Hukot předního kola

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Hromajs
*
Příspěvky: 10
Registrován: 11 čer 2007, 21:52
Bydliště: Chomutov

Hukot předního kola

Příspěvek od Hromajs »

Dobrý den. Před měsícem jsem si koupil Accent r.v.95 1,5 12v. Má nejeto kolem 60.000. Dnes jsem s ním jel z nákupu a začalo to pískat od předního levého kola. Zvuk mi připadal, jako když se tře kov o kov. Zkusil jsem několikrá jemně stisknout brzdový pedál a přestalo to. Po chvíli to začalo znovu, když jsem se otáčel do leva. To jsem zase několikrát otočil volantem ze strany na stranu a zase to přestalo. Chci se zeptat, pokuď jsou opotřebovaný brzdový destičky, jestli je zvuk slyšet neustále a nebo jenom někdy a nebo jestli to není opotřebovaný ložisko? Děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

mě to osobně dělalo když se mi dostal bordel mezi kotouč a destičky a ja kvuli toho zvuku sundal kolo a vyfukal vzduchem kotouče a přestalo to.U mě to pískalo i když sem zatáčel ale jak je to jen ma zklušenost od te doby se to nestalo.
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Hromajs
*
Příspěvky: 10
Registrován: 11 čer 2007, 21:52
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Hromajs »

Díky moc, zkusím to vyfoukat. Když to bude dělat dál pojedu s tím do servisu.
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

jj jasně jako jak říkám mě to připadálo jako by byl bordel mezi kotouči, ale opavdu nevím jen vím že to pak už nedělalo. Popřípadě vol ten servis ať máš jistotu:-)
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
hubi
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 kvě 2007, 12:09
Bydliště: Sušice :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubi »

hoj přesně tohle se mi stalo a máš podle mého názoru sjeté brzdové destičky,protože na nich je pojistný plíšek jako indikace a to je to co ti tam šoupe;) stačí to rozebrat povytáhnout ale během 2000km bys měl jéct do servisu na výměnu
Hyundai Accent 12/1995 1,3 62kW
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

no tak hubi jestli je to opravdu pravda tak to potěš koště.měl bych říct tatovi ať si hodí své auto do servisu že ma sjete kotouče :D i když po 15ti tisicach je tovývar :D :D
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
hubi
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 kvě 2007, 12:09
Bydliště: Sušice :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubi »

Ty si psal kotouče? já myslel destičky to není zase tak drahé myslím že stojí kolem 1000,- a jsou rovnou levé i pravé.. Navíc ještě je dobré zkontrolovat kotouče jestli na nich nemáš nějaké nerovnosti jakoé rez a tak ale to pochybuju pokud je máš 15000km..Zkus se projéct cca 15 km a pokud budeš mít horké šrouby tak se ti zahřívají kotouče protože mají nerovnosti na sobě pokud teplota ok tak by to měli být destičky,stačí sundat třmen a ohnout :D tu indikaci a mužeš aspon létat cca 3000km mi říkal mechanik :)
Hyundai Accent 12/1995 1,3 62kW
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

Může to být ložisko a nebo jen zalehlý čepík od čelistí.Zkontroluj zda se volně pohybuje.Časem se stává,že ty gumové prachovky co tam sou odejdou a dostane se tam voda nebo jemný prach a zalehne to.Stačí s citem očistit,namazat a mělo by to být zase v cajku.
Osobní zkušenost .... :wink:
Hromajs
*
Příspěvky: 10
Registrován: 11 čer 2007, 21:52
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Hromajs »

Tak to jdu určitě vyměnit brzdový destičky. Jenom by mě ještě zajímalo, jestli ten plíšek na destičkách vrže při jízdě neustále a nebo jestli jenom při brzdění. Jestli jenom při brzdění, tak to bude asi ložisko.
Uživatelský avatar
hubi
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 kvě 2007, 12:09
Bydliště: Sušice :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubi »

Narovinu mě vrzal stále ale já mam i nerovnosti na kotoučích,muj názor je že pořád protože se tře o kotouče a je jedno jestli při bždění nebo jízdě :wink:
Hyundai Accent 12/1995 1,3 62kW
Hromajs
*
Příspěvky: 10
Registrován: 11 čer 2007, 21:52
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Hromajs »

Diky za informaci
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

taky se mi ozývají divný zvuky od kola. Myslím si, že je to od pravého předního. Dělá to jen když ostřejc projedu nějakou zatáčku doprava. Je to takovej divnej zvuk, jako by spíš drhlo něco o něco, než ložisko. Nehroutí to, ale spš třetí až skoro pískání. Kotouče to nejsou, protože ty jsou nově přetočený na soustruhu.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Hromajs
*
Příspěvky: 10
Registrován: 11 čer 2007, 21:52
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Hromajs »

Nedalo mi to a jel jsem se projet, jestli to bude dělat znovu. Ujel jsem asi 5 km a poprvé se to ozvalo na kruháči, ale jakmile jsem srovnal kola, tak to přestalo. Ještě dva krát to zahučelo a zase to přestalo. Disky nejsou teplý, tak snad to nebude ložisko, ale jenom destičky.
Uživatelský avatar
hubi
*
Příspěvky: 40
Registrován: 26 kvě 2007, 12:09
Bydliště: Sušice :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubi »

tak až se na to koukneš tak pak dej vědět jak si dopadnul :wink:
Hyundai Accent 12/1995 1,3 62kW
qth
Příspěvky: 4
Registrován: 02 kvě 2007, 12:50

Re: Hukot předního kola

Příspěvek od qth »

To co popisujes by mali byt brzdy zrele na vymenu (uz sa nepamatam ci
kotuc alebo dosticky, mal som to na Formane).
Mne akurat do nedavna dooost intenzivne hucalo z predku od kolies
az cez to nebolo pocut ani motor. V servise sa zistilo ze je to lozisko
praveho predneho kolesa, to bolo vymenene a tragac uz znovu jazdi bez
prilisneho hluku.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“