Pískání pravého kola při jízdě

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Jarda14
Příspěvky: 1
Registrován: 02 říj 2023, 19:43

Pískání pravého kola při jízdě

Příspěvek od Jarda14 »

Ahoj, mám Hyundai i30 2020 uvedení do provozu a už asi týden, ne pravidelně, mi někdy při jízdě píská od pravého kola, kamarád mi řekl, že to bude asi něco s brzdami, možná už málo destiček nebo vadný brzdový kotouč. Na spoustě stránkách jsem se dočetl, že to většinou bylo od brzd.

Když párkrát prudčeji zabrzdím, tak to pak na nějakou dobu přestane. Asi před 2 měsíci mi v autorizaku řekli, že bude potřeba vyměnit destičky tak 3-5000 km....od té doby jsem ale ujel tak 1500 km, tak myslíte, že je to opravdu brzdami nebo čím případně??

Díky za odpověď
Reklama
 

Fry
*
Příspěvky: 83
Registrován: 20 srp 2023, 09:34

Re: Pískání pravého kola při jízdě

Příspěvek od Fry »

Ahoj,

tak životnosť bŕzd sa samozrejme líši a vplýva na to štýl používania auta (štýl jazdy brzda/plyn) a samozrejme aj samotná konštrukcia bŕzd, čiže ťažko je stanoviť, že brzdy vydržia 50 000km, či 100 000km.

Ak v servise povedali, že ich treba vymeniť tak ich treba vymeniť, či to bude 1000 km, či 5000km je úplne jedno a nedá sa to stanoviť, že servis povedal odhad 3-5000km a ty si najazdil len 1500km tak to ešte vydrží...

Píska to preto, že diely (kotúče, či platničky) sú opotrebované, či je medzi jednotlivými komponentmi bŕzd hrdza, či iné nečistoty a brzdy už nefungujú tak ako by mali, treba si hlavne dávať pozor na prehrievanie, či po jazde nieje brzda/disk/koleso horúce (ide z nej dym) to by už znamenalo dosť veľký prúser
i30 Hatchback PLAY 1.5 T-GDI 7DCT
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Podvozek a řízení“