Jde pustit čerstvý vzduch do auta při topení?

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

To víš, že si to pamatuji, hlavně když si to můžu osvěžit náhledem na téma. Já jsem ve své argumentaci vycházel ze dvou faktů.

1.U starších aut byl kohout topení, který se ovládal buď táhlem a nebo knoflíkem v režimu studený - teplý. Tím se spouštělo topení v autě.

2.Předpokládal jsem stejný princip i u Lantry zejména proto, že tu někdo vysvětloval jak odvzdušnit chladící systém a to tak, že nastavíš ovládání topení naplno na červenou/otevřeš tepelný výměník-radiátor/ voda proběhne systém a tak se odvzdušní celý chl. systém. Pokud by byl výměník pořád průchozí /bez ventilu, tzn. nebyl ovládán oním kolečkem/ tak jaký smysl by to mělo pro odvzdušňování chl.systému, když by to ovládalo jen klapku vzduchu. Doufám, že Hujer nebo Ivan to uvede na pravou míru.
Já nejsem technik, takže jsou to jen mé představy ale i tak bych je rád uvedl do souladu se skutečností.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Reklama
 

rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

ventil

Příspěvek od rade622 »

U těchto vozů, skutečně ventil není, stačí se podívat do motorového prostoru, zhruba uprostřed vozu ti vstupují do prostoru pro posádku hadice, které jsou napojeny přímo na výparník. Další pokus by byl, pokud sjedeš prudce z chladného na teplý ovladačem, uslyšíš bouchnutí klapky, která přestavuje proud vzduchu. Ale to jsou jen drobnosti.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
vipe

Re: ventil

Příspěvek od vipe »

rade622 píše:U těchto vozů, skutečně ventil není, stačí se podívat do motorového prostoru, zhruba uprostřed vozu ti vstupují do prostoru pro posádku hadice, které jsou napojeny přímo na výparník. Další pokus by byl, pokud sjedeš prudce z chladného na teplý ovladačem, uslyšíš bouchnutí klapky, která přestavuje proud vzduchu. Ale to jsou jen drobnosti.
Rade622
Je to tak. :wink:
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Takže díky, už vím co ovládá ten knoflík - klapku!!! Ale potom ta informace o odvzdušňování chl. systému byla zcestná, protože pak ta klapka nemůže nijak ovlivnit průchod chladícího media výměníkem a tudíž mít vliv na odvzdušnění!! Nebo je to jinak???
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

topení

Příspěvek od rade622 »

Omlouvám se, byl jsem odvolán manželkou takže jsem to nestihl dopsat. Stálý průtok se používá hlavně kvůli reakční době topení. Přece jen je rozdíl, jestli pustíš vzduch do rozehřátého radiátoru a nebo jestli do něj / toho radiátoru/ pustíš teprve teplonosné médium.
Takže poučení plyne - studený vzduch jde stále z venkovního prostředí a teplý o žádané teplotě vzniká smícháním studeného a přepuštěného přes radiátor v poměru daném nastavením klapky. Snad je to pochopitelné.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
jirkatravna
**
Příspěvky: 100
Registrován: 06 pro 2006, 18:47
Bydliště: Travná 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkatravna »

Zdravím Všechny.
Dovolím se taky přidat do debaty. Myslím že se to tady už vyřešilo ale taky se to pokusím shrnout.
Do auta jde jeden vstup čerstvého vzduchu z venku a ten se rozděluje pohyblivou klapkou buď přes radiator(teplý) nebo rovně(studený) a nebo podle polohy klapky se dá tento poměr měnit. Kohout který otevírá vodu do radiátoru u těchto aut už není (ten se používal u starších aut).
Nevím jak je to u novějších Lanter, ale u mojí musí bít do auta přiveden ještě jeden průchod permanentně studeného vzduchu který NEVEDE přes klapku radiátoru a ten ústí pouze do mřížek na krajích palubovky a ten se ovládá těma kolečkama na krajích. Funguje to tak, že když mám knoflík červená-modrá na červené tak to topí a ve chvílí kdy otevřu ty kolečka tak se do mřížek míchá studený(tudíž čerstvý) vzduch.
A pak je ještě ta vnější cirgilace vzduchu která je na to když se jede kolem toho hnoje nebo za smradlavou Avií. To je pak k nezaplacení.

Takže pro SLATORED:
Tvé manželce by snad pomohlo když budeš topit tak ji na její sraně otevři kolečko směrem nahoru a hned tam bude čerstvo. :D :D
Hyudai Lantra 1,6 , 16v , DOHC, 1992, tirkisová metalka, LPG
Uživatelský avatar
Sokyno
**
Příspěvky: 240
Registrován: 19 říj 2007, 06:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Sokyno »

jirkatrava dekujeme za zhrnuti a vam vsem za vyreseni teto zahady staroded muze ted vezt manzelku i v zime :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Obrázek Obrázek Hyundai Lantra 1,9 D. Hyundai Getz 1,3 Subaru Legacy 2,0 Honda Hrv 1,6
Uživatelský avatar
slatored
*
Příspěvky: 36
Registrován: 15 bře 2006, 11:13
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slatored »

!!! NAPROSTO PERFEKTNÍ !!!
Kdybych tušil, kolik času mým dotazem odčerpám všem Vám, neznámým dobrodincům, tak si to auto raději rozmontuju a se podívám sám.
Mamka i já děkujeme všem za trpělivost.
aspoň už na mě nebude řvát :roll:
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Dal bych sem foto,ale jak si chybý kolonka přidat foto,co se děje,kam se poděla?
Uživatelský avatar
slatored
*
Příspěvky: 36
Registrován: 15 bře 2006, 11:13
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slatored »

Tady kolonka na fotky nikdy asi nebyla. Dávaly se na server "Ukaz to". Ten už ale taky nefunguje. Teď se fotky dávají na http://img260.imageshack.us/.
Bohužel ! ahoj
Dastin

Příspěvek od Dastin »

slatored píše:Tady kolonka na fotky nikdy asi nebyla. Dávaly se na server "Ukaz to". Ten už ale taky nefunguje. Teď se fotky dávají na http://img260.imageshack.us/.
Bohužel ! ahoj
A jaký je teda přesný postup dostat sem fotku,pro mě je to potřeba vysvětlit jak pro blbého,tak trochu trpělivosti a hlavně podrobně. Dík.
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

To,že do bočního výdechu jde vzduch z venku bude pravda jak píše jirkatravna.Ne nadarmo se v manuálu píše,že při zaplé klimatizaci se mají uzavřít pro zlepšení výkonu.Nevím ale jak při zaplém topení,protože to foufá teplý vzduch.Takže se to někde musí mísit a proto taky vysoušet.... 8) 8) 8)
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
jirkatravna
**
Příspěvky: 100
Registrován: 06 pro 2006, 18:47
Bydliště: Travná 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkatravna »

Musejí to těch výdechů jít 2 cesty. Jedna přes topení a jedna extra pouze studená. Když je kolečko zavřený tak fouká teplý a když ho otevřu tak se k tomu míchá studený i když je topení zaplý naplno.
Hyudai Lantra 1,6 , 16v , DOHC, 1992, tirkisová metalka, LPG
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Dastin píše:.....A jaký je teda přesný postup dostat sem fotku,pro mě je to potřeba vysvětlit jak pro blbého,tak trochu trpělivosti a hlavně podrobně. Dík.
Chlapy..................
To je pořád dokola a dokola........
Představte si, že je to tu na foru.. v sekci úplně na začátku.. "O tomto foru" a jmenuje se to
"JAK VLOŽIT FOTO DO PŘÍSPĚVKU Z KOMPU - Názorně"
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

pro jirkatravna

Příspěvek od rade622 »

Jirko a ještě při jaké poloze rozdělovače vzduchu ti jde ten studený vzduch z výdechů a ze kterých, těch co jsou pod mřížkou nebo těch na palubce. Vzduch míříš kam, sklo, nohy? Tady je to dost důležité. Včera jsem nad tím seděl a něco připravuji, ale abych mohl zodpovědět, potřebuji znát polohy obou přepínačů.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“