Čím nahradit originál repro ve Scoupátku

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Čím nahradit originál repro ve Scoupátku

Příspěvek od Yurii »

Tak sice jsem tvrdil že vnějšek auta nebo audio budu řešit až po GO jenže mi to prostě nedá :lol:
Čím nahradit originální po 14 letech odcházející repráky ve Scoupátku?
K vylepšování audia jsem přišel díky Hardcamovi jak slepej k houslím... Mam super rádio, doma se mi válí opravenej zesilovač a po jízdě s jedním kamarádem o víkendu mi došlo že moje a originál reproduktory sou zvukově úplně k ničemu...

Takže se ptám: čím nahradit stávající repráky? (zesilovač a subáč zatím neřeším)
1) jaký je rozdíl mezi jedno dvou a třípásmovými? (jasný že ve frekvencích který uměj ale co byste mi doporučili co se zvuku týče?)
2) Jaký sou rozměry originál reproduktorů? (Chci sehnat repráky co mi budou sedět na místo starejch, nechce se mi kamkoli vrtat nebo někam řezat jen nahradit stávající repro jak ve stavebnici)
3) Jak se dostanu k reprákům co mám vepředu? Mám strach zkoušet mřížku vypáčit nožem abych jí neohnul...

Můj cíl je vyměnit střeva originální audiosoustavy v autě aby to hrálo co nejlíp a zase ne aby mne to finančně zruinovalo
:wink:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

takze ta mrizka: presne jak pises vypacit! ;) a neboj se ma tuhej korinek.. :)
co se zadnich repraku tyce, pozor hlavne na vysku, ono to svadi nakoupit ohromnej reprak jenze pak se tam kvuli magnetu kterymu bude v ceste prekazet ta tyc od kufru co ji drzi v horni poloze! :( takze bacha na to!

jinak ty predni, myslim ze tam byli 10-13cm prumer to bych ted kecal a tak jako tak uz to bude problem to tam cpat, ale preprat se to da a mel jsem tam dvoupasma :lol: budes muset ustipat dve ty packy na prirube toho repraku abys to tam vubec nacpal a bude to na dvou srobech :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

kontaktuj me na ICQ, probereme to.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

2Black: No jasny uz se mslysel ze se to musi ustipnout :) Fakt si nepamatujes jakej je vzadu prumer? Ja mam takovej pocit ze 16 nebo 15 ale fakt nevim.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Yurii píše:2Black: No jasny uz se mslysel ze se to musi ustipnout :) Fakt si nepamatujes jakej je vzadu prumer? Ja mam takovej pocit ze 16 nebo 15 ale fakt nevim.
ja tam rval ovaly 6x9" :D a coz je 15x23 cm a ten centak tam byla skvira na sirku tim padem bych rekl ze 16" :wink: ale jak rikam, bacha na vysku i s magnetem!!;)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romcis »

V predu jsou 10cm a v zadu 16,5 cm.
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak jsme to odhadli dobre...tak Yurii, myslim, ze mas jasno:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Hardcam píše:Tak jsme to odhadli dobre...tak Yurii, myslim, ze mas jasno:)
:lol: copak, takze dopredu 16,5cm do dveri a dozadu 30cm do kufru? :twisted:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Kdepak..ani ja uz do kufru nedam zadnou bednu, zabira to moc mista, stacej kvalitni repraky, nicmene Yurii odeme bral zesik, takze casem se asi vrhneme i na bassak. Yurii dal rozpocet 2000-2500 CZK, po sleve jsme se dostali pod 2000CZk (4 repro, kompa). Jinde by ho tahle kombinace stala zhruba 4000Kc.

Spcialne pro rejpaly, Pajk bude vedet: vyuzivam slev v nejmenovanem obchode, kde si Yurii repro sam zakoupi-stejne jako Kokroff (asi s moji ucasti)...nemam na tom ani korunu ceskou, ani slovenskou, ani euro. Pouze se snazim, aby lidi zbytecne nevyhazovali prachy z okna.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Jop jasno myslim ze mam dostatecne :-) Jeste si pohravam s myslenkou nejaky repraky koupit u nas v praci za zamestnaneckou cenu to by mohlo taky byt zajimave :wink:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

To je taky moznost..ale Electroworld, stejne jako Datart maj sileny ceny, takze se po sleve dostanes zhruba na cenu, za kterou prodavaj netovy prodejci. A mas i omezenej vyber.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“