Tlumiče a pružiny-poradí někdo?

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
tutamilan
Příspěvky: 2
Registrován: 30 bře 2011, 19:55

Tlumiče a pružiny-poradí někdo?

Příspěvek od tutamilan »

Ahoj,najde se tady někdo kdo už řešil a úspěšně vyřešil kompletní výměnu pružin a tlumičů na i30 kombi 2013 manuál? výběr v e-shopech je celkem pestrý,ale nedokážu posoudit poměr cena/výkon ,tak by se hodila něčí zkušenost.Nechci nic co nevydrží neboli co za to nestojí,ale zase nepotřebuju to nejdražší pokud to neni nutné .
Chtěl bych aby bylo auto co možná nejvyšší, klidně na úkor určitého konfortu při jízdě,ale nevím jaká pružina bude kompatibilní s jakým tlumičem tak kdyby mi (laikovi) dokázal někdo poradit,byl bych moc vděčný.
Vím že tu jsou různé otázky na toto téma již zahrnuté,ale nikde jsem nenašel radu jaký "komplet" by byl ideální.
Za případné rady děkuji předem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče a pružiny-poradí někdo?

Příspěvek od Mexican »

tlmice a ulozenia celkom dobre vyraba KYB. Moze sa samozrejme stat, ze kupis zmetek (mne sa tak stalo ulozenim KYB, po 3/4 ale predajca autodielov v pohode vyreklamoval

ak chces mat auto vyssie, potrebujes ine pruziny - bud progresivne, alebo tvrdsie (zatazove) ktore sposobia to ze po nalozeni tak auto neklesne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
tutamilan
Příspěvky: 2
Registrován: 30 bře 2011, 19:55

Re: Tlumiče a pružiny-poradí někdo?

Příspěvek od tutamilan »

Diky za radu,a je nutné měnit i tlumiče pokud mi jde jen o výšku auta?Auto neplave ani se nehoupe.
Neboli bude stát za to nejdřív vymenit samotné pružiny a až podle toho jak ý to bude mít efekt případně přistoupit i k výměně tlumičů?
A to ložisko uložení se s pružinou mění automaticky že?
Asi se ptam jako hlupák,ale mam známého kterej mi řekl: sežeň si díly a já ti to vyměním,ale já v tomto hlupák jsem a tak potřebuju kazdou dobrou radu :-)
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Tlumiče a pružiny-poradí někdo?

Příspěvek od lumix »

Taky jsem zkusil KYB, po půl roce vytekly 😕. Tak jsem dal Sachs včetně uložení a po 4 letech jsou Ok. Pružiny jsem chtěl nižší, ale zároveň tužší, tak jsem zvolil pro benzin pružiny určené pro sport diesel značku Lesjofors. Můžeš dat mezi pruzinu a uložení podložku s bude to vyšší, nebo použit podložku pro stavitelny podvozek. Takto to mají řešené některé automobilky. Jinak lituji, ze jsem nedal Bilstein.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Tlumiče a pružiny-poradí někdo?

Příspěvek od lumix »

tutamilan píše: 09 dub 2022, 10:52 Diky za radu,a je nutné měnit i tlumiče pokud mi jde jen o výšku auta?Auto neplave ani se nehoupe.
Neboli bude stát za to nejdřív vymenit samotné pružiny a až podle toho jak ý to bude mít efekt případně přistoupit i k výměně tlumičů?
A to ložisko uložení se s pružinou mění automaticky že?
Asi se ptam jako hlupák,ale mam známého kterej mi řekl: sežeň si díly a já ti to vyměním,ale já v tomto hlupák jsem a tak potřebuju kazdou dobrou radu :-)
Mění se vše najednou, jinak je to dvojitá práce. Vyměnit tlumič, uložení, prachovku, dorazy vše najednou, týká se předků. Vzadu jsou obvykle pružiny a tlumiče zvlášť.
Uživatelský avatar
saurus
*
Příspěvky: 13
Registrován: 11 říj 2013, 16:54

Re: Tlumiče a pružiny-poradí někdo?

Příspěvek od saurus »

Vedel by mi v krátkosti niekto poradiť, ako sa dostanem k hornej matici zadného tlmiča? Pravdepodobne od neho ide klepanie pri prejazde nerovnosti. Zhodil som bočný tapacír v batožinovom priestore, ale nedostal som sa k nej, tlmič je niekde v prednej casti a tam je taký plastový kryt vedľa sedadla a neviem ako ho mám zložiť.
Hyundai i30 1.4, 73kW 2013
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“