Kontrolka chyba motora

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Dawid294
*
Příspěvky: 15
Registrován: 27 pro 2023, 22:38

Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Dawid294 »

Ahojte chcem sa s vami podeliť o skúsenosť ktorú mam. Včera mi začala svietiť kontrola chyby motora. Ako neviem ale ako vodič by pochopil ze auto je podľa mňa nepojazdne, lebo chyba motora. Podľa technikov v servise , podľa hyundai assitance je to iba kontrolka a nemáte si s tým robiť žiadnu vedú. Môžte ísť kľudne domov a potom ak sa zníži výkon tak volajte oddtahovku. Ja pre moje vlastné bezpečie pre bezpečie deti ktoré každé ráno vozím do skolky som radšej zavolal odťahovku hneď do servisu. Kde mi tiež dali najavo ze auto je pojazdné. Náhradné vozidlo v to ani nezúfajte lebo auto je pojazdné, podla vsetkych. Ako sak nech si skúsia ísť s takym autom 100,200 kilometrov keď im svieti tato kontrolka, či to je banalita. Ako toto ma najviac dojalo. Okrem toho nebiem ci ešte za odtahovku nebudem musieť zaplatiť. A poistenie auto a havarijná. To sú vyhodené peniaze do vzduchu auto musí byť nepojazdne aby vám uznali niečo. Ako zaplatíme kopec peňazí za služby a skutek útek. Mate aj vy podobne skúsenosti? A ešte pridam auto ma 5 mesiacov a najazdených 10 tisíc km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Mexican »

ak ti svieti kontrolka motora a auto je pojazdne, tak to skutocne nie je na odtah. Preco by ta mali tahat? Ty si nevazis vlastny cas cakanim na odtahovku?

moje riesenie (ja som vsak asi trochu starsia generacia v mysleni) je proste zaviezt to do Hyundai Servisu pred branu a v ramci mobilty dostat nahradne vozidlo, kym zistia co sa za kontrolkou motora skryva (musi to ist na diagnostiku), oprava sa zaprotokoluje. Mozes byt jeden z ludi, ktorych postol problem s GPF (da sa tu dohladat na fore), moze to byt nieco ineho

to ze ti svieti kontrolka motora skutocne neznamena, ze ty a tvoje deti umriete vo velkej ohnivej explozii
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Fry
*
Příspěvky: 83
Registrován: 20 srp 2023, 09:34

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Fry »

Každý na to reaguje ináč, podľa toho ako často ju na palubke vidí, niekomu to je jedno a jazdí, iný sa bojí a auto hneď odstaví. Väčšinou pokiaľ sa jedná o väčšiu chybu objaví sa na palubke aj iná kontrolka. Grilované kura môže spôsobiť napr. chybná lambda sonda, či iný snímač.

Samozrejme treba napichnúť na diagnostiku a posúdiť vážnosť zásady.
i30 Hatchback PLAY 1.5 T-GDI 7DCT
Dawid294
*
Příspěvky: 15
Registrován: 27 pro 2023, 22:38

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Dawid294 »

Ďakujem za odpovede , ôk odtahovka neodtahovavka náhradné vozidlo nedostaneš len tak lebo si povieš a ako píšeš auto je pojazdné , náhradné vozidlo nedostaneš no a teraz z toho vykluckuj. Ako keď rozmýšľam ako rozmýšľam tak s autom kde mi píše chyba motora asi nepôjdem 100 km do bratislavy a naspäť len tak. A podotýkam auto je úplne nové. Hmm ôk super tak si dajme situáciu si s detmi v aute ideš na dovolenku do tatier a zrazu hups kontrolka, pokračuješ? Nepokračuje? Auto je pojazdné, náhradné nedostaneš. Je to uhol pohľadu, ale logika mi dá nepokracovat a mat názor že auto je nepojazdne a zavolať odtahovku.Nech si hovorí kto chce čo chce. Potom čo riskujes že čo ti povedia v servise sak vám svietila kontrolka motora mali ste hneď prísť.
Naposledy upravil(a) Dawid294 dne 08 dub 2024, 12:37, celkem upraveno 1 x.
Dawid294
*
Příspěvky: 15
Registrován: 27 pro 2023, 22:38

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Dawid294 »

No lenže kedze mam servis cca 50 km od domu , riskol by si ísť si do servisu s tým ze po ceste sa môže objaviť ešte niečo horšie. Nikto nevie co sa skrýva za tou kontrolkou a náhodou ti vyhodí chybu v prevodovke alebo niečo insie a došiel si a odtahovku musíš zavolať tak ci tak
Dawid294
*
Příspěvky: 15
Registrován: 27 pro 2023, 22:38

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Dawid294 »

Ano vážim si vlastný čas ale važim si aj drahé auto na ktoré som si musel zarobiť a nenechám si ho doriadiť len tým že mi niekto povie šak to je pohode ze to svieti. Vžite sa do situacie ze mate uplne nové auto , ma 5 mesiacov a 10 tisic km. a necháte to len tak, že sa budem si jazdiť na nom sak servisaci aj poistováci hovoria sak je pojazdné.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Mexican »

ale ved ja som nepisal nic ine. Ak ti svieti kontrolka, zavolaj si do servisu Ty si tu popisoval to ze bol problem s odtahom. To su uplne ale uplne odlisne veci

predstav si ze aj v tych tatrach, co je pre zapadoslovakov uplny ural maju Hyundai autorizak, takze ak sa ti rozsvieti kontrolka motora tak si to s detmi nasmerujes do Autonovy v Poprade, tam im to auto nechas a dostanes nahradne vozidlo pretoze je to zarucna oprava/mobilita. To bolo podstata mojho prispevku

ak kontrolku ignorujes a umrie ti prevodovka, tak je auto nepojazdne. Takze tam prijde na radu odtahovka. Ja chapem ze sa bojis, ale fakt sa bat nemusis. hladom ani smadom v divocine neumriete
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Dawid294
*
Příspěvky: 15
Registrován: 27 pro 2023, 22:38

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Dawid294 »

No s tym nahradnym vozidlo, ziadne nedostanes , to ti pisem uz 2 krat, ziadne nedostanes lebo podla servisakov je auto pojazdné a ano mozno dostanes ale zacvakas zanho 50€ na deň. tak mi to bolo dnes vysvetlené. Nahradné vozidlo dostanes ak je auto nepojazdné. Cize ja mozem ist do tatiet na dovolenku a dat auto do servisu ale nahradne nedostanem. a budem na dovolenke bez auto a ani nevies ci ho vobec opravia. ale ta dovolenka to je iba priklad. a mo

Pozri bol som v servise teraz , povedali mi ze nevedia ci sa nanho pozru dnes alebo zajtra, ale kedze je auto pojazdné nemam narok na nahradne. mozem si ho objednat ale ak servisak po kontrole povie ze to bola banalita musis si tak ci tam za nahradne zaplatit sam.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Mexican »

ak ta budu chciet poslat z autorizaku so svietiacou kontrolkou motora, tak si to nechaj napisat ofiko v servise od prijmacieho technika a obrat sa na dovozcu. Ten je drzitelom mobility

Garantujem ti, ze ti to pismomne nedaju, takze staci urobit trochu brodelu a vsetko pojde ako ma. Ono su v servisoch tiez len ludia a staci trochu pritlacit.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Dawid294
*
Příspěvky: 15
Registrován: 27 pro 2023, 22:38

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Dawid294 »

teraz mi volali problem je EGR ventil. ale auto je pojazdne mozem si ho prist zobrat , suciastku objednaju a znova do servisu na vymenu.
Vieš mi to čo pises o tom dat viac info ako to spraviť? lebo ako cestujem skoro každy den BA 100 km tam 100 naspať a chodit s kontrolko a niečim ako to by som nerád.
Fry
*
Příspěvky: 83
Registrován: 20 srp 2023, 09:34

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Fry »

Diesel? Benzín? EGR je kurvítko, na starších motoroch (VW) ide zaslepiť a po úprave sw auto funguje normálne, na Hyundaioch to však nejde 🥲
i30 Hatchback PLAY 1.5 T-GDI 7DCT
Dawid294
*
Příspěvky: 15
Registrován: 27 pro 2023, 22:38

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Dawid294 »

benzín
Dawid294
*
Příspěvky: 15
Registrován: 27 pro 2023, 22:38

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Dawid294 »

Fry píše: 08 dub 2024, 13:35 Diesel? Benzín? EGR je kurvítko, na starších motoroch (VW) ide zaslepiť a po úprave sw auto funguje normálne, na Hyundaioch to však nejde 🥲
Poslal som ti spravu
Dawid294
*
Příspěvky: 15
Registrován: 27 pro 2023, 22:38

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od Dawid294 »

Mexican píše: 08 dub 2024, 13:12 ak ta budu chciet poslat z autorizaku so svietiacou kontrolkou motora, tak si to nechaj napisat ofiko v servise od prijmacieho technika a obrat sa na dovozcu. Ten je drzitelom mobility

Garantujem ti, ze ti to pismomne nedaju, takze staci urobit trochu brodelu a vsetko pojde ako ma. Ono su v servisoch tiez len ludia a staci trochu pritlacit.
poslal som ti spravu
dibarbora
*****
Příspěvky: 2088
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Kontrolka chyba motora

Příspěvek od dibarbora »

Dawid294 píše: 08 dub 2024, 10:45 Ahojte chcem sa s vami podeliť o skúsenosť ktorú mam. Včera mi začala svietiť kontrola chyby motora. Ako neviem ale ako vodič by pochopil ze auto je podľa mňa nepojazdne, lebo chyba motora. Podľa technikov v servise , podľa hyundai assitance je to iba kontrolka a nemáte si s tým robiť žiadnu vedú. Môžte ísť kľudne domov a potom ak sa zníži výkon tak volajte oddtahovku. Ja pre moje vlastné bezpečie pre bezpečie deti ktoré každé ráno vozím do skolky som radšej zavolal odťahovku hneď do servisu. Kde mi tiež dali najavo ze auto je pojazdné. Náhradné vozidlo v to ani nezúfajte lebo auto je pojazdné, podla vsetkych. Ako sak nech si skúsia ísť s takym autom 100,200 kilometrov keď im svieti tato kontrolka, či to je banalita. Ako toto ma najviac dojalo. Okrem toho nebiem ci ešte za odtahovku nebudem musieť zaplatiť. A poistenie auto a havarijná. To sú vyhodené peniaze do vzduchu auto musí byť nepojazdne aby vám uznali niečo. Ako zaplatíme kopec peňazí za služby a skutek útek. Mate aj vy podobne skúsenosti? A ešte pridam auto ma 5 mesiacov a najazdených 10 tisíc km
Vždy platilo a bude platiť... oranžová kontrolka je upozornenie ale automaticky sa to nerovná nepojazdné auto.
Červená kontrolka = výstraha pred ohrozením prevádzky motora/ohrozením bezpečnosti posádky.. tam treba auto odstaviť.

Pokiaľ viem, tak kontrolka motora (MIL) je oranžovej farby. Znamenať môže čokoľvek.. na to aby sa rozsvietila musia byť splnené základné podmienky a to je výskyt rovnakej udalosti v posledných dvoch jazdných cykloch... väčšinou sa jedná o namerané hodnoty rôznymi senzormi mimo nejakú toleranciu. Ale logicky to nie je určite "život" ohrozujúci stav a auto to v pohode prežije.. pretože "život" ohrozujúce stavy inžinieri ošéfovali inak...


Čo sa týka nárekov a nadávok na :hyu: assitance... ak to mal byť kritický bod rozhodovania a o kúpe/nekúpe auta, tak bolo treba pred kúpou auta prečítať na www.hyundai.sk podmienky a rozsah poskytovaných služieb...
Kde sa okrem iného píše, že nárok na náhradnú mobilitu a odťah do servisu je len v prípade, že vozidlo je NEPOJAZDNÉ kvôli technickej poruche. Je tam aj výluka na problémy vyplývajúce z dopravnej nehody.. od toho sú asistenčné služby poisťovní.
A ešte jedna podstatná poznámka k odťahu a náhradnej mobilite.. vozidlo bude odtiahnuté do najbližšieho autorizáku len ak ho nie je možné opraviť na mieste. A náhradná mobilita sa v takomto prípade rovná len poskytnutiu možnosti docestovať do cieľa cesty.. a môže to byť formou Busu, Vlaku, Letenky prípadne náhradného auta.. o forme rozhoduje poskytovateľ služby asistencie.. vyberať sa nedá. A náhradné vozidlo pri oprave samotnej je čisto v réžii daného servisu.. či má/nemá, poskytne/neposkytne, zadarmo/za peniaze...

:hyu: ako značka nie je Rolls-Royce takže aj ku službám sa treba tak pozerať...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Odpovědět

Zpět na „Tucson III - Motor a převodovka“