nepříjemný zvuk 2 - od motoru po startu

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

nepříjemný zvuk 2 - od motoru po startu

Příspěvek od mirpie »

měl bych jeden dotaz ohledně nepříjemného zvuku z motorového prostoru. Někdy ihned po nastartování něco asi tak na 1 až 2 sekundy zařinčí z motorového prostoru. Dělá to jen někdy a vždy jen okamžitě po startu. Nejedná se o držení klíčku ve startovací poloze při již spuštěném motoru. Prostě klasicky normálně nastartuju, motor naskočí, pustim klíček a okamžitě po tom se ozve nepříjemný zvuk, těžko ho popsat, něco jako suché tření s vysokým tónem. Už jsem to zaznamenal i na jiném kupé (RD 2,0 16V). Napadá mě, jestli se blbě nevrací pastorek startéru,
Díky za příspěvky
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Pokud je to suché tření ,tak to dělaj řemeny,alternátor,klima s vodní pumpou a servo(posilovač řízení),nebo to potom šelestí!!
Já vím,že ty zvuky nejdou kolikrát popsat,no startérem to může být také,jestli je to ihned po startu a krátkodobě,měl by to být zvuk bzíííí s takovým drnčením a pak jako to přeskočí přes zuby,to je způsobeno magnetickou cívkou,která vyhazuje pastorek a ta cívka sice povolí,ale uvnitř té cívky je pero s šoupátkem,které vrací pastorek zpět a ta závada spočívá v tom,že uvnitř té cívky je šoupátko s perem a to šouptko se časem přidře a začně se zasékávat a proto se může objevovat tento zvuk,samozřejmě vyndat starter a mrknout do něj,nebo to může to pero už nemá takovou sílu aby to vrátilo zpět!
Ps: snad trošku jsem pomohl i když nevím sám :P :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
MichaelS
**
Příspěvky: 396
Registrován: 05 úno 2007, 22:27
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichaelS »

Podle toho co píšeš to může být volnoběžka na startéru když po zasunutí se dotáčí je to běžný problém a hlavně to řeším na koncernových vozech ale nevyhýbá se to jakémukoli autu...
S Coupe GT-TURBO - prodáno , TURBO VLÁDNE SVĚTU
Mitsubishi Eclipse GSX 260hp - nová hračka
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

já to vidím na špatně se vracející pastorek. Měl jsem to na lantře a ten zvuk by odpovídal (nepopsatelnej) :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Odpovědět

Zpět na „COUPE“