Poradí někdo s rozvoďákem ???

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Poradí někdo s rozvoďákem ???

Příspěvek od HolyHole »

Máte někdo zkušenost s výměnou rozvodaku ???? Popsal by někdo postup ??? Vůbec nevim jak na to.... :(
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradí někdo s rozvoďákem ???

Příspěvek od Joker »

HolyHole píše:Máte někdo zkušenost s výměnou rozvodaku ???? Popsal by někdo postup ??? Vůbec nevim jak na to.... :(
Jestli se takhle ptáš, tak se na to radši vyser a nech to někomu, kdo tomu rozumí. Protože při blbém nasazení rozvoďáku v lepším případě jen nenastartuješ a v horším to skončí usmrcením ventilů a třeba i poškozením pístu.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HolyHole »

Hmmmm, asi mas pravdu. Akorat by me zajimalo, ze mi kdosi rikal, ze se bude muset vyhodit motor. Co je na tom pravdy ???
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

HolyHole píše:Hmmmm, asi mas pravdu. Akorat by me zajimalo, ze mi kdosi rikal, ze se bude muset vyhodit motor. Co je na tom pravdy ???
Aby se při výměně rozvodů vyndaval celej motor jsem viděl snad jen u Fiatu Coupe 20V. U Hyundaie je to nesmysl.
Obrázek
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Petr HC: kvůli rozvodům u fiatu coupe musí motor ven :shock: kamarád ho má :roll: no to je vejmysl :shock:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HolyHole »

ja si to myslel, jen jsem si to potreboval upresnit. Diky kluci. A na co by se melo pri vymene davat pozor ???
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Rasty píše:Petr HC: kvůli rozvodům u fiatu coupe musí motor ven :shock: kamarád ho má :roll: no to je vejmysl :shock:
Ano u Fiatu Coupe 2.0 20v musí při výměně rozvodů motor ven. Pokud má tvuj kamarád 2.0 16v, tak u toho to tušim neplatí, ale myslim, že jsem celkem jasně napsal: 20v :!: :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

HolyHole píše:ja si to myslel, jen jsem si to potreboval upresnit. Diky kluci. A na co by se melo pri vymene davat pozor ???
Musíš dávat pozor, aby při nasazení rozvoďáku byla poloha obou vaček vůči klice tak, jak má být, jinak ti hrozí otevření ventilu/ů v nesprávnou dobu a jejich zničení pohybujícím se pístem
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HolyHole »

Joker píše:
HolyHole píše:ja si to myslel, jen jsem si to potreboval upresnit. Diky kluci. A na co by se melo pri vymene davat pozor ???
Musíš dávat pozor, aby při nasazení rozvoďáku byla poloha obou vaček vůči klice tak, jak má být, jinak ti hrozí otevření ventilu/ů v nesprávnou dobu a jejich zničení pohybujícím se pístem
Aha, a jen mezi nama, jaka ma byt poloha vacek ???? Mozna vypadam jako blbec, ale nevim to ... :oops:
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Petr HC píše:
Rasty píše:Petr HC: kvůli rozvodům u fiatu coupe musí motor ven :shock: kamarád ho má :roll: no to je vejmysl :shock:
Ano u Fiatu Coupe 2.0 20v musí při výměně rozvodů motor ven. Pokud má tvuj kamarád 2.0 16v, tak u toho to tušim neplatí, ale myslim, že jsem celkem jasně napsal: 20v :!: :roll:
Je to skutečně pravda viděl jsem to na vlastní oči tady u nás v zastoupení Fiatu,který vlastní můj známej,jako je to docela pěknej halooz :shock:
A taky je jiná cena za rozvody pánové!! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

HolyHole píše:
Joker píše:
HolyHole píše:ja si to myslel, jen jsem si to potreboval upresnit. Diky kluci. A na co by se melo pri vymene davat pozor ???
Musíš dávat pozor, aby při nasazení rozvoďáku byla poloha obou vaček vůči klice tak, jak má být, jinak ti hrozí otevření ventilu/ů v nesprávnou dobu a jejich zničení pohybujícím se pístem
Aha, a jen mezi nama, jaka ma byt poloha vacek ???? Mozna vypadam jako blbec, ale nevim to ... :oops:
Jakých vaček :shock: Tvůj motor má pouze jednu ventilový rozvod SOHC :!: Jinak si to radši nech udělat někde v servisu nebo u nějakého mechanika,je moc vidět,že nemáš o tom ani páru,zbytečně by sis udělal škodu :( :? :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „COUPE“