Spotřeba při stání...

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Spotřeba při stání...

Příspěvek od Hardcam »

Pratele, jakou mate pribliznou spotrebu (napr. u Lantry 2.0), kdyz stojite napr. na parkovisti, se zhaslymi svetly, topite na 1-2, napr. 30min? Mel jsem tu cest to par dni v tomhle obdobi vyzkouset a byl jsem nemile prekvapen...cekal jsem 30 min na pritelkyni a abych neumrzl, topil jsem...v nadrzi jsem mel asi 10 litru (kdo ma Lantru jako ja, tak rucicka nebyla v tom poslednim bylim poli, ale jeste na ty carce...kdyz jsem se pak rozjej, spadla do pulky toho pole a ujel jsem nejakych 30-35 km, normalne ujedu 80km...a stalo se mi to uz vickrat...prislo mi, ze kdybych tech 30 minut krouzil kolem mesta, bylo by to lepsi...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

kolik to zere

Příspěvek od zaludnikrs »

mas pravdu o tomhle tematu se da polemizovat stejne tak jestli auto vic zere z kopce na neutral nebo na 5ku :) na neutral zere vic ale dojedes dal :o) a to stejne plati i pri tomto stani na miste,topeni ma zajiste svuj odber(a ne zrovna maly - si myslim) ale takovou spotrebu jako uvadis ty bych tedy opravdu necekal,problem je ale v tom ze krouzeni po meste neni jako trvala jizda po dalnici,jsou to same rozjezdy a brzdy a znova a znova,a rozjizdeni bere preci nejvic a ne udrzeni trvale rychlosti na konstantni hodnote.....Ja kdyz cekam (budu vedet ze budu cekat) dele nez 3minuty tak motor vypinam protoze bohuzel(pro nektere bohudik) nemam Stop and Start jako Peugeoty (pežó) a Citroeny...Protoze samotne nastartovani auta sezere tolik benzinu jako kdyz chvili stojite na neutral (nebo na 5ku se seslaplou spojkou) :D
Jiřa
Jiřa
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ve francouzich a jejich funkcich se nevyznam a topit pro me byla relativne nutnost, ale aspon jsem se presvedcil, jestli to zere litr/hodina v mym pripade 0,5l/30min, coz v mym pripade byly minimalne 2-3l/30min...jinak v lete vypinam motor porad, neni treba topit...diky za odpoved
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

spotreba

Příspěvek od zaludnikrs »

tak jsem se informoval v chytre knize a spotreba trebas u oktavek je cca 0,6l/hod(1,6FSI) a jinak sem se docetl ze obecne u tech 1,6ek je to 0,7-0,9l/hod takze se mi to moc nezda ze tobe by to zralo 1l/10minut spis si to spatne odecetl z palivomeru nebo to byla proste nahoda ale urcite(aspon teda podle me) se ti tolik benzinu z nadrze urcite nevyparilo :o)
I když máš teda 2,0 sia
Jiřa
Jiřa
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

No nekecam, psoledni dobou mam tu cest to merit...spotrebu si spocitat umim (dokonce me to na gymplu ucili 8) ) a jako spravne student beru vetsinou za 2 kila...takze myslim, ze chyba neni v mych vypoctech.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

spotreba

Příspěvek od zaludnikrs »

nepochybuju o tvych schopnostech spocitat 2 a 2 :) no to by me teda zajimalo kde je zadrhel :/ zkusim zjistit cim to bude,jdu cist at su chytrejsi sia
Jiřa
Jiřa
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

zere mi to 0,3 - 0,5 za hodinu stani ... taky to ted pozoruju kdyz jsem vcera hodinu cekal pred praci a cekal na slecnu topit byla nutnost... brrrr a sviti parkovacky a hraje radio a topim za dve... pohoda jazz s 1,6motorem :)
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Pritom nikde nic ne*cije...:( a jinak spotreba kolem 8 litru v zime...

Vyki: taky bych chtel takovy auto:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Vojticek
*
Příspěvky: 76
Registrován: 14 říj 2005, 08:09
Bydliště: SK/BA/Petržalka

Příspěvek od Vojticek »

hardcam:

1. naber plnú nádrž, vykonaj ten Tvoj ceremoniál s topením na mieste (trebárs aj hneď na pumpe) a skús koľko dotankuješ. Určite to nebude ani liter.

2. keď 30 minút čakáš, tak to neznamená, že potrebuješ celú dobu topiť a mať naštartované. Štartni a zatop si raz za štrťhodinku tak na 5 minút.
Fóbia kombi,
predtým Lantra II 1.5 12V 65 kW 12/96, cca 224 tis.km, 6,75 l/100 km, priemerne 716 km/nádrž, max.dojazd 889(!) km/nádrž
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“