Stahování okének - praskle lanko

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
treet
Příspěvky: 5
Registrován: 28 úno 2007, 13:25
Kontaktovat uživatele:

Stahování okének - praskle lanko

Příspěvek od treet »

Zdravim, mam landru z roku 1996 a prasklo mi lanko u stahovani okenka u ridice. Dneska jsem to rozebral a to lanko bylo uplne prekroucene a namotane na tom šneku motorku, tak jsem to rozmotal, a zprovoznil jsem jezdeni nahoru. Nevim zatim jak to drzi na te stredovevodici liste co taha okenko ani jak dlouhe lanko tam mam dat, nebo jestli to cele neni nahodou ze dvou lanek. doufam ze pro demontazi te stredni listy nebudu muset vyndavat okenko, ze postaci jenom ho dat dolu???? Koupil jsem si lanko na kola tak doufam ze 2 metry budou stacit. pokud ma nekdo s demontazi zkusenosti, tak pomozte... dik
Reklama
 

treet
Příspěvky: 5
Registrován: 28 úno 2007, 13:25
Kontaktovat uživatele:

treet

Příspěvek od treet »

tak uz se to vymenil a opravil, opravy vysla na 10korun za lanko v cyklo kramu a trocha sikovnosti, okenko lita akorat nejezdi upne dolu, chybi mu asi 3cm, to kvuli spoji na lanku, hlavne ze to jede.....
milmus
Příspěvky: 2
Registrován: 02 dub 2007, 11:14

Re: treet

Příspěvek od milmus »

Prosím Ťa ako sa dávavjú dolu tie prekliate tapacíry s predných dverý nechcem to dolámať
jelensoft
*
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2005, 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jelensoft »

Vyšroubuj šroubek, co je v madle, potom všechny po obvodu dveří a nakonec tepecírunk vyndej vysazením směrem nahoru - pozor na přední repro. Pokud mas stahovani růčo, tak sundej kličku, u elektriky pozor na dráty ovádání. Jinak to jde docela dobře dolu.
Lantra sedan 1,6 16V r.v.96
milmus
Příspěvky: 2
Registrován: 02 dub 2007, 11:14

Tapacír

Příspěvek od milmus »

Tak smerom hore som to teda neskúšal ,zatial moc díki skúsim to tak.
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

Jeste poradim, ze po uvolneni madla otevirani lze pro jednodussi vyndani vycvaknout slabymi klestemi 2 tahla (1x central/pojistka a 1x otevirani dveri) umistene v leve casti madla a stejnym zpusobem pak nacvaknout. V sobotu jsem mel rozebrany pul vnitrku auta vcetne dveri a rikal jsem si jestli to mam vyfotit..ale nevyfotil..priste 8)
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

fotky

Příspěvek od Burža »

Pokud mate nekdo ten mechanismus otevirani okna nafocen, tak mi to prosim poslete. Zrejme mi ruplo lanko u prednich dveri na strane ridice, tak bych se na to rad podival jak to vypada nez do toho polezu. Znamy automechanik mi rikal ze uz to jednou nekomu spravoval a ze se s tim drbal cely den, prej se na to mam vy... a koupit novy cely stahovaci mechanismus - 1300 KC :-(((
Je ta oprava fakt tak jednoducha?
jaryone
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2006, 11:52

Re: fotky

Příspěvek od jaryone »

Burža píše:Pokud mate nekdo ten mechanismus otevirani okna nafocen, tak mi to prosim poslete. Zrejme mi ruplo lanko u prednich dveri na strane ridice, tak bych se na to rad podival jak to vypada nez do toho polezu. Znamy automechanik mi rikal ze uz to jednou nekomu spravoval a ze se s tim drbal cely den, prej se na to mam vy... a koupit novy cely stahovaci mechanismus - 1300 KC :-(((
Je ta oprava fakt tak jednoducha?
Oprava je jednoduchá dle "typu" závady. Napr. me prasknul silonovej fifirec a jsem v pr..., musim koupit komplet stahoaci mechanismus (a ani nevim kde)
Lantra Wagon (J2 2000) 1,6 16V
kibut

Příspěvek od kibut »

Mne na zadnych dverach sa odlomil kus umelej hmoty, v ktorom bolo zachytene lanko a to posuvalo okno hore a dole. Rozobral som to, vybral som cely mechanizmus, ten kus odlomenej umelej hmoty som nahradil jednou srubou samorezkou :) a ide to ako nove 8) Robota trvala cca 1 hodinu a stala ma 0 Sk :D
treet
Příspěvky: 5
Registrován: 28 úno 2007, 13:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od treet »

ja to praskle lanko koupil z cykloservisu, standartni delka na zadni brzdu, cena asi 10kc. Sundal jsem tapecirung ze dveri, okenko nahoru a je tam motorek asi na 3 sroubech, cely jsem ho vyndal a na nem je takovy umelohmotny snek kde se to previji, z neho sem klestema dostal stare praskle a zamotane lanko, a namotal nove (koncovky na to lanko se daji napajet normalne cinem a treba medenou trubickou podle potreby). Nove lanko se zahakne do sneku a namota se dokola do tech drazek, kdyz se pak hybe z okenkem jedna strana se povoluje a druha naviji vic. Motorek jsem dal zpet a nove lanko jem omotal okolo umelohmotneho drzaku okenka aby to melo za co tahat a stahnul to elektrikarskou cokoladou. Kvuli cokolade to nejezdi uplne az dolu ale ty 3cm uz mi nevadi hlavne ze to jede. Fotky bohuzel nemam
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“