"neodstranitelné" fleky na čelním skle - řešení

Návody - demontáže, opravy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

"neodstranitelné" fleky na čelním skle - řešení

Příspěvek od mozecek »

ptát se nebudu, ale kdyby měl někdo podobý problém tak rovnou dám tip na AUTOGLYM GLASS POLISH

už na minulém autě se mi v sychravém chladném podzimním počasí výrazně zhoršil výhled - vizuálně bylo vidět, kde jezdí stěrače tam to bylo vidět lépe, ale ani tak to nebylo ono. Stěrač přejel setřel vlhkost a běhm vteřiny zase rozmazené fleky. Z venku byl na skle něco jako vodní kámen. Problém nebyl ve stěračích ani v zapatlaném skle. Podezřívám ruční myčku a buď mycí prostředek nebo poslední postřik voskem, protože do klasické myčky nejezdím. V létě s teplým sklem problém nikdy nebyl. Umýval sem to celé hodiny snad vší chemií od octa, citrónu, IPY, přes benzín a ruzná ředidla, nepomohl ani cif a hrubá houba na nádobí. No co staré auto - asi špatné sklo. Byl jsem docela v šoku že to mám i teď na hyundai .. a tam sem takové chemické pokusy dělat ani nechtěl. Resp normálním mytím, octem, čističem na okna to nešlo. Tak jsem hledal znovu a že to snad jde vydrbat ocelovou vlnou nejjemněšího typu 0000 a nebo tím glass polishem. Ta vlna je docela drahá resp se hůže shání v menším balení (rozumě asi jen na aliex) tak jsem šel druhou cestou. Jak to dělají nevím, ale je to zvláštní - je to mléko, vypucuje se s tím sklo s přitlačením, jak schne tak po sobě nechá bílou vrstvu prachu a tu stačí setřít. Po prvním pokusu kdy jsem to trošku odflákl s kroužením a tlakem to bylo tak o 70% lepší, druhé kolo už bylo skoro perfektní.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Jak na to“