kamera do auta

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 377
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: kamera do auta

Příspěvek od mozecek »

na svého krasavce teprve čekám, ale přidám praktický tip na napájení kamerek - je to moderní auto a mělo by mít OBD diagnostickou zásuvku stejně jako koncernové vozy, kde s tím už dobré zkušenosti mám .. na aliexpresu lze koupit něco jako "USB Car Charge Cable OBD Hardwire Kit With Switch" (z OBD zásuvky bere energii a výstup má 1 USB port) za 150kč
https://s.click.aliexpress.com/e/_DEARgTB

a funguje to tak, že pokud je v přepínač v poloze 0 tak je USB port napájený 5 minut po vypnutí motoru resp. vytažení klíče a pokud v poloze 1 tak je napájený pořád .. takže norm to mám v režimu 0 a když auto nechávám mimořádně někde kde se mi to nelíbí tak cvaknu 1 :-)

Jestli vás děsí diagnostická zásuvka, kterou logicky budou chtít na v servisu / na garančkách použít, tak to před ní vytáhnete. Na nezapojený visící USB kabel od kamerky nemůže servis říct ani popel.

jinak kamerky jsem měl vždy nějakou čínu okolo 800kč i se zadní .. dycky psali Full HD, realita byla 720p max extrapolovaná na Full HD, zadní byla tak 480p, na rozpoznávání SPZ leda u stojícího auta, jinak ne. Ale případný střet nahraje. Po pár letech KO baterky, ale to bude asi u všech. Taky mi v nich odcházejí paměťovky, to nevím jestli je dáno opakovaným přepisem nebo nějakým hrubým chováním třeba při odpojení, kdy zároveň není energie na uložení posledního záznamu či co... no 3 roky a jde do koše. Plus je potřeba čas od času nutné kartu naformátovat aby to fungovalo dobře. Takže další bude nějaká značková.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: kamera do auta

Příspěvek od Pjotr1 »

pro napájení použij radši rozdvojku na pojistku. Pokud strčíš jakýkoliv konektror do OBD zásuvky tak nejde zavřít kryt a s otevřeným to nevypadá hezky.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: kamera do auta

Příspěvek od brokolicovy_chips »

Nenechával si někdo dělat v autorizovaném Hyundai servisu instalaci kamery? Natahnou kabel po karoserii a pripoji rovnou do skrinky. Vyvod je primo u zpetneho zrcatka.
Nemate nekdo fotky, jak to vypada? + i pripadne co tam je za vyvod? Je to USB-C, mikroUSD? miniUSB, nebo primo kabel od kamery (takze se s kazdou novou kamerou musi menit kabel)?
Diky
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 467
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: kamera do auta

Příspěvek od Vysous »

Čau,
mně tam zastrkali kabel co jsem jim dal s kamerou. Kameru jsem už tam měl přilepenou, takže ten kabel prostě vylejzá z pod stropnice v místě, kde mám tu kameru. Ani to nebudu fotit - nic zajímavýho na tom není. Jestli tam umí dát nějaký vlastní kabel, když kameru ještě nemáš, nevím...
Co se týče výměny kabelu při výměně kamery - skoro všechny kamery maj stejně micro-USB, tak tam prostě ten kabel necháš.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: kamera do auta

Příspěvek od brokolicovy_chips »

děkuji :) a spokojenost? da se najit nejake pkne misto nahore, aby to nicemu nevadilo (jak vyhledu, tak kamere v aute) a zaroven aby to drzelo? děkuji
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
zopper
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: kamera do auta

Příspěvek od zopper »

Podle podpisu mas vybavu Style stejne jako ja, a tam to bohuzel nejde schovat za zrcatko. Takze kameru mam na skle, u horni hrany okna pred spolujezdcem. Tam ma dobry zaber a me neprekazi.

Kabel jsem si tahl sam az do pojistkove skrinky, da se natahnout bez naradi. Jen tapec na sloupku jsem musel uvolnit (a opatrne s nim, je pod nim airbag a ten nechces omotat kabelem).
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 467
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: kamera do auta

Příspěvek od Vysous »

Kameru musíš dát poměrně doprava (pokud ji chceš mít na skle) - uprostřed je moc velká ta kaplička senzorů. V pohledu mi nepřekáží vůbec, záběr je celkem ok. Někdo tady na fóru lepil kameru právě na plast tý kapličky, aby to měl víc veprostřed. Mně přišlo, že by pak musela být celkem nízko a vadila by mi ve výhledu.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Radour
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 dub 2011, 08:35

Re: kamera do auta

Příspěvek od Radour »

Mám Truecam H25 a umístil jsem ji kousek napravo od zrcátka. Je malinko posunutá níž než by se mi líbilo, protože pokud by byla o cm výš, už by v záběru byl vidět ten černý plast kryjící senzory a kameru auta. Takhle mám na kameře čistý a téměř symetrický záběr před vozidlo. A jelikož je kamera z pohledu řidiče kompletně skryta za zrcátkem, nebýt zvukového signálu po nastartování, tak bych o ní ani nevěděl...
z pohledu řidiče.jpg
z pohledu řidiče.jpg (202.17 KiB) Zobrazeno 753 x
Z pohledu spolujezce.jpg
Z pohledu spolujezce.jpg (205.92 KiB) Zobrazeno 753 x
Hyundai i30 kombi 1.5 T-gdi Style DCT 2022-
Hyundai i30 1.6 GDI Trikolor Fleet 2015-2022
Hyundai Trajet 2.0 CRDi 2011-2015
Předtím Škodovky a Opel Astra
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: kamera do auta

Příspěvek od brokolicovy_chips »

díky moc všem za postřehy a informace. Díky!
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
MaroH
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2021, 21:37

Re: kamera do auta

Příspěvek od MaroH »

Prosím mohli byste někdo dát, na které pojistky kameru připojujete? Nebo aspoň návod pro neumětely, jak to premerit multimetrem? Mám pocit, že pri každém zapojeni, které jsem doposud vyzkoušel, jsem se dostal do stavu, kdy kamera buď nahrává nonstop, jako by auto jelo a (neomezuje tedy odběr a muze dojit k uplnemu vybití) nebo to blbne. Paradoxně to nahrává nonstop i v moment, kdy nechám zapojeny jenom jeden kabel ze smartboxu. Zkusil jsem i vypnout parkovací režim, abych to ověřil, ale jak říkám, nejde mi dostat se do stavu, kdy kamera pozná, že je zaparkovano. Mám tedy plnou kartu nonstop nočních záběru "z provozu"
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Family Smart
Radour
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 dub 2011, 08:35

Re: kamera do auta

Příspěvek od Radour »

Laborováním s pojistkami jsem se raději vyhnul. Přeci jen nové auto. Nechal jsem to zapojit v Hyundai včetně natažení kabelu. Čistá práce, vše funguje jak má. Za necelých 750 Kč.
Hyundai i30 kombi 1.5 T-gdi Style DCT 2022-
Hyundai i30 1.6 GDI Trikolor Fleet 2015-2022
Hyundai Trajet 2.0 CRDi 2011-2015
Předtím Škodovky a Opel Astra
MaroH
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2021, 21:37

Re: kamera do auta

Příspěvek od MaroH »

Díky premeril jsem a zapojil jsem tentokrát už stoprocentně správně, tak uvidíme ráno, jak to bude vypadat. Díky za rady
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Family Smart
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 377
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: kamera do auta

Příspěvek od mozecek »

a kam jsi to tedy zapojil? jelikož mi bez otočení klíčku nejedou zásuvky tak je pojistka zásuvky zapalovače pro ACC kabel ideál, a 12V je v nejhorším na baterce že :) ale jestli si našel něco lepšího tak ať to nemusím zkoumat ;-)
.. bych to teda už dávno prozkoumal, ale už tu mám druhý hardwire kit z alíka co nemůžu přesvědčit i na možnost úplného vypnutí :( myslel sem že bude stačit vypínač na vodič co je permanentně připojený na baterku, tedy že s jeho odpojením bude nahrávat jen za provozu ale ee... po jeho přerušení to nefunguje vůbec grrr. Jasně mohl bych to vypínat v kamerce.. ale na to sem moc akorátní :D Sakra co si člověk neudělá sám to nemá.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: kamera do auta

Příspěvek od Martinsp »

A nemá být kamera v provozu i po vypnutí klíčku? Jak pak asi funguje při poničení auta když je auto zaparkované? Jak kdo chce aby kamera nahrávala se nastavuje v kameře.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 377
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: kamera do auta

Příspěvek od mozecek »

kamery mají různé režimy
- standardní za provozu ()
- detekce pohybu .. může být i v parkovacím režimu (tj. kamera běží ale ukládá úsek až při změně obrazu)
- parkovací režim reagující na otřesy (většinou však kamera nahrává situaci až po nárazu)
- parkovací režim s minimální snímkovací frekvencí

Na parkovací režimy potřebuješ sledovat zda motor běží či auto stojí .. takže máš pak většinou hardwire kit nebo jinak nazvanou krabičku která má zem, vstup z kladného pólu baterky, vstup když je nastartovaný motor popř. otočený klíček v zapalování. Pokud chybí napětí ze zapalování, kamerka je v parkovacím režimu (pokud je zapnut).

Vypnutí parkovacího režimu v menu je super, ale chili to trvá. Fyzický vypínač je pro mě lepší .. mám garáž, takže ne vždy potřebuju sledovat kdo mě přes noc nabourá
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Jak na to“