Ake ET pre Tucson TLE

Hyundai Tucson (ne Tuscon) 2. generace 2015 - 2020 (TLE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jardo.s
*
Příspěvky: 29
Registrován: 31 bře 2020, 18:54

Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od jardo.s »

Ahojte.
Vedeli by ste mi pls niekto napisat ake ET je mozne zalozit na Hyundai Tucson TLE 1.6GDI po FL?Mam disky 18" a zatial original ET je 51.Chcem kupit nejake disky.Preto by som rad vedel ake ET od do tam budu pasovat.
Dakujem za odpovede.
Hyundai Tucson STYLE,1.6GDI,M6,97kW, r.2019
Reklama
 

Mi.Ha.
**
Příspěvky: 300
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od Mi.Ha. »

ET máš zapsané ve velkém TP,jináč problém na STK. Pokud jiné,tak s typovým listem a nechat dopsat.
Uživatelský avatar
jardo.s
*
Příspěvky: 29
Registrován: 31 bře 2020, 18:54

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od jardo.s »

To viem.Ale riskol by som to.
Hyundai Tucson STYLE,1.6GDI,M6,97kW, r.2019
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od lumix »

Když to risknes, tak tam potom dej ET přiměřeně jaké chces. Mydlim ze ET 40 by se mělo vylézt. Já mám třeba u auta ET 47 a bez problému jsem tam mel chvíli i kola s ET 30, jenže už to s takovým ET trochu kleslo a i odpružení bylo měkčí.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od dibarbora »

jardo.s píše: 23 srp 2023, 09:46 To viem.Ale riskol by som to.
Tak sa potom ani nesnaž urobiť poistnú udalosť… obhliadač dnes auto prelieza zo všetkých strán a hľadá každú drobnosť aby znížili plnenie alebo neplnili… bacha platí aj pri PZP…
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
slabostka
*****
Příspěvky: 1728
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od slabostka »

To mas odkial? ET u nas ani na stk nikoho nezaujima.... Bezne poistne nehody sa riesia bez likvidatora namieste. A aj v pripade setrenia znalcom musi byt suvis medzi tech stavom a nehodou. A to ET v rozumnej odchylke nesposobi.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od dibarbora »

Tak mi racionálne vysvetli prečo mi pri riešení výmeny čelného skla cez HP (cca. 1,5 roka späť) fotil likvidátor podrobne pomaly aj kamienky v dezéne… samozrejme okrem detailného fotenia nahodených kolies? Pričom na moje udivenie reagoval, že poisťovňa vyžaduje…. prečo asi… ?
A ešte mi vysvetli, čo je riesenie PU na mieste bez likvidátora?
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Vozidlo, jehož kola neodpovídají údajům v TP není způsobilé k provozu na pozemních komunikacích! Zákon hovoří zcela jasně a diskuze o souvislosti či nesouvislosti s PU jsou irelevantní bláboly ](*,) .
Škody na vozidle nezpůsobilém k provozu na pozemních komunikacích či způsobené vozidlem nezpůsobilým k provozu na pozemních komunikacích jsou jasně uvedeny ve výlukách pojistného plnění. Proto to pojišťovny tak rády ověřují (dlabou na to akorát při výměně čelních skel).
Ověření rozměru kol včetně ET je výslovně uvedeno v kontrolních bodech na STK - pokud to technik nedělà - je to lempl! Je to dokonce v bodech kontroly při evidenčce (to mě tedy překvapilo, ale sám jsem to zažil).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Mi.Ha.
**
Příspěvky: 300
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od Mi.Ha. »

V evidenčce jsem nezažil,aby to nekontroloval včetně rozměrů a zátěže gum. Na STK klasické je to relativně v pohodě.
Mi.Ha.
**
Příspěvky: 300
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od Mi.Ha. »

slabostka píše: 23 srp 2023, 15:54 To mas odkial? ET u nas ani na stk nikoho nezaujima.... Bezne poistne nehody sa riesia bez likvidatora namieste. A aj v pripade setrenia znalcom musi byt suvis medzi tech stavom a nehodou. A to ET v rozumnej odchylke nesposobi.
[/quote

Běžně nehody dnes lezou přes 100000kc ani nemrkneš, takže jako klidně i záznam od polišů.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od dibarbora »

Mr. HYUNDAI píše: 23 srp 2023, 18:00 Vozidlo, jehož kola neodpovídají údajům v TP není způsobilé k provozu na pozemních komunikacích! Zákon hovoří zcela jasně a diskuze o souvislosti či nesouvislosti s PU jsou irelevantní bláboly ](*,) .
Škody na vozidle nezpůsobilém k provozu na pozemních komunikacích či způsobené vozidlem nezpůsobilým k provozu na pozemních komunikacích jsou jasně uvedeny ve výlukách pojistného plnění. Proto to pojišťovny tak rády ověřují (dlabou na to akorát při výměně čelních skel).
Ověření rozměru kol včetně ET je výslovně uvedeno v kontrolních bodech na STK - pokud to technik nedělà - je to lempl! Je to dokonce v bodech kontroly při evidenčce (to mě tedy překvapilo, ale sám jsem to zažil).
Na istú skupinu argumentácia paragrafom nefunguje… takže názorný príklad z praxe je vždy k osohu….. ale mám pocit, že niektorých vylieči asi až mastný regres z vlastného PZP(alebo súdny spor s poisťovňou)… pokojne aj pre 1mm na ET
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
slabostka
*****
Příspěvky: 1728
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od slabostka »

Pani ja som uz nejaku tu skodu riesil... Z poistovne telefonat, vsetko vybavene cez foto z mobilu, opravene,zaplatene, vybavene. Ziadne ET nikto nikdy vidiet nechcel ...ak vam sedi rozmer pneu je to OK. Nebudte priposraty zo zivota.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od lumix »

dibarbora píše: 23 srp 2023, 17:24 Tak mi racionálne vysvetli prečo mi pri riešení výmeny čelného skla cez HP (cca. 1,5 roka späť) fotil likvidátor podrobne pomaly aj kamienky v dezéne… samozrejme okrem detailného fotenia nahodených kolies? Pričom na moje udivenie reagoval, že poisťovňa vyžaduje…. prečo asi… ?
A ešte mi vysvetli, čo je riesenie PU na mieste bez likvidátora?
Patrně jsi neměl extra pojištění čelního skla?
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od dibarbora »

Ale mal… oprava išla z pripoistenia….
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake ET pre Tucson TLE

Příspěvek od JoKo »

ked mi naburali clio, pan z poistovne prisiel na obhliadku a kontroloval stav pneumatik {hlbka dezenu, rozmer}, kontroloval disky.... informacie od chlapcov zo servisu, kde bolo auto na opravu.
ked mi naburali accenta, tak v servise, kt. bol zmluvny servis pre poistovnu sa ma pytali, ci tam mam spravny rozmer pneu a diskov {mal som original na plechoch}. vraj musia fotit vsetko pre poistovnu...
pri vymene celneho skla na i30 pd neviem, tam sa ma nik nepytal, nebol som na obhliadke a ani cely cas pri vymene...

takze za mna rozmer aky je zapisany v tp, nestoji mi to za pripadne mozne komplikacie...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Odpovědět

Zpět na „Tucson II“