Jak jste spokojeni s ELANTROU ?

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Jak jste spokojeni s ELANTROU ?

Příspěvek od clay »

mladý soused se vzhlédl v Elantře 1,6 z roku 2002 cca 130 000km. Myslí si, že tomu rozumím víc než on. Prosím nenechte mne v tom a dejte radu :
jak jste spokojeni :?:

na co si dát pozor při koupi :idea:

díky za každou ( pozitivní i negativní ) informaci :lol:

clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Jak jste spokojeni s ELANTROU ?

Příspěvek od Hujer »

clay píše:mladý soused se vzhlédl v Elantře 1,6 z roku 2002 cca 130 000km. Myslí si, že tomu rozumím víc než on. Prosím nenechte mne v tom a dejte radu :
jak jste spokojeni :?:

na co si dát pozor při koupi :idea:

díky za každou ( pozitivní i negativní ) informaci :lol:

clay
Elantra je vcelku spolehliva,ale soused by si mel nechat financni rezervu,protoze budou urcite v haji kotouce tlumice a bude na tom potreba vymenit olej a kapaliny.Jinak co se tyce rozvodoveho remenu tak ten se dela v 90000km a je jen na nem jestli si ho necha preventyvne vymenit.Kdyz nebude mit od auta servisku tak at radeji neveri kmetrum a necha ho vymenit,muze usetrit hodne ponez za potkanej motor.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

V nemecku se delaj rozvody jak u benzinaku, tak dieselu pri 120ti, ja kupoval Elu s 118tkm a byly cerstve udelane. Tohle se da zjistit v servisce. Tlumice jsou naprosto v poradku, s kotouci je to horsi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Vubo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 30 srp 2007, 10:24

Elantra - klepot

Příspěvek od Vubo »

Ahojte,
vie mi niekto poradiď? Kúpil som Elantru r.v.2003 1,6 a pri naštartovaní, po dlhšom státi motor zaklepe akoby od ventilov (dosť silno) a po prejdení cca 300m ide už pekne po tichu. olej mám nový 5 - 40 a má nabehané 220000km.
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Příspěvek od clay »

Díky za odpovědi,

mladýmu sousedovi jsem se snažil pomoci seč to šlo, a tak u nás před barákem teď máme Hyundai flotilu o jedno auto větší - je to Elantra 1,6i GL 2003, najeto 126000 km za 121000 Kč.

Mimochodem máme úžasný zážiek z použití nádraží Praha - Čakovice - je to aresál vhodný k natáčení fantasy filmů o situaci po páté jaderné světové - a pak nás chce ČD, ČSSD a Green přesvědčit, že máme jezdit vlaky.

Jízda z Prahy do Pardubic v poho - v tom druhém stoupání na dálnici ( na horizontu zřícenina ) to celkem svižně ze 130 na pětku zrychlovalo při obsazení 4tyřmi pasažéry. Ten motor se jevil jako větší objem, než je.
Sice nám po dojezdu začala svítit kontrolka výfukové soustavy, ale nebudeme sahat do peněženky, dokud nevíme co to je.
Nyní Elantra půjde na rozvody a náplně.

Příjemně mne překvapila prostornost interieru.

Osobně jsem u tohoto nákupu měl větší nervy, něž když kupuju auto do rodiny - aby to nebylo pro dobrotu na žebrotu - doufám, že se nic nevysype a soused bude spokojen.

PS: nemáte doma nadbytečné hliníkáče na Elantru ?

clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Gratulace:) at zavita na klub.

Az mi kamarad rekne, co chce za 17ky, tak mozna uvolnim sve 15ky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Příspěvek od clay »

Hardcam píše:Gratulace:) at zavita na klub.

Az mi kamarad rekne, co chce za 17ky, tak mozna uvolnim sve 15ky.
Dík,

těším se na nabídku, třeba se mu budou hodit a dá si je pod stromeček. :D

clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Uživatelský avatar
s-tony
*
Příspěvky: 13
Registrován: 26 úno 2010, 23:48
Bydliště: Ostrava

Re: Jak jste spokojeni s ELANTROU ?

Příspěvek od s-tony »

Snažím se vybrat nové auto (z bazaru) a ze všech těch desítek možností mně zaujala právě ELANTRA 1,6 benzín sedan okolo roku 2003.
Všiml jsem si na fotkách z bazarů že u vozů 1,6 jsou odlišné motory od roku cca 2004. Aspoň na fotce to vypadá jinak. Jestli jich je víc, tak který je lepší z těch 1,6.
Chci koupit benzín, protože bazarovým benzínům věřím více a jsou provozně levnější.
To auto se mi líbí, má slušnou výbavu do 100 tisíc docela spolehlivé auto co se nekrade. Má dobré recenze.

Taky by mně zajímalo kolik tak stojí roční provoz takové 7 let staré Elantry? Myslím kromě pojistky, benzínu a pneu. Kolik vás ročně stojí součástky a servis.
Nebo jestli je tu někdo kdo si to auto opravuje doma sám. Do jak velké míry to u tohodle auta je možné.
Dík za info.

Líbí se mi jen tehnle typ sedanu:Obrázek
Naposledy upravil(a) s-tony dne 27 úno 2010, 00:15, celkem upraveno 1 x.
S-Tony - Budoucí majitel Elantry.......
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jak jste spokojeni s ELANTROU ?

Příspěvek od Hardcam »

Ahoj. Ano, v roce 2003 nastal prelom, kdy se zmenil jak vzhled auta (vsimni se na fotkach), tak motor, nova 1.6 mela 77kW, kdezto starsi 1.6 79KW. Kvalitou a jiznimi vlastnostmi na tom jsou rekl bych stejne, mam zkusenosti s obema motory. Osobne mam CRDi (mimochodem v blizke dobe uz se dokopu i k prodeji) a vubec bych ho neztracoval oproti 1.6kam. Najeto mam 202tkm :mrgreen: procti si poradne forum o Elantre at vis, do ceho jdes. Myslim, ze Elantra patri k tomu nejspolehlivejsimu, co Hyundai vytvoril.

Povinne ruceni zde: (pocitej, ze na pobocce das o nejakou stovku navic)
http://www.povinne-ruceni.com/
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
s-tony
*
Příspěvky: 13
Registrován: 26 úno 2010, 23:48
Bydliště: Ostrava

Re: Jak jste spokojeni s ELANTROU ?

Příspěvek od s-tony »

Jo už to vidím. Ty od 2004 mají výraznější tvar a mírně jiný interiér.

A co ty roční náklady na kolik taková Elnatra ročně výjde?
S-Tony - Budoucí majitel Elantry.......
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jak jste spokojeni s ELANTROU ?

Příspěvek od Hardcam »

Uprimne se mi interier faceliftu nelibi, naopak exterier hodne, ale podstatnejsi je pro me interier, v tom prece sedim, ne? :mrgreen:

Cetl jsi tohle?
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=40&t=13824

mozna to vypada, ze diesel je hodne znevyhodnen, ale ono i na benzinovem aute je dost veci, ktere mohou odejit, i benzin ma vstriky, cerpadl atp.

Ja jsem na Elantru pes, takze do ni davam hodne penez. Moje informace by Te tedy moc nepotesila...zalezi, kolik najedes, posilam tabulku servisnich ukonu po intervalu 15tkm:


Pokud by Te zajimalo, jak jsou na tom dily cenove, muzes se na me obratit, na Elantry dodavam dily ze srdce rad =D>
Přílohy
servis1.JPG
servis1.JPG (78.34 KiB) Zobrazeno 3389 x
servis.JPG
servis.JPG (109.77 KiB) Zobrazeno 3389 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
s-tony
*
Příspěvky: 13
Registrován: 26 úno 2010, 23:48
Bydliště: Ostrava

Re: Jak jste spokojeni s ELANTROU ?

Příspěvek od s-tony »

Jo ty cenové rozdíly mezi benzínem a dieslem jsem četl, takže beru benzín.
No já mám teď feldu a ty ceny za díly Elantra benzín jsou už i tak 2x dražší než na moje součastné auto.
No těmy náklady myslím jen to nutné. Nájezd cca 15 tisíc ročně. Takže jednou ročně na auto vlítnu vyměním a opravím co je třeba a mám zase rok pokoj. Tak funguje felda. No :?
Na součástném autě měním jen olej, filtry, občas něco navíc jako čepy nebo silentbloky. Prostě jen to nejnutnější aby auto spolehlivě jezdilo. Nic extra jako nerezové svody a podobné koniny do toho cpát nebudu. Ani žádný tuning.
A momentálně mně atuo výjde na cca 4 tisíce ročně. Tak mně zajímá jestli bych se vešel třeba do 10 tisíc ročně když se neposere nic extra. (nepočítám gumy a pojistku)
S-Tony - Budoucí majitel Elantry.......
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jak jste spokojeni s ELANTROU ?

Příspěvek od Hardcam »

Nemuzes porovnat Felinu a Elantru...to je svezeni radove o nekolik trid vyse, coz si zada i nejake naklady navic. Ceny ND na Felicie bych si osobne pri objemu, kolik jich jezdi, predstavoval nizsi, zas takovy terno to neni. Znama servisuje stary Punto a vyjde ji pomalu levneji. Co se tyce oleje nebo filtru, jsou naklady stejne. Novinkou pro Tebe bude asi kabinovy filtr, ktery by se behem tech 20tkm mel vymenit, stoji cca 450Kc. Myslim, ze do 10tkm by ses mel vejit naprosto s prehledem, otazka je, kolik bude mit najeto. Pokud to budu brat teoreticky a ceny trosku strelim od boku tak:

olej 450Kc
filtr 120Kc
vzduhovy filtr 300Kc (kazdych 30tkm)
kabinovy filtr 450Kc
svicky 500Kc (kazdych 60tkm)
predni kotouce 2500Kc
zadni kotouce 2000Kc
desticky P (popr. Z) 800Kc

Pokud bude najezd kdesi za 100tkm, muze pocitat s vymenou lambda sondy, krokoveho motorku a ruznych blbin (motorky atp.).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
s-tony
*
Příspěvky: 13
Registrován: 26 úno 2010, 23:48
Bydliště: Ostrava

Re: Jak jste spokojeni s ELANTROU ?

Příspěvek od s-tony »

Však taky neporovnávám svezení, ale náklady. To mi je jasné.
Porovnávám na co jsem finančně zvyklý a co si můžu dovolit. :D

No snažím se sehnat něco co má nájezd do 100 tisíc.
No 20 ročně bych ještě do auta dal. Ale určitě nechci nic co má riziko, že se do toho bude muset dávat pravidelně třeba 40 tisíc ročně. Jako jsou některé Fordy a podobně.

K čemu je tam v palubce ta díra na tu "CARD"? :?:
S-Tony - Budoucí majitel Elantry.......
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Jak jste spokojeni s ELANTROU ?

Příspěvek od Bofors »

když se mi zrovna nepropálí zapalovací kabel tak jsem s Elou spokojený :mrgreen:
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“