kamera do auta

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
JuRyn
Příspěvky: 1
Registrován: 31 říj 2023, 19:49

Re: kamera do auta

Příspěvek od JuRyn »

Zdravím,
Prosím.. věděl by někdo kde zajet aby mi v autě natáhli a zapojili kamery vpředu i vzadu? Ostrava a okolí. Sám to na novém autě zkoušet nechci..ještě bych něco vylomil 😀
i30 kombi N Line 1.5 T-GDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: kamera do auta

Příspěvek od mozecek »

uplne se toho bat nemusis - kdyz nepocitam jednoduche nacpani kabelu do skviry ci pod tesneni dveri, tak pokud to chces mit zcela profi tak jsou tam jen 3 horsi mista

1. pokud nemas primo nastroj na cudliky tak udelat si ocko z pevneho provazku a omotat postupne asi 2 cudliky co jsou na zadnim plastu ukoncujicich stropnici (kablik je fajn protahnout nad tim) - omotat a pomalu tahnout silou dolu dokud ho nevytrhnes

2. protazeni gumovou hadickou co vede ze strechy do zadnich dveri .. na rozdil od koncernu je hadicku fakt snadne sundat i zpet zasadit do otvoru, ale je to docela orisek pokud mas konektor na kabelu rohovy (ja mel oba rohovy a trvalo mi to skoro hodinu a byl sem fakt sprostej) - pripadne je na to myslet a protahovat toto misto jako prvni rovnym koncem

3. potreba zabrat za horni plast na patych dverich .. opet narozdil od koncernu to jde hodne snadno

jinak kabel k zadni vedes po prave strane nad okny, prebytek zamotat a upevnit vzadu (vpredu ho nebudes mit kam dat) a kabel k predni tj napajeni klasicky vlevo k pojistkam u ridice (prebytek opet upevnit u pojistek)
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Holba25
Příspěvky: 3
Registrován: 21 říj 2023, 13:16
Bydliště: Šumperk

Re: kamera do auta

Příspěvek od Holba25 »

Mio Mivue 955 4K….dokázal by prosím někdo poradit, jak si z videa mohu přiblížit SPZ protijedoucího auta, aby byla značka čitelná?
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: kamera do auta

Příspěvek od mozecek »

zapomen na akcni filmy "pribliz to, otoc to" :D :(

a) nejjednodussi (nejblbejsi) udelej screenshot z videa PrintScreen, otevri Malovani nebo Word, dej CTRL+V a tam si to zazoomuj, samo pokud nemas 4k monitor tak si dej video do okna na nativni rozliseni
b) otevri v nejakem video editoru, tam muzes jit hezky snimek po snimku a divat se kde je to videt nejlip a potom zvetsit jako v bode a) nebo pokud to program umoznuje tak v nem

je treba si uvedomit ze z obrazu neziskas vic informaci nez je v nem ulozeno - v praxi je to treba 25 fotek za sekundu, ty se nasledne zkomprimuji a vyhodi se z nich veci co se "nehybou" a spojenim vsech fotek vznikne video

teoreticky vic informaci lze at uz vizualne nebo pres nejake specializovanou AI docist znacku pokud mas ji mas treba skrz kapky deste na okne rozpitou a na kazdem snimku je videt neco jineho a tak to spojit, ale to je trosku vyssi divci a budes se muset spokojit s variantou a) popr. b)
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: kamera do auta

Příspěvek od XMira »

Doporučuju nainstalovat VLC (je zdarma), pauznout si video v požadovaným bodě a v horní liště vybrat "Video" a tam zvolit "Vytvořit snímek". A v nastaveních se dá zvolit, kam se snímky budou ukládat. Výhoda je, že ať máš jakkoliv zvětšený okno, vždycky to uloží plný rozlišení videa. Pak už můžeš provozovat forenzní činnost dle libosti ;-)
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
madPav3L
**
Příspěvky: 105
Registrován: 28 lis 2018, 23:14

Re: kamera do auta

Příspěvek od madPav3L »

mozecek píše: 02 lis 2023, 18:05 je treba si uvedomit ze z obrazu neziskas vic informaci nez je v nem ulozeno - v praxi je to treba 25 fotek za sekundu, ty se nasledne zkomprimuji a vyhodi se z nich veci co se "nehybou" a spojenim vsech fotek vznikne video
V dnešní době by to mohl přehnat přes AI, která by to video nebo screenshot z videa mohla trochu zlepšit.
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: kamera do auta

Příspěvek od mozecek »

teoreticky ano, prakticky o takovem dostupnem reseni nevim .. ano existuje primo soft pro rozpoznavani SPZ - uziva se v radarech ci parkovacich zavorach, ale jednak pochybuju ze se k nemu normalni clovek dostane a potom kamery jsou obvykle zaostrene na dane misto a vysledna fotka je citelna vizualne tj. jde spis o automatizovane rozpoznavani. Neco jako chatbote tady mas video nehoda.mp4 a precti spz cervene felicie v case 00:23 je zatim hudba budoucnosti .. ale treba za rok kdo vi
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: kamera do auta

Příspěvek od Vysous »

Tak rok se s rokem sešel a moje Truecam M5 se rozhodla zásadním způsobem zlobit.

1) Kamera po zapnutí nezačne nahrávat, ale musím ho spustit ručně. Navíc když se pokusím zapnout WiFi, kamera úplně zamrzne. Jinak zdá se funguje ok, ale to ruční zapínání je dost opruz. Zkoušel jsem napájet z jinýho zdroje, naformátovat SD kartu, tovární nastavení, aktualizace firmware - nic nepomáhá. Není tu náhodou někdo s podobnou zkušeností?

2) Jelikož tuším, že reklamaci se nevyhnu - máte někdo tipy a triky jak nejlíp odlepit držák? Ta 3M páska prý slušně drží.

3) Nechce se mi kvůli reklamaci dolovat USB kabel zpod tapecírunku. Jasně, mohl jsem si tam dát nějakej svůj, moje chyba (takže tohohle komentáře se zdržte prosím :mrgreen:). Ale už jste někdo zkoušel reklamovat bez toho kabelu a prošlo to?
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: kamera do auta

Příspěvek od XMira »

Kameru jsem sundával 2x. Páska drží, ale po lehkým pošťourání řezákem mezi sklem a držákem to šlo docela hezky dolů.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: kamera do auta

Příspěvek od mozecek »

isopropyl alkohol par kapek okolo a pak otrhavat a jak se udela mezirka tak zase kapku
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: kamera do auta

Příspěvek od XMira »

Mimochodem.... Zrovna dneska jsem ráno, skoro po tmě, jel za i30 s kamerou. Zajímal by mě myšlenkový pochod majitele. Kam bych tak tu kameru dal? Zrcátko není samostmívací, senzor deště nemám, takže za zrcátkem spoustu místa. Tak jo. Dám ji 10cm pod zrcátko do zornýho pole. A nastavení displeje? 30s, 60s? Ne, LCD nevypínat. Ať vidí, co vidím. A kabel spustím rovně dolů, abych kameru našel i po hmatu. ... A až něke, nedej Bůh, sundá cyklistu, tak bude tvrdit, že neměl jet za kamerou :-)
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: kamera do auta

Příspěvek od alarm »

Na odstraňovanie je lepší pripravok napr. LABEL OFF. Nie ,že by to nešlo izopropanolom, ale toto je iné. :)
https://www.soselectronic.com/sk/produc ... t-50-33211
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: kamera do auta

Příspěvek od zopper »

Vysous píše: 12 lis 2023, 20:07 3) Nechce se mi kvůli reklamaci dolovat USB kabel zpod tapecírunku. Jasně, mohl jsem si tam dát nějakej svůj, moje chyba (takže tohohle komentáře se zdržte prosím :mrgreen:). Ale už jste někdo zkoušel reklamovat bez toho kabelu a prošlo to?
Pokud si jsi jisty, ze problem je v kamere a ne kabelu/zdroji, tak neni treba tohle prislusenstvi reklamovat.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Jak na to“