vyhřívání zadního skla

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

hary
Příspěvky: 5
Registrován: 15 lis 2007, 20:31
Bydliště: HR KR

vyhřívání zadního skla

Příspěvek od hary »

mám takový dotaz , jak funguje vyhřívání zadního skla? Když mám auto studený, tak spínač nereaguje a začne fungovat až asi po 5ti minutách jízdy .Atak nevím jestli to tak má být nebo ne? Díky za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pavel46
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 úno 2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: vyhřívání zadního skla

Příspěvek od Pavel46 »

hary píše:mám takový dotaz , jak funguje vyhřívání zadního skla? Když mám auto studený, tak spínač nereaguje a začne fungovat až asi po 5ti minutách jízdy .Atak nevím jestli to tak má být nebo ne? Díky za radu.
Asi tak pracuje ochrana baterie, i když moje vyhřívá hned po startu. Jinak by to nemělo význam, za pět minut už třeba někde vystupuju.
Hyundai Accent ´07 1.4- Elegance - Beige Gold
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

Já sednu do auta nastartuju a hned pouštím vyhrívání a funguje
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Alex-23
*
Příspěvky: 35
Registrován: 05 lis 2007, 10:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alex-23 »

To mě zase funguje jen spodní čára, zbytek nic. Asi to mám v pr... Dá se to nějak lehce opravit? :?
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

No dřív, když mi to takhle blbě topilo na stodváce, sem se o to taky zajímal.. a prej existuje nějaká vodivá pasta či co.. kterou doplníš mezery na těch drahách.. mělo by to bejt vidět, kde to máš přerušený.. ale jestli to fakt funguje, kde se to prodává a jestli vůbec, tak to netušim :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
hary
Příspěvky: 5
Registrován: 15 lis 2007, 20:31
Bydliště: HR KR

Příspěvek od hary »

Ono to dříve topilo taky hned po nastartování,ale teď až takhle dlouho . myslim jestli to není v relé, protože tlačítko zkraje vubec nereaguje a až potom v něm cvakne a rozsvítí se kontrolka.
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Pokud je ten odporový polep, který topí přerušen, dá se to opravit speciálním lakem, který obsahuje kovové částečky a je tedy vodivý.Mě tak mechanik opravil přerušenou dráhu na potenciometru škrtící klapky a funuje to dodnes. Tzn. hledat vodivý lak, určitě se o něm mezi lidmi ví.Měl bys ale ten polep přeměřit ohmetrem a nebo voltmetrem a zjistit jestli je to přerušený a kde.Mě to topí, vždy když zmáčknu tlačítko /svítí zelená kontrolka/ ale musí jet motor. Vypíná se to samo po cca 5 minutách.Změř na přívodech k oknu jestli tam jde napětí 12Vev.kdy se tam objeví po stlačení tlačítka.Možná je to nedokonale přerušené a tak se to občas spojí. Myslím, že může záležet i na stavu baterky pokud je tam slabé napětí/špatně dobíjí altec/ nemusí se relé spínat hned a sepne, až se napětí časem zvýší/trochu se dobije baterka/.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od super.soso »

treba skontrolovat kable co idu do skla, ci nahodou nejsu odokrite,alebo tam nieje dako pokazena vodiva cesta. Moze byt poskodeny aj konektor :D :wink:
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Zajímalo by mě.. co řídí to samočinný vypínání toho vytápění.. páč mě to vypíná tak po cca 10ti až 15ti minutách.. neřekl bych, že je to pokaždý stejný :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Pavel46
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 úno 2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Pavel46 »

Asi řídící jednotka, v návodu píší cca. 15 min a skutečně to tak je
Hezký den přeji
Hyundai Accent ´07 1.4- Elegance - Beige Gold
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

MartasZ píše:No dřív, když mi to takhle blbě topilo na stodváce, sem se o to taky zajímal.. a prej existuje nějaká vodivá pasta či co.. kterou doplníš mezery na těch drahách.. mělo by to bejt vidět, kde to máš přerušený.. ale jestli to fakt funguje, kde se to prodává a jestli vůbec, tak to netušim :-)
Jmenuje se to elektrovodivý lak EL-1,koupil jsem to asi před pěti roky u Kvapila v OL a opravoval jsem s tím šipkařský terč,nějakou dobu to fungovalo.V tomto případě nevím nevím,teče tam dost proudu.Jo a ten lak stál nějakých dvěstě korun.
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Pavel46 píše:Asi řídící jednotka, v návodu píší cca. 15 min a skutečně to tak je
Hezký den přeji
Tak to by odpovídalo :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tony
**
Příspěvky: 102
Registrován: 03 pro 2006, 21:09
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tony »

Dalo by se použít třeba toto: http://www.ges.cz/?page=index&of=1&gcat ... ES08000025
Jinak vyhřívání můžu zapnout hned po nastartování a vypíná se tak přibližně po těch 15 minutách.
Accent 1,5 12V 65 kW/88 HP,1996
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

no ě to taky funguje hned po nastartovani ale už t nema ten rychly šmrnc jak na novych autech...kde seto vyhřeje rychleji ale i tak to funguje...a vypinani je cca po 15ti minutach přesny čas sem neměřil ještě...
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

[quote="Tony"]Dalo by se použít třeba toto: http://www.ges.cz/?page=index&of=1&gcat ... ES08000025


Chtělo by změřit proud co teče tím topítkem.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“