Dovolená

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2047
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Dovolená

Příspěvek od milosh »

Jen tak na okraj k dnešnímu školství, syn má kámoše, jehož otec (rozvedený) ho bere snad 4x ročně do Turecka a škole to nevadí. Jelikož dnes už není potřeba potvrzení od lékaře pro absenci, můžete s dětma cestovat skoro celý rok.

Já ale jsem rozhodně pro, aby chodily do školy září - červen a prázniny (letní, podzimní, jarní) jsou od toho, aby si je užila celá rodina. Asi jsou tu ale tací, kteří mají volna neomezeně :D Sice jsem OSVČ, ale mít volno celý léto fakt není možné.
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8990
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Dovolená

Příspěvek od idam.i »

Každý si to zariadi ako vie.
No OVSČ by s tým nemal mať problém.Treba si to naplánovať .
Kde je vôla,je aj cesta. :wink:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
slabostka
*****
Příspěvky: 1731
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Dovolená

Příspěvek od slabostka »

Nie je podstatne kolko sedis v skole ale co vies. A nie je podstatne ako velmi dries ale kolko si zarobil. Takze jsou i taci ktori robia malo za vela. Ja mam zase kolegu ktory ma dovolenku kazdy druhy mesiac - Seychely, Male Divy, Oman, Dominikanska..... da sa vselico v kapitalizme 😂
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2047
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Dovolená

Příspěvek od milosh »

idam.i píše: 16 črc 2023, 15:21 Každý si to zariadi ako vie.
No OVSČ by s tým nemal mať problém.Treba si to naplánovať .
Kde je vôla,je aj cesta. :wink:
Kdyz ale nejste doma oba OSVC, pak se to tezko v praci vysvetluje, ze si beres 8 tydnu volna :mrgreen: Ja si vemu notas a muzu pracovat odkudkoliv :wink:
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2047
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Dovolená

Příspěvek od milosh »

slabostka píše: 16 črc 2023, 15:23 Nie je podstatne kolko sedis v skole ale co vies.
Souhlas, ale stale se uci podle 50 let starych pravidel a driv bude reforma penzi nez skolstvi :roll:
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Dovolená

Příspěvek od Birdr »

milosh píše: 16 črc 2023, 15:10
Já ale jsem rozhodně pro, aby chodily do školy září - červen a prázniny (letní, podzimní, jarní) jsou od toho, aby si je užila celá rodina. Asi jsou tu ale tací, kteří mají volna neomezeně :D Sice jsem OSVČ, ale mít volno celý léto fakt není možné.
Nejde přece o to, mít volno celé léto, ale jet k moři ne na přelomu července a srpna, což je to nejhorší období po všech stránkách, ale třeba začátkem září.
Jasně, jsou lidi, co to mají dané třeba celozávodní dovolenou, jestli teda dnes vůbec ještě něco takového je, ale jinak je to jen o naplánování a opuštění zajetých stereotypů.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2047
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Dovolená

Příspěvek od milosh »

No jasne, ale kdyz maji deti 2 mesice volno k tomu urcene, proc je uvolnovat ze skoly a jezdit jindy? Vysvetli mi to nekdo opravdu logicky, protoze my jsme treba nikdy nemeli "hlidaci babicky", kterym bychom dali na mesic decka a tim padem nebylo mozny s detma jet treba v cervnu a pak jeste ty 2 mesice pokryt a nezblaznit se s nima doma :lol: Mam par znamych podnikatelu, co to maji stejne a tesime se na zari vsichni :lol:

A rozhodne si nemyslim, kdyby to stalo stejne v cervenci a v zari, ze nekdo bude resit termin.
zopper
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Dovolená

Příspěvek od zopper »

Ohledně těch prázdnin a volna - poprvé, jsem byl malý, byla máma doma celoročně, a táta si tehdy prostě vzal většinu volna za rok najednou, takže v tom žádný problém nebyl. A podruhé to pak bylo asi kratší, a já se už o sebe dokázal v klidu postarat a zabavit se bez pomoci rodičů. Dodnes na jih jezdím mimo sezónu - buď na jaře, nebo až v září a později. I tak tam je horka až až, a absolutně nechápu, co se tam v tom horku a s hlavou na hlavě dá v létě dělat.

Ohledně prospěchu a absence... na střední jsem měl dva spolužáky, co od chvíle, kdy jim bylo 18, ani jednou nevlezli do hodiny informatiky. Že to je vyhozený čas, když to umí líp, než učitelka, toho času navíc i ředitelka. Prostě si sami napsali omluvenky, na konci roku komisionální přezkoušení, a na vysvědčení za 1. Učitelka/ředitelka z toho nadšená sice nebyla vůbec, ale asi si říkala, že pořád lepší, než když si budou v jejích hodinách kopat hakisák. :D
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená

Příspěvek od Espero »

Ono to není jen o volnu mimo školu a pohodlí rodiče. Taky je to o výchově. Ten mladý musí vědět, že od září do června má povinnosti a musí je plnit a v létě má prázdniny. Říká se tomu pracovní návyky. Až bude chodit do práce, nepůjde to jinak, až na to, že dovolenou si bude moci vybírat většinou, jak bude potřebovat, ale vždycky taky ne.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Dovolená

Příspěvek od Birdr »

Čistě teoreticky by tento argument šlo brát vážně. Ale jenom teoreticky.
Prakticky asi tak - mám 4 děti, dnes už dospelé a několikrát jsme je vytáhli v září k moři a mimo zimní prázdniny na hory. A...... nijak je to nepoznamenalo, všichni jsou pracovití, daří se jim, mají rodiny.
Ale zatím se nepoučili, to je fakt, k moři jezdí v červenci a ještě k tomu do Chorvatska . ](*,)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2047
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Dovolená

Příspěvek od milosh »

U 4 dětí to chápu, to je v létě slušná cena :shock:
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: Dovolená

Příspěvek od Birdr »

Nevím, možná máš jen problém správně pochopit psanou informací, ale nikdy nešlo o cenu. Vždy šlo o pohodově si ten čas užít.
Howgh k tomuto tématu. :-#
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2047
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Dovolená

Příspěvek od milosh »

Ani nemám, no neva. Každopádně souhlasím s tím co psal Espero.
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Dovolená

Příspěvek od Martinsp »

Pokud jsou děti dospělé, tak jet rozhodně tak jak to vyhovuje každému, ale pokud jsou to děti které musíme hlídat a nějak vymyslet hlídání na celé prázdniny, tak dovolenou v době školní docházky nechápu. Ne každý má manželku celý rok doma a nebo hlídací babičky na celé prázdniny. V práci dostanete maximálně 2 týdny volna, nějaký ten tábor a stále je to málo na 2 měsíce, takže vymýšlet něco jiného jde dost těžko.
Mě už děti v podstatě dospívají, takže pak bude dovolená mimo hlavní sezónu.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
lumix
****
Příspěvky: 1386
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Dovolená

Příspěvek od lumix »

Taky vždy jezdíme prioritně o školních prázdninách, dříve proto ze nebylo možné nechat je dva měsíce na krku rodičům, teď z důvodu zmíněným Esperem a taky proto ze mají děti spojené prázdniny se společnou dovolenou. Jo v září už nikdy, už jsou krátké dny.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“