Zimné pneumatiky

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
calvin
*
Příspěvky: 23
Registrován: 20 črc 2007, 10:08
Bydliště: SK-TT

Příspěvek od calvin »

Zdravim vsetkych, mam zo stareho auta velmi malo jazdene barumky polarisky, R14, 185/60. Nie je to presne ten rozmer aky potrebujeme na accenta, ale myslite, ze by sa dali pouzit? Aky by s tym mohol byt problem? Nemam ich inak ako vyuzit a keby som ich predal, dost na tom stratim + musim kupovat nove ;-(
Accent 2007, 1,5 CRDI Elegance, Neutral Grey
Reklama
 

Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

calvin píše:Zdravim vsetkych, mam zo stareho auta velmi malo jazdene barumky polarisky, R14, 185/60. Nie je to presne ten rozmer aky potrebujeme na accenta, ale myslite, ze by sa dali pouzit? Aky by s tym mohol byt problem? Nemam ich inak ako vyuzit a keby som ich predal, dost na tom stratim + musim kupovat nove ;-(
Ja si myslím, že aj tento rozmer by mohol vyhovovať. To, že to je 60 a nie 65, to je len malý rozdiel vo výške pneu. Problém by to byť nemal. Ale počkaj si aj na iné príspevky. Ja totiž nie som v tomto profík :oops:
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
Petusko73
**
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2006, 17:39
Bydliště: Košice

Příspěvek od Petusko73 »

Nemusíš kupovať nové, kľudne ich použi. Nic nepokazíš
Mickey007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 čer 2007, 21:35

Příspěvek od Mickey007 »

Já jenom nechci strašit, ale bacha na jiný rozměr pneu a rychlostní index než je psaný v Technickém průkazu. U zimních je myslím dovolen o 30% nižší rychlostní index než je psán (tuto informaci ale nemám ověřenou). Ono se už totiž stává, že když je nějaká nehoda, tak pojišťovna jde i po pneumatikách. V pneuservise říkali, že zákazník byl měnit čelní sklo (připojištění čelního skla) a pojišťovna fotila pneu, jestli opravdu jsou, tak jak mají být podle TP. Pokud né, tak od pojistné události dává ruce pryč, že auto nesplňuje podmínky provozu. Je to zajímavé, ale fakt se pojišťovny začínají bránit i tímto způsobem.
Accent 1,5 CRDI
Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

Příspěvek od atrex »

Ahoj, co sa tyka zimnych pneu minulu sezonu som kupoval Bridgestone LM20, spokojnost, viac krat som absolvoval aj lyzovacku, odniesli nas hore dole v pohodicke. Problem mam co sa tyka prezuvania gum vo vseobecnosti, gumy obmienam na jednych diskoch a pracovnici v pneuservise dooost frflu ked musia davat dole najprv tu malu stredovu cast puklice za ktorou su sroby. Poriadne mi to doskriabali so srobovakom nakolko to nevedeli dat nijako dole, tolko "svatych" co som si vypocul ..uf .. ze az.. :shock: tak teraz uz mam šoky z toho co si zas vypocujem..nemate nejaky zlepsovak, ako dat tu puklicu dole bez nadavania???
Hyundai Accent, 1,4 Elegance - Ebony Black
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

atrex píše:Ahoj, co sa tyka zimnych pneu minulu sezonu som kupoval Bridgestone LM20, spokojnost, viac krat som absolvoval aj lyzovacku, odniesli nas hore dole v pohodicke. Problem mam co sa tyka prezuvania gum vo vseobecnosti, gumy obmienam na jednych diskoch a pracovnici v pneuservise dooost frflu ked musia davat dole najprv tu malu stredovu cast puklice za ktorou su sroby. Poriadne mi to doskriabali so srobovakom nakolko to nevedeli dat nijako dole, tolko "svatych" co som si vypocul ..uf .. ze az.. :shock: tak teraz uz mam šoky z toho co si zas vypocujem..nemate nejaky zlepsovak, ako dat tu puklicu dole bez nadavania???
Puklička už mi jde sundavat bez problémů, chce to ochodit... Jinak nedávno jsem viděl dva accenty na parkovištích co jezdí bez těchto pukliček. Buď se kradou a nebo majitelé nechtějí mít starosti s případným sundaváním při defektu pneu.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

mno mam taky kola ze scoupka tak doufam, ze na coupe pujdou v pohode.. :roll:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

atrex píše:Ahoj, co sa tyka zimnych pneu minulu sezonu som kupoval Bridgestone LM20, spokojnost, viac krat som absolvoval aj lyzovacku, odniesli nas hore dole v pohodicke. Problem mam co sa tyka prezuvania gum vo vseobecnosti, gumy obmienam na jednych diskoch a pracovnici v pneuservise dooost frflu ked musia davat dole najprv tu malu stredovu cast puklice za ktorou su sroby. Poriadne mi to doskriabali so srobovakom nakolko to nevedeli dat nijako dole, tolko "svatych" co som si vypocul ..uf .. ze az.. :shock: tak teraz uz mam šoky z toho co si zas vypocujem..nemate nejaky zlepsovak, ako dat tu puklicu dole bez nadavania???
ked ti to budu menist, proste si tie stredy nechaj pekne doma a ak to poskrabes, mozes nadavat sam-sebe.. ono je vzdy lepsie ak si clovek nieco pokazi sam :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
PaoloS
*
Příspěvky: 28
Registrován: 03 zář 2007, 21:49

Příspěvek od PaoloS »

Hlasim, ze uz sme prezuli :)
Hyundai Accent 1.4
Elegance - Space Silver
ladis
*
Příspěvky: 70
Registrován: 21 bře 2006, 15:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladis »

Puklička už mi jde sundavat bez problémů, chce to ochodit... Jinak nedávno jsem viděl dva accenty na parkovištích co jezdí bez těchto pukliček. Buď se kradou a nebo majitelé nechtějí mít starosti s případným sundaváním při defektu pneu.[/quote]

Bohužel, pukličky se kradou, já jsem přišel o jednu, tak jsem ostatní sundal! Jinak jedna puklička stojí v servisu 350Kč.
Accent 1,5 Crdi r.v.2004
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

PaoloS píše:Hlasim, ze uz sme prezuli :)
jejej, tak skoro? sak je furt od 6 do 10.. a v noci to pod 4 nepadne, dalsi tyzden ma byt podobne. Takze este pockam tak tyzden-dva
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Hlásim : Autá už mám Tiež prezuté na zimu (Dunlop WinterSport M3-Accent) a Clio Debica Frigo II. už nech nám teda posneží :)
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
PaoloS
*
Příspěvky: 28
Registrován: 03 zář 2007, 21:49

Příspěvek od PaoloS »

Mexican píše:
PaoloS píše:Hlasim, ze uz sme prezuli :)
jejej, tak skoro? sak je furt od 6 do 10.. a v noci to pod 4 nepadne, dalsi tyzden ma byt podobne. Takze este pockam tak tyzden-dva
Veru uz teraz, lebo o tyzden idem "do hôr" :-)
Hyundai Accent 1.4
Elegance - Space Silver
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Taky přezuto :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

calvin píše:Zdravim vsetkych, mam zo stareho auta velmi malo jazdene barumky polarisky, R14, 185/60. Nie je to presne ten rozmer aky potrebujeme na accenta, ale myslite, ze by sa dali pouzit? Aky by s tym mohol byt problem? Nemam ich inak ako vyuzit a keby som ich predal, dost na tom stratim + musim kupovat nove ;-(
Průměr a šířka sedí tak žádná křeč.Trochu ti bude kecat tachometr ale do jara to vydržíš.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“