čistenie klimatizácie

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Taky se chystám na čištění klimatizace, protože puch z ní začíná bejt hroznej.. Kdo má Accenta ví, že nějakej měl pylovej filtr, nějakej ne. Moje auto ho nemá a tak se ptám, kudy nastříkat dezinfekci do chladícího systému?? Nikde jsem si za kastlíkem nevšiml, že by to šlo rozebrat
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Mne sam servisak odmietol (z dobrej duse :_) ) nastriekat nejaky sajrajt, co maju predpisany ako dezinfekciu klim. potrubia. Povedal, ze taky smrad to narobi, ze sa autom par dni nebude dat jazdit :-)
Podla mna by uplne postacovalo nastriekat tam rozprasovacom ocot, pripadne zriedeny s vodou. Je to asi ten najlacnejsi a zaroven ucinny dezinf. prostriedok. Pri najblizsej vymene klim. fitra to aj spravim. 8)
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Uživatelský avatar
zubmachine
*
Příspěvky: 59
Registrován: 09 led 2006, 19:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zubmachine »

Pani, prave som pozeral na ten pelovy/prachovy filter, ktory ma byt za priehradkou (riadil som sa manualom) a on tam ziadny neni!!! Kde sa to da kupit a kolko to moze stat? Inak klima aj mne smrdi na kyslo a hlavne ze pred pol rokom som bol na garancke a vo fakture mam cistenie a kontrola klimatizacie :twisted:
i40cw 1.7crdi 7dct.. 75000km
i30cw 1.6vvti classic.. predane
1.3i/62.5Kw - 60500km - Predane....
vipe

Příspěvek od vipe »

Tak to ti to čištění asi neudělaly za půl roku ti to nemůže zasmrádnout.
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Nastříkejte tam Persteril.Ten pobije všechno... 8) 8) 8)
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

Příspěvek od knorek »

Také se chystám na servis klimy. Pylový filtr tam také nemám a celkem bych ho uvítal, jen jsem nikde na netu neviděl že by se prodával na Getze, nevíte kde ho sehnat???
Hyundai i40 wagon 1.7 CRDi 2015
Peugeot 5008 STYLE 2.0 BlueHDI 2016
ex. Hyundai i30 kombi 1.6 Trikolor Weekend 2015
ex. Hyundai Getz 1.3 2003
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Jak uz jsem nekde psal, mam ted Nipparts. Misto 1400 (origos) stal 635Kc. Zatim nepozoruji zadny rozdil (narozdil od me penezenky) :D Koupil jsem ho v ELITu. Moc vstricne jednani, nechali si ho behem dvou dnu poslat na sklad, abych si ho mohl vyzkouset.

PS: jsou tam dva kusy, ktere jsou jsou umistene v kolejnickach nad sebou.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Pylovy filtr jsem cca pred mesicem kontroloval a je tam :). Akorat je uz dost zaneseny. Nevim jestli ho tam ale mam od zacatku nebo ho tam dodali v servisu pri dodatecne montazi klimatizace loni na podzim.
Jinak je to tak jak pise XMira - jsou tam 2 tenke filtry v "kolejnickach" nad sebou.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Jo - jeste drobnost: Ta cena je za oba dva filtry. Je to sice porad dost, ale jenom aby jste se nekdo nelek, ze to musite zaplatit 2x. Jinak montaz je fakt jednoducha:
1. Vycvaknete dorazy na kasliku a ten vyklopite, za kaslikem je kryt filtru, z nehoz vycvaknete lanko od topeni a kabel (od vypinace airbagu asi)
2. Vycvaknete kryt filtru (ma nahore pojistku)
3. Filtry se jenom vysunou/zasunou (pozor na sipku "Air Flow")
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

Příspěvek od knorek »

tak jsem koukal na ten ELIT a tam sem ho našel za 800,- Kč s daní což je o dost víc než si psal ty.....
Hyundai i40 wagon 1.7 CRDi 2015
Peugeot 5008 STYLE 2.0 BlueHDI 2016
ex. Hyundai i30 kombi 1.6 Trikolor Weekend 2015
ex. Hyundai Getz 1.3 2003
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

knorek píše:tak jsem koukal na ten ELIT a tam sem ho našel za 800,- Kč s daní což je o dost víc než si psal ty.....
No ja tam vidim jeden pro Getze 1.3 za 596 s Dph. Za 800 tam maj nejakej uhlikovej. Ale nevidim tam Nipparts, kterej jsem si tam koupil ja, takze byt Tebou, tak si zajdu primo do Elitu a poptam se.

PS: cislo toho filtru, ktery jsem tam nasel je: 8000 0084

BTW: uz jenom proto, ze v tom maj asi taky peknej hokej :D Chtel bych videt, jak by cpali trojuhelnikovy mlhovky do kulaty diry v narazniku (Getz 1.4)
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
venousek
**
Příspěvky: 190
Registrován: 26 dub 2005, 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od venousek »

Píšete, že nastříkat prostředek do díry po filtru. Já jsem teď o víkendu čistil klimu tak, že jsem pod čelním oknem oddělal ten černej plast, a tam je vstup sání do kabiny, a tam jsem prostředek aplikoval. Tak je zajištěno vyčištění komplet systému, nejen od filtru k výdechům. Za pět minut to bylo oddělaný a přidělaný, a klima krásně voní.
Hyundai Getz MAX 1.3 12V od 29.12.2004 do 6.3.2010
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010
http://moje.auto.cz/nextright/hyundai-i30.html
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

venousek píše:Píšete, že nastříkat prostředek do díry po filtru. Já jsem teď o víkendu čistil klimu tak, že jsem pod čelním oknem oddělal ten černej plast, a tam je vstup sání do kabiny, a tam jsem prostředek aplikoval. Tak je zajištěno vyčištění komplet systému, nejen od filtru k výdechům. Za pět minut to bylo oddělaný a přidělaný, a klima krásně voní.
On ma vyrobce mozna trochu strach, ze kdyz nastrikas ten aerosol na vetrak (elektromotor), mohl by chytit a z klimatizace by bylo topeni. Ale zas to ma celou radu vyhod: 100% desinfekce, nezvykle tvarovane vydechy ventilace, apod. :D :D :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
eli
Příspěvky: 9
Registrován: 20 bře 2006, 16:02

Kde to sakra je?

Příspěvek od eli »

Našel jste někdo ten vývod vody? Chtěl jsem to vystříkat zespoda, ale jaksi to ne a ne najít :cry: . Díky
Uživatelský avatar
Sokyno
**
Příspěvky: 240
Registrován: 19 říj 2007, 06:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Sokyno »

XMira píše:Jo - jeste drobnost: Ta cena je za oba dva filtry. Je to sice porad dost, ale jenom aby jste se nekdo nelek, ze to musite zaplatit 2x. Jinak montaz je fakt jednoducha:
1. Vycvaknete dorazy na kasliku a ten vyklopite, za kaslikem je kryt filtru, z nehoz vycvaknete lanko od topeni a kabel (od vypinace airbagu asi)
2. Vycvaknete kryt filtru (ma nahore pojistku)
3. Filtry se jenom vysunou/zasunou (pozor na sipku "Air Flow")
kde se ten kastlik nachadzi u getru 1,3 i r.v 2001??? ajakto ze se ti da vypnout airbag mne to na getziku nejde nebo nevim kde je nato nejaky cuplik nebo klicova dirka :shock: :?:
Obrázek
Obrázek Obrázek Hyundai Lantra 1,9 D. Hyundai Getz 1,3 Subaru Legacy 2,0 Honda Hrv 1,6
Odpovědět

Zpět na „GETZ“