Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Startuju se sešláplou spojkou a bez plynu a po nastartonání se během první vteřiny motor cca 2x zhoupne. Přirovnal bych to při zahřátym motoru k lehkýmu krátkýmu ťuknutí o plyn. Ala jak píšeš 1100 pak 650, to mi nedělá. Já mám kolísání tak 800-900 otáček.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Reklama
 

xyz123
*
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2006, 23:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xyz123 »

Zdravim vsetkych

viem ze idem trochu mimo temu ale dnes som konecne happy majitel 1.5 CRDi. Za dnes najazdene 80Km spotreba skoro stale mesto 5,7l co je super(po vynulovani a natankovani doplna). Hlavne vdaka tomuto foru a vam som sa rozhodol pre hyundai za co som Vam vsetkym vdacny. Motor je lepsi ako som cakal radenie uplne v poriadku, hluk minimalny.
Tak nech nam to jazdi.....
Hyundai Accent 1.5 CRDi, noble white
Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

Příspěvek od atrex »

Zdravim vsetkych, xyz123 tebe nech to jazdi, nech sa ti vyhybaju problemy s kolisavymi otackami pri studenych startoch, nech sa ti nepostasti vrzgajuca sedacka sofera, nech ti po troch dnoch od kupy neodide vstrekovanie ako mne :shock: a nech sa ti vyhybaju deti ktore budu prstienkom "malovat" kvetinky hlbkovou technologiou do karoserie. Apropo tesime sa na fotky nooobl wajt :D ale ako vidim CRDi niektore z uvedenych problemov sa ta zrejme nebudu tykat. . vela stastnych km.. este info odkial si a v ktorych koncinach sa ta da stretnut..
Hyundai Accent, 1,4 Elegance - Ebony Black
xyz123
*
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2006, 23:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xyz123 »

atrex píše:Zdravim vsetkych, xyz123 tebe nech to jazdi, nech sa ti vyhybaju problemy s kolisavymi otackami pri studenych startoch, nech sa ti nepostasti vrzgajuca sedacka sofera, nech ti po troch dnoch od kupy neodide vstrekovanie ako mne :shock: a nech sa ti vyhybaju deti ktore budu prstienkom "malovat" kvetinky hlbkovou technologiou do karoserie. Apropo tesime sa na fotky nooobl wajt :D ale ako vidim CRDi niektore z uvedenych problemov sa ta zrejme nebudu tykat. . vela stastnych km.. este info odkial si a v ktorych koncinach sa ta da stretnut..

zdraviiim

takze som z prievidze a zajtra idem do michaloviec tak uvidim....
Bude to hrozna cesta nakolko v zabehu mozem ist max 90 Km/h ale na druhej strane to bude rychlo zabehnute. Foto dodam neskor nakolko v Pi idem nahodit folie.

takze zatial nech sa dari a nech sa dobre jazdiiii...
Hyundai Accent 1.5 CRDi, noble white
AM_Sumo
*
Příspěvky: 10
Registrován: 13 čer 2007, 11:46
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM_Sumo »

Zdravím a želám veľa šťastných a hlavne bezproblémových kilometrov.

Nepovažujem sa za extra odborníka. No tých max 90 km/h sa aj podla manuálu dotýka iba benzívých motorov. Pre dieselové motory platí neprekročiť otáčky motoru. Myslím si, že sa začína v rozmedzí 1800 až maximálne 3000. Pri 2500 otáčkach a 5 prevodovom stupni máš už rýchlosť okolo 110 až 120 km/h. Takže žiadna údesná cesta Ťa čakať nemusí.

Inak zábeh motora a ďalšie jazdenie tu vcelku pekne a dobre popisoval Mikro.

Pozri si : Ako jazdiť s dieselom.

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?t=5087
Hyundai Accent r.v.: 2007
1,5 CRDI, elegance
Celadon Blue
_________________________
xyz123
*
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2006, 23:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xyz123 »

Takze prave som dosiel z michaloviec (PD-MI-PD) a denne pocitadlo ukazalo 640 Km a priemerna spotreba 5 litrov. Obsadenie 3 ludia a plny kufor. Motor je v zabehu a mal nabehane 200Km. Po dialnici som siel 120km/h a pomimo 90 az 120 ako sa dalo. Vytacal som max do 3000ot/min. Pruznost motora je perfektna a dokonca porovnanie tahu motora na zaciatku a konci cesty bolo uplne rozdielne.Ten rozdiel bol citelny az som bol prekvapeny...

Proste super auticko super jazda....
Hyundai Accent 1.5 CRDi, noble white
Joe TT
*
Příspěvky: 35
Registrován: 10 dub 2007, 23:09

Příspěvek od Joe TT »

xyz123 píše:Takze prave som dosiel z michaloviec (PD-MI-PD) a denne pocitadlo ukazalo 640 Km a priemerna spotreba 5 litrov. Obsadenie 3 ludia a plny kufor. Motor je v zabehu a mal nabehane 200Km. Po dialnici som siel 120km/h a pomimo 90 az 120 ako sa dalo. Vytacal som max do 3000ot/min. Pruznost motora je perfektna a dokonca porovnanie tahu motora na zaciatku a konci cesty bolo uplne rozdielne.Ten rozdiel bol citelny az som bol prekvapeny...

Proste super auticko super jazda....
Cau kamo,
tiez sa rozhodujem, ze ho kupim. Takze mi ho doporucujes ?
Nech Ti jazdi v poriadku, k Tvojej spokojnosti.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

xyz123 píše:Takze prave som dosiel z michaloviec (PD-MI-PD) a denne pocitadlo ukazalo 640 Km a priemerna spotreba 5 litrov. Obsadenie 3 ludia a plny kufor. Motor je v zabehu a mal nabehane 200Km. Po dialnici som siel 120km/h a pomimo 90 az 120 ako sa dalo. Vytacal som max do 3000ot/min. Pruznost motora je perfektna a dokonca porovnanie tahu motora na zaciatku a konci cesty bolo uplne rozdielne.Ten rozdiel bol citelny az som bol prekvapeny...

Proste super auticko super jazda....
to bude zahriatim zrejme :-) ja som osobne zabiehal motor v meste - hroza.. taketo cesty ako si robil ty su to najlepsie na zabehnutie.. osobne by som to nehnal cez 110 (na 5 to toci myslim 2300 ot) a sem tam trochu pridat k 3000 (len ked je zahriaty)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
xyz123
*
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2006, 23:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xyz123 »

Joe TT píše:
xyz123 píše:Takze prave som dosiel z michaloviec (PD-MI-PD) a denne pocitadlo ukazalo 640 Km a priemerna spotreba 5 litrov. Obsadenie 3 ludia a plny kufor. Motor je v zabehu a mal nabehane 200Km. Po dialnici som siel 120km/h a pomimo 90 az 120 ako sa dalo. Vytacal som max do 3000ot/min. Pruznost motora je perfektna a dokonca porovnanie tahu motora na zaciatku a konci cesty bolo uplne rozdielne.Ten rozdiel bol citelny az som bol prekvapeny...

Proste super auticko super jazda....
Cau kamo,
tiez sa rozhodujem, ze ho kupim. Takze mi ho doporucujes ?
Nech Ti jazdi v poriadku, k Tvojej spokojnosti.
No ja som nikdy nebol diesel positive ale ani negative..
Ale to ze v zabehu som spravil 900 Km na jedno natankovanie bol pre mna sok. Na zaciatku som jazdil max 90 Km/hod, po cca 200 Km som zacal ist aj 110Km/hod, po cca 400Km som isiel aj 120Km/hod az po 900Km. 3000 otacok som prekrocil max 5 krat ale aj to pri podradovani co bolo moja nemotornost ale to bolo max 3300 ot/min. Ked som mal uz cca 500 Km po zabehu tak som tocil cca 2500ot obcas silnejsie pritlacil pedal ale fakt v ramci normy bez silenia(bral som si k srdcu rady MICRA). Ono nechcel som verit ze ta 1.5 CRDi bude tak super ale predcila moje ocakavania. Tiez som sa dlho rozhodoval medzi benzinom a dieselom (hlavne koli cene nie palivu) ale teraz som stastny ze mam diesela. Ten zatah nema chybu fakt to prekvapi, motor nieje skoro pocut teda co som siel max 130 tak uplne pohodovy sepot. Sranda bola to ze pri spiatocnej ceste moja buduca svokra poznamenala ze ten motor ide omnoho lepsie ako na zaciatku cesty a teda fakt to bol rozdiel.... Za cca 3 tyzdne idem do prahy na cca 1500 Km streku tak sem dam spotrebu a postrehy ohladne jazdy a spravania sa auta....

Moja rada kup diesel, vytrp si 1000 Km "zakladneho zabehu" a budes sa tesit pri kazdej jazde ako ja.....
K spotrebe asi tolko ze za 640 Km som mal 5 litrov uplne surovy motor 3 ludia a plny kufor. Jazda bola cca 3 hod max 2-3 rychl stupen v kolonach do kopca ostatne dialnica alebo okrsky. Pri predbiehani na 5 stupni a otackach cca 2200 pritlacis a ides..... nadhera...

Kuuup diesel neolutujes a budes sa tu rozplyvat ako ja :roll:

Vsetkym zelam stastne a bezporucovonehodove Km...
Hyundai Accent 1.5 CRDi, noble white
Peter5
*
Příspěvky: 65
Registrován: 29 čer 2007, 18:31
Bydliště: okr. Michalovce

Příspěvek od Peter5 »

By si neveril ako ti zavidim. Tiez idem do accenta CRDi ale az koncom roka. Som nan uplne nazhaveny. Neviem sa dockat. Tak ti prajem vela dalsich kladnych skusenosti a mnoho KM bez problemov. Dufam ze koncom roka sa tu budem aj ja takto rozplivat.
xyz123
*
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2006, 23:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xyz123 »

Peter5 píše:By si neveril ako ti zavidim. Tiez idem do accenta CRDi ale az koncom roka. Som nan uplne nazhaveny. Neviem sa dockat. Tak ti prajem vela dalsich kladnych skusenosti a mnoho KM bez problemov. Dufam ze koncom roka sa tu budem aj ja takto rozplivat.
uplne ta chapem

Ja som sa na auto tesil vyse roka a rozhodoval som sa asi medzi 5 znackami.
A ked som sa rozhodol nastala otazka diesel alebo benzin.....
A nakoniec bol accent
Tak nech ti to rychlo ujde a nech ho uz mas.....
Hyundai Accent 1.5 CRDi, noble white
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Andy: Jak jsi dopad v servisu se stabilizátory?
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
andrej21
*
Příspěvky: 76
Registrován: 05 črc 2007, 06:11
Bydliště: BA

crdi

Příspěvek od andrej21 »

caute vsetci.

Tak od stredy som uz aj ja novym majitelom tohto krasneho auticka.
Zatial nabehane 350km s priemernou sp. 4,8l. myslim ze na prvych 350km je to krasny udaj. Auto je este surove ale aj tak nedherne taha. Ten krutak 235nm je perfektny. Doteraz som mal iba fabie 1,4 a 1,2 HTP. To sa fakt neda porovnavat :lol:
Postrehy"
- perfektny motor s krasnym zatahom
- auto sedi na ceste velmi dobre /pre vyssiu hmotnost/
- spotreba zatial som velmi spokojny, a ked este klesne bude to super
- mam bezovy interier a je fakt krasny
- vela odkladacich priestorov
- klima chladi az moc :o

Objednal som v CZ este vanu do kufra za nejakych 700Ck a nejake prkotiny.
Tak uz sa tesim az to bude tu.

Vela stastnych kilometrom prajem vsetkym :lol:

Accent 1,5 CRDi VGT Gold beige (9G)
darm
Příspěvky: 2
Registrován: 26 srp 2007, 13:07

:)

Příspěvek od darm »

Tak o dva-tri tyzdne som majitelom Accentu 1.5CRDi / elegance / true blue
+parkovacie cidla vzadu...

Premyslal som este nad reprakmi, radio je pioneer, standardne vo vybave je 4+2 repro, ale neviem akej kvality...preinstalovat repraky?

Dalsia: ALARM...pozeral som po fore dozadu a teda tiez by sa mi pacilo v zime mat predhriate auto, aby som nemusel zoskrabavat lad + si sadnut do vykureneho a vediet kedy sa mi niekto snazi do auta dostat (fetak) a mat to doma na pageri...dialkovy start ma ani nezaujima, ale o zimu mi ide.

Nainstalovat alebo nie? Kolko stoji taketo nieco aj s instalaciou?

vopred dakujem za odpovede :))))
Uživatelský avatar
Petusko73
**
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2006, 17:39
Bydliště: Košice

Re: :)

Příspěvek od Petusko73 »

http://www.autoalarmy.sk/katalog/autoal ... m_startom/

montáž v Hyu mňa stála 6800,-SK Nevedel som sa s nimi dohodnúť že si to dám namontovať sám (a oveľa lacnejšie). Vyhrážali sa stratou záruky.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“