Auto hold - vŕzganie pri rozjazde

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Petislav
Příspěvky: 2
Registrován: 14 úno 2023, 09:17

Auto hold - vŕzganie pri rozjazde

Příspěvek od Petislav »

Zdravím všetkých,
Moc funkciu autohold nepoužívam, väčšinou len keď som niekde v kopcoch v meste v premávke aby ma necuklo dozadu pri rozjazde...
Mám Hyundai Tucson, 5/2022, NX manuál, výbava Schine.
Dnes som to používal a pri každom rozjazde to škaredo vrzgalo, čím to môže byť?
Kontrolka žiadna nesvieti, žeby nejaký bordel/špina?
Boli sme minulý týždeň v Terchovej... veľa snehu a posypov kamienkami...treba do servisu s tým?
Alebo vie niekto čo by to mohlo byť?
Ďakujem
Hyundai Tucson 5/2022, 1,6 T-GDi/110kW, manuál, Sunset Red Pearl, výbava SHINE
Reklama
 

ramon.celi
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 lis 2022, 19:00

Re: Auto hold - vŕzganie pri rozjazde

Příspěvek od ramon.celi »

Chyba je používat jen někdy.....jako je chyba zatahovat manuální ruční brzdu jen někdy........vše zatuhne a pak dělá to co tobě.
Počkej až se oteplí....povolí to a nech AutoHold trvale pracovat....
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Auto hold - vŕzganie pri rozjazde

Příspěvek od dibarbora »

Robia to prevádzkové nečistoty v brzdových strmeňoch... s používaním/nepoužívaním to nemá spoločné vôbec nič..... pretože autohold a hillholder assist pracujú s tým istým tlakom brzdovej kvapaliny ako prevádzkové brzdy... mechanické sú tam akurát ventily v jednotke ABS/ESP, ktorá sa o to celé stará...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Storman
**
Příspěvky: 164
Registrován: 14 říj 2021, 12:22

Re: Auto hold - vŕzganie pri rozjazde

Příspěvek od Storman »

Na i30 ak dlhšie stojí, stačí pár krát prudšie zabrzdiť a potom je autohold tichý.
i30 Fastback 1.5 T-GDI DCT Style Shimmering Silver
BMW E36 323i Touring M-Packet Avusblau(1998)
BMW E36 323i Sedan M-Packet Cosmosschwarz(1996)
Favorit 136 GLX Seagreen Metallic(1994)
wolf
Příspěvky: 8
Registrován: 22 říj 2013, 07:49

Re: Auto hold - vŕzganie pri rozjazde

Příspěvek od wolf »

to: petislav
Mám stejný auto a stejný problém. Při rozjezdu z autoholdu si to vrzne. Začlo mi to vrzat asi půl roku po koupi auta. Byl jsem objednán již do servisu,
ale pak to samo přestalo. Teď po roce se to objevilo znovu. Autohold mám zapnutý pořád, na bordel okolo destiček to nevypadá, protože to by muselo vrzat i při nožním odbrždění. Ten zvuk mi připomíná, jako když odvzdušňuješ brzdy. Po telefonu mi servisák řekl, že to může právě dělat zavzdušnění autoholdu. Nemám tušení kde nebo jak se to dá odvzdušnit. Tak uvidím, pokud to samo zase nepřestane, dám to do servisu. Jinak na funkci brzd to nemá žádnej negativní vliv.
Petislav
Příspěvky: 2
Registrován: 14 úno 2023, 09:17

Re: Auto hold - vŕzganie pri rozjazde

Příspěvek od Petislav »

Ďakujem všetkým za info.
Uvidíme či to prestane častejším používaním, škoda že to musím stále zapínať...čo zabúdam.
V máji mám prvú ročnú servisnú prehliadku...tak ak to dovtedy vydrží pozrú sa na to, ak by mi to moc vadilo skočím tam skôr...
Inak všetko OK a s autom sme maximálne spokojní.
Hyundai Tucson 5/2022, 1,6 T-GDi/110kW, manuál, Sunset Red Pearl, výbava SHINE
wolf
Příspěvky: 8
Registrován: 22 říj 2013, 07:49

Re: Auto hold - vŕzganie pri rozjazde

Příspěvek od wolf »

V Hyundai ti tam mohou za nějaký peníz namontovat krabičku, která ti to bude automaticky při nastartování zapínat. Já to tam mám a zároveň mi to také vypíná start stop. Vřele doporučuji. Jinak dnes jsem při zapnutém autoholdu prudce zabrzdil,aby se seplo ABS. No a je po vrzání :D/
Moni
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2024, 10:11

Re: Auto hold - vŕzganie pri rozjazde

Příspěvek od Moni »

Ahojte tiez mam problem s autoholdom... Mam doma kupili sme 5. 2022 uplne nové a uz nikdy viac. Uz bolo 7 krat v servise pokazené, s toho 2 krat bola pokazena prevodovka od opravy prevodovka radi cez "zuby" uz sa ju aj snazlili "dostelovat" a nic. Dalsia porucha bola že zasvietil motor a citila som v aute akoby zapach vyfuku.- vymieňali egr ventil. Dalej dodatocne uchycovali brzdove trubky koli buchaniu. 3- krat bol servis brzdy, odvzdusnovali brzdy koli vrzgajucemu autoholdu, nakoniec vymenili hecu..... A nepomohlo, autohol vydava vrzgave zvuky dalej servis tvrdi ze to tak ma byť, ze auto bude mat dva roky a ze to je normalne. Ja si nemyslim ze ten autohold ma takto vrzgat. Je tu niekto komu sa podarila vyriesit problem s tym vrzganim autoholdu pri jeho spúšťaní?
Uživatelský avatar
casco
**
Příspěvky: 247
Registrován: 26 dub 2021, 20:10

Re: Auto hold - vŕzganie pri rozjazde

Příspěvek od casco »

Ja mam AH a ziaden problem ...slape na 100% . Jedine co mi po 2 rokoch menili je EGR ventil ...vymena za modernejsie vyhotovenie. Vraj to je casta chyba NX4 a i30-tok
Tucson NX4 1.6 T-GDI, 132kW, Premium, kozeny packet, 4x4, Adapt.Tlmice, logo vo dverach, osvetlenie noh (blue)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Auto hold - vŕzganie pri rozjazde

Příspěvek od Pedro76 »

Ahoj,

mě v poslední době ten AH začal vrzat, ale je to strašně nahodilý, jeden den jo, druhý den ne... přičítal jsem to těm změnám zima/teplo co teď bylo... ale že by to mělo nějaký patern se říct nedá.... např. ale když se pouští automaticky plně zatažená brzda při couvání tak to nikdy nevrzlo...

Zítra jedu do servisu na přehození kol a poptám kluky jestli s tím jde něco udělat, typu odvzdušnit, poštelovat, vím já co se s tím dá dělat.... ale čekám klasickou situaci že v servise se problém neprojevuje....

dám vědět
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Uživatelský avatar
Pedro76
**
Příspěvky: 274
Registrován: 23 srp 2021, 08:55

Re: Auto hold - vŕzganie pri rozjazde

Příspěvek od Pedro76 »

tak při přehazování kol řešeno v servise.... bohužel žádné poznatky na toto téma nemají, ani řešení.... obecná funkce brzd prozkoušena a cajk...při projíždce se samo že neprojevilo.... tak je aspoň profoukli... ale opravovat nebylo co....

Ráno cestou do servisu si jednou AH hrknul... teď odpoledne ani jednou... tak uvidíme, budu sledovat dál....jestli to bude dělat a najdu pattern....
Hyundai Tucson NX4 1,6 T-GDI MHEV IMT 132kW/180k Style Premium Sunset Red
Hyundai i30 1,6 T-GDI Hatchback Go Czech Red 2016 (prodáno)
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Podvozek a řízení“