Aerodynamický zvuk u dveří řidiče

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vasek91
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2024, 15:30

Aerodynamický zvuk u dveří řidiče

Příspěvek od vasek91 »

Ahoj,
mám dotaz ohledně mé i30, najeto 37 500. Brzy mě čeká 3. garančka a než tam půjdu, tak se chci optat, zda to má smysl s nimi řešit a nebo ne.
Při rychlosti cca od 100 km/h a výše slyším u dveří řidiče, jak kdyby tam šel vzduch zvenčí. Dovnitř nic nefouká, nic jsem nepocítil, jen slyším ten otravný zvuk vzduchu. :twisted:
Slyším to nejvíce v těchto místech:
Obrázek

U spolujezdce ani vzadu nic slyšet není. A jelikož jezdím docela často dálnice, tak je mi to docela nepříjemný poslouchat. Setkal se s tím prosím někdo a můžou s tím něco v servisu, až půjdu na garančku rovnou udělat?

Děkuji za vaše odpovědi.
Hyundai i30 Combi 1.5 T-GDi MildHybrid
Reklama
 

sud
**
Příspěvky: 215
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: Aerodynamický zvuk u dveří řidiče

Příspěvek od sud »

aj ja z tej oblasti pocujem slaby sipot pri vyssich rychlostiach, ale nejako to uz nevnimam, pocuvam radio a sledujem premavku, nie je to nic co by mi prekazalo, skor mi vadi ked teraz v zime zavrzga nejaky plast
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Aerodynamický zvuk u dveří řidiče

Příspěvek od TheFirstman »

Zkontroloval bych těsnění a lícování dveří - zda třeba zadní dveře více nevystupují, to by mohlo způsobit tebou popisovaný hluk. Já nic podobného nepozoruju.
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 366
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Aerodynamický zvuk u dveří řidiče

Příspěvek od mozecek »

zkus na par minut prelepit PVC elektro izolackou za 10kc skviru okolo okna, pripadne mezery mezi plechy a aspon budes vedet kde to ve skutecnosti vznika ;-) .. na pocity z aerodynamickeho zvuku pri 100kmh bych moc nedaval (teda jako huci to to jo) ale treba to dela uplne jine misto :D ta elektroizolacka ma vyhodu ze jde pak strhnout bez toho aby tam zustalo lepidlo apod - teda za aktualnich teplot to bude urcite bezpecna cesta
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
vasek91
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2024, 15:30

Re: Aerodynamický zvuk u dveří řidiče

Příspěvek od vasek91 »

Prošel jsem přední i zadní dveře a nevidím nic, co by odpovídalo tomu, že by něco někde nelícovalo, všechno vypadá v pořádku. Zkusím tu izolačku. Jako pokud s tím nepůjde nic udělat, tak s tím dokážu žít, ale je to jediná věc, která mě na tom autě štve. ](*,)
Až půjdu na tu garančku, tak jim to řeknu, třeba něco najdou a nebo třeba ty dveře nějak seřídí, netuším. :^o
Hyundai i30 Combi 1.5 T-GDi MildHybrid
Uživatelský avatar
vasek91
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2024, 15:30

Re: Aerodynamický zvuk u dveří řidiče

Příspěvek od vasek91 »

Tak jsem to prošel dneska to auto a se sousedem jsme se shodli, že ty dveře u řidiče nelícují, tak jako dveře u spolujezdce. Když jsme přejeli prstem mezi koncem dveří a jak začíná sloupek, tak je tam výstupek, to samé u zámku dole. Na druhé straně nic takového není. Takže příčina nalezena. Otázkou je, zda s tím něco dokážou udělat, nějak seřídit a nebo je problém v celých dveřích? :shock:
Hyundai i30 Combi 1.5 T-GDi MildHybrid
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“