Matrix

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2072
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Matrix

Příspěvek od milosh »

Obrázek
Reklama
 

pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Nechci kvůli tomu zakládat zvlášť téma, a proto jsem to šoupnul sem. Přes " www. autodoplnky.cz " resp. "http://hyundai.autodoplnky.cz/hyundai-m ... x-s1849679" jsem si objednal loketní opěrku. Měly jsme opěrku už v GETZíkovi a Matrixu mi moc chyběla. Trvalo to sice celé dva měsíce :( , než ji poslali, ale jsem s ní nyní maximálně spokojený. Je vysoká (není stavitelná, ale to mi nevadí), široká a má velký úložný prostor. Montáž zvládne každý. Stačí vrtačka a vrtáček 2 mm, klíč a šroubovák. Opěrka se skládá ze dvou částí a to: 1. podpěrný kryt (ten se nasune na panel s ruční brzdou).2 vlastní opěrka se šroubky a vruty. Cena toho celého je 1760,-Kč. :) . Takže vy všichni co vám chybí opěrka, tak tuhle vřele doporučuji. Bohužel foto na webu úplně neodpovídá realitě a foto aktuální zatím nenám.
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
Oskar608
*
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2006, 11:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Oskar608 »

Pavle 11,

taky pokukuji po loketni operce. Ale chci se zeptat, jak to zakryje rucni brzdu? Je potom hur dostupna?

Diky
Oskar608
Hyundai Matrix 1,6
r.v. 2006
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Dostupná je. Sice trošičku hůře při povolování :? , ale není problém si na to zvyknout. Samozřejmě kdyby šlo na brzdu namontovat prodloužení tak o 3-5 cm, nemělo by to chybu. Jde taky když ji povoluješ, trošku nadzvednout opěrku, ale s tím já se nezabývám. :)
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
Uživatelský avatar
kmozis
*
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2007, 16:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od kmozis »

Já tam má tuhle. Je jenom pro řidiče, taky není nijak polohovatelná, ale stačí. Je to origoš Hyundai díl objednaný a namontovaný normálně přes servis. Obrázek
S tou Tvojí by mi asi nešla otevírat ta přepážka, co mám mezi sedadly :shock:
:hyu: Matrix 1.8 GLS (r.v. 2004)
dorach
Příspěvky: 9
Registrován: 05 led 2008, 16:06

Příspěvek od dorach »

Ta opěrka se mi velmi líbí. Mám však matrixe limitovanou sérii Premium. Ta ale nemá okolo ruční brzdy žádný panel. Lze tedy tuto opěrku přímo od výrobce, nebo opěrku kupovanou solo na Matrixe v autodoplňcích u nás namontovat? Díky.
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

Ptal jsem se na totéž u mého prodejce Matrixu (taky Premium) a říkal, že montáž opěrky provedou za cca 2.900 vč. DPH. Což se mi zdá solidní...
dorach
Příspěvky: 9
Registrován: 05 led 2008, 16:06

Příspěvek od dorach »

Ahoj Kaspi.
No nevím. Jestli opěrka stojí cca. 1.800,-Kč a přidělává se jen dvěma šroubky jak je na vlákně psáno výše, tak cena 3.000,-Kč se mi zdá trošku moc. To bych si na opěrky zařídil živnost. Díky za Tvoji reakci na můj dotaz.
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

@Dorach) No právě, že ta za těch 1800Kč je podle mě jen pro typ Matrixe, který má středový panel.
V jiném internetovém obchodě jsem našel opěrku, která by teoreticky do Premia pasovala, ale je o tisícovku dražší, proto se mi zdá nabídka přímo od Hyundaie i s montáží solidní...

http://www.kamei.cz/Kamei/Loketni-operk ... _g530.html
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Je vidět, že musím trošku reagovat. Ta opěrka co jsem inzeroval výše (cena cca 1800,-Kč) je opravdu pro Matrixe co nemá středový panel. Opakuji nemá a nemá a nemá :lol: . Bohužel obrázek vůbec neodpovídá skutečnosti. Ve skutečnosti se loketní opěrka skládá ze dvou částí. Opěrka a základna (kyž to tak nazvu). Základna se nasune na panel s ruční brzdou a vyplňuje celý prostor mezi sedačkami. Základna se přišroubuje k panelu s ruční brzdou. Na základnu se pak nasadí vlastní opěrka. Asi by bylo nejlepší nějaké foto. Pokusím se dodat. Namontované je to celé tak za cca 0,5-1 hodinu (dle pečlivosti a zručnosti montéra). Spokojenost velká. Opěrka je vyklápěcí, ale není stavitelná. Mě to nevadí, mám necelých 190 cm a je to akorát. :lol:
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

@pavel11) nemohl bys prosím vyfotit, jak ta opěrka u tebe vypadá namontovaná, moc by mě to zajímalo. A když fotky dáš sem, určitě se zavděčíš i jiným.
Díky.
Kaspi
dorach
Příspěvky: 9
Registrován: 05 led 2008, 16:06

Příspěvek od dorach »

Souhlasím s Kaspim.
Byl bys tak hodný Pavlo 11 a opěrku nafotil? Ono je rozdíl dát 1.800,-Kč nebo 3.000,-Kč. Už jenom to, že origo servisy Hyundai nabízejí jen montáž za 3.000,-Kč o něčem svědčí. Nebo, že by nevěděli o možnosti levnější náhrady? Pořád mi vrtá hlavou jak se spodek opěrky navléká na ruční brzdu. Díky.
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Tady zasílám obrázky. Jsou trošku přesvícený, takže barvy jsou více jasné než by měly být.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Trošku jinak obrázky
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takhle je to lepší. Všimněte si, jak je opěrka umístěná vzhledem k řadící páce.
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

Díky Pavle11 za sérii fotek, konečně mám představu, ale jsem trochu v rozpacích, neboť si pořád nejsem jist, jestli by to šlo do mé varianty Matrixu namontovat, zkusím to místo kolem ruční brzdy vyfotit.
A taky se mi zdá ta opěrka hodně masivní a na některých fotkách působí dost výrazně v tom interiéru... takže zatím mi to moc nepomohlo :roll:

Jinak v tom Hyundai mi řekli, že oni montují klasickou vyklápěcí opěrku, která je přišroubována k opěradlu řidiče...
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“