Egyptu probiha nakup a provoz nemovitosti po "uredni" strance? tj. notar/katastr/banka/dane/jine poplatky a uplatky :-) atp. ? Resili jste to prip. pres nejakou "mistni pomocnou" silu?
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od Birdr »

Úplatky nejsou potřeba, nabídka nemovitostí je velká. Vše probíhalo přes egyptskou realitní kancelář, kde pracuje češka, dlouhodobě žijící v Egyptě. Právník realitky zařídil vše potřebné, přihlášení elektřiny, vody, WiFi, TV.
No, a ostatní ukáže až čas. Ale vzhledem k tomu, že v Hurghadě žije už dlouho silná česká komunita, jsou tam 2 české restaurace, české úklidové i opravářské firmy, není se asi čeho moc obávat. 🤔
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8989
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od idam.i »

Birdr píše: 07 bře 2023, 15:33 Jen bych k tomu jen dodal, že nakonec je jedno, kde člověk tu zimu prožije, protože důležitý je vypadnout tady z toho neskutečnýho absurdistanu. Ty 2 měsíce v Hurghadě, bez těch sraček, co tady musí člověk denně vnímat, byl neskutečný balzám na nervy a nabyl jsem tam dojmu, že tam je svět ještě pořád normální. I přes těžkosti, které místní mají.
Súhlasím len doplním.Je jedno kde trávim zimu pokiaľ nemusím pracovať a som ekonomický zabezpečený.
Potom je "amerika" všade. 8-[
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2047
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od milosh »

No, já si teda radši dám noťas na klín na pláži u moře než v Alpách na sněhu v zimě :wink: Když je práce koníčkem, pak je jedno že pracuješ i na místě, kam většina jen jezdí na dovolenou.
Boryš
****
Příspěvky: 1091
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od Boryš »

Kde strávit zimu? Na Velkých Divech. Ty Malé jsou již zprofanované...
Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Kde strávit zimu v teple (několik měsíců)

Příspěvek od Hugo11 »

Birdr píše: 08 bře 2023, 06:58 Úplatky nejsou potřeba, nabídka nemovitostí je velká. Vše probíhalo přes egyptskou realitní kancelář, kde pracuje češka, dlouhodobě žijící v Egyptě. Právník realitky zařídil vše potřebné, přihlášení elektřiny, vody, WiFi, TV.
No, a ostatní ukáže až čas. Ale vzhledem k tomu, že v Hurghadě žije už dlouho silná česká komunita, jsou tam 2 české restaurace, české úklidové i opravářské firmy, není se asi čeho moc obávat. 🤔
Diky!
Odpovědět

Zpět na „Pokec“