HBA

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Fry
*
Příspěvky: 83
Registrován: 20 srp 2023, 09:34

HBA

Příspěvek od Fry »

Zdravím,

Funkcia prepínania funguje viac menej ok, občas by som vypol diaľkové skôr ale celkom v pohode

Čo je však funny je fakt, že funkciu zapnem jednoducho prepnutím páčky dopredu, no horšie je to s jej vypnutím 🤔😅

Vypnúť HBA ide len keď sú diaľkové svetla zapnuté, čiže je to celkom sranda, niekedy to proste nemám možnosť vypnúť lebo trebárs dobehnem auto, či idú nejaké oproti a proste vojdem do obce a následne sa aktivujú diaľkové, lebo tam zrovna nejde auto. Potom to vypnúť už ide ale to naozaj musím takto blikať ako blbecek?

Samozrejme viem, ze funkciu zruším prepnutím svetiel z polohy auto na stretávacie ale tiež pri tom preblikavam.

Takže hľadám normálny spôsob vypnúť HBA kedy ja chcem a nie kedy mi to auto dovolí 😂
i30 Hatchback PLAY 1.5 T-GDI 7DCT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: HBA

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Bleskové otočení z AUTO na potkávačky a probliknout to nestihne :mrgreen: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: HBA

Příspěvek od Vysous »

Taky už jsem se to rychlý přecvaknutí naučil. Poté co jsem pár aut při pokusu vypnout automatiku prosvítil 😁. Jinak to nejde, nevím jaký kouzlo by sis představoval 🙂
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: HBA

Příspěvek od i30mpact »

Taky jsem to řešil, ale po dvou letech došel k názoru, že to zbytečný řešit, ne? Buď to funguje a dálková v obci nesvítí, takže není nutné asistent vypínat, nebo - když se rozsvítí, když nemají, tak se zatažením za páčku v ten moment dají vypnout.
Fry
*
Příspěvky: 83
Registrován: 20 srp 2023, 09:34

Re: HBA

Příspěvek od Fry »

Oki, takže nieje spôsob ako to normálne vypnúť

je tam ešte jedno obmedzenie, že dialkové sa zapnú len pri rýchlosti 45km/h a viac, no ale 40km/h v obci nebudem chodiť :lol:

Díky za info, niečo si už zvolím a budem používať. :wink:
i30 Hatchback PLAY 1.5 T-GDI 7DCT
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“