Katalyzátor Accent

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
sramous
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2007, 14:42
Kontaktovat uživatele:

Katalyzátor Accent

Příspěvek od sramous »

Zdravím všechny,
před 3 dny jsem měnil střední a zadní díl výfuku na svém Accentu 1.5 z roku 1995.Při opravě zjistili,že je v háji katalyzátor (prý šel ten vnitřek vytřepat ven). Dali tam "ten obal"zpátky, ale od té doby mi svítí "check engine".Myslíte, že to bude tím katalyzátorem?Chtěl bych se zeptat, kde bych mohl sehnat levně jiný, klidně i starší nebo nějaký univerzální v okolí Brna nebo Ostravy?Nevíte případně, kde je v polsku v okolí Těšína nějaký obchod a kolik by to tam mohlo stát?

Dík moc Sramous
Reklama
 

Tata
*
Příspěvky: 49
Registrován: 25 dub 2007, 15:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tata »

check engine - kontrola připojení všech čidel a el.okruhů + ŘJ
s vadným katalyzátorem jako takovým to nesouvisí
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

a to ja si myslim ze to s tim souvisi docela dost. RJ ma jiny udaje o tlaku vyfuku, ma vyssi pruchodnost, jenze je nastavena na protitlak katalyzatoru. Mozna placam, ale myslim si to.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Tata
*
Příspěvky: 49
Registrován: 25 dub 2007, 15:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tata »

ryba píše:a to ja si myslim ze to s tim souvisi docela dost. RJ ma jiny udaje o tlaku vyfuku, ma vyssi pruchodnost, jenze je nastavena na protitlak katalyzatoru. Mozna placam, ale myslim si to.
možná tak lambda sonda,ale ne katal. A čím ta ŘJ ten tlak asi tak měří??
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Spíš si myslím, že tam nezapojili lambda sondu. To že je vadný kat, nepozná ŘJ u aut do roku výroby 2000. u novějších už ano. Tam jsou totiž ty lambda sondy dvě. Jedna před katem, druhá za ním. A právě ta druhá hlídá čistotu spalin za katem.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

aha, tak to je mozny. No nic, stane se :)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Katalyzátor Accent

Příspěvek od draceq »

sramous píše:Zdravím všechny,
před 3 dny jsem měnil střední a zadní díl výfuku na svém Accentu 1.5 z roku 1995.Při opravě zjistili,že je v háji katalyzátor (prý šel ten vnitřek vytřepat ven). Dali tam "ten obal"zpátky, ale od té doby mi svítí "check engine".Myslíte, že to bude tím katalyzátorem?Chtěl bych se zeptat, kde bych mohl sehnat levně jiný, klidně i starší nebo nějaký univerzální v okolí Brna nebo Ostravy?Nevíte případně, kde je v polsku v okolí Těšína nějaký obchod a kolik by to tam mohlo stát?

Dík moc Sramous
Mě jeden mých dvou mechaniků (jednoho mám na zjištění závad a rady, druhého na opravy těch zjištění :lol: :lol: ) říkal, že existují jakési vložky - ze starého katu se vezmou jen příruby a navaří se na novou vložku - a celé to vyjde bratru na 3000,- bez práce.
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
sajmon333
*
Příspěvky: 19
Registrován: 31 říj 2005, 11:37
Bydliště: Brodské , slovenská republika

Re: Katalyzátor Accent

Příspěvek od sajmon333 »

já sem dával na mojého accenta 1,3 62 kW sportovní katal. takže ten puvodní mi ostal. je v super stavu. kdyby byl zájem stačí říct. sajmon333
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

tatíkovi když svítilla ta kontrolka tak vím že v servisu říkali že je zanese nkatalyzátor říkali že stačí někde na parkovišti turovat na neutralu auto a par minut a že se to vypali ja osobně to nezkoušel ani otec.Vždy sme to nechali vynulovat v servise tu závadu.
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

jinak na díly do auta je burza v ostravě na křižovatce ulic rudná a místecká. Tam se dá najít věcí do auta až až.myslím že to tam je hlavně v patek a sobotu ted nevím na 100%
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“