řazení u Coupe

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
keeno
*
Příspěvky: 39
Registrován: 09 lis 2005, 06:07
Bydliště: Usti nad Labem

řazení u Coupe

Příspěvek od keeno »

zdárek všem..tak je tu zdá se první problemek.Nějak podivně se mi řadí v Coupečku.než jsem ho koupil tak sem na tohle tema našel hodně narážek ale i prez to sem do něj šel a je to tu.Máte s tím někdo zkušenost eventuelne co s tííím?Koupil jsem ho v bazáru....Myslíte že bych na to uplatnil tu jejich půlroční záruku na zkryté vady?Jsem z toho guma fakt :cry:a jeste další vec...začal mi blbnout ciklovač u stěračů..na ten první chod se mu nechce stírat až na ten rychlej(3)..taky záruka?
Hyundai Coupe 2.0-16 V...r.v.97...guuut autíčko
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Re: řazení u Coupe

Příspěvek od Tiburon_FX »

čus! bylo by dobrý specifikovat "podivně řadí"...mě přijde řazení u kupátka naprosto super, rychlosti mi zapadaj se specifickym cvaknutim v přesnejch dráhách, což se mi hrozně líbí a u jinýho hyundaie krom coupé jsem se s tim nesetkal....občas mi tam jde špatně zařadit jednička, předevšim když je převodovka studená, jak se zahřeje tak je vše ok, jinak většinou stačí prošlápnout spojku, když jsem auto koupil tak při vyšších otáčkách (cca 5000) šlo blbě přeřadit z dvojky na trojku (byla slyšet inventůra zubů), ale časem tenhle problém úplně vymizel, jinak pochopitelně jde hůř řadit zpátečka, ale když ne napoprvý, tak určitě na podruhý v pohodě....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
keeno
*
Příspěvky: 39
Registrován: 09 lis 2005, 06:07
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek od keeno »

no 1,2 stupen jde jakš takš i když sem tam se jim nechce.U 3 je takoví podivný cvaknutí při zařazení a se spátečkou je to asi to samé tak jako u tebe.Měl jsem něco podobného u Scirocca a tam stačilo jenom vyplnit klouby u táhel do převodovky(opotrebovánim vyběhané)myslel jsem jestli by to nemohlo bejt treba neco podobného....Jinak po zahřátí je to celkem v pohodě ale ta trojka tam proste po každé tukne
Hyundai Coupe 2.0-16 V...r.v.97...guuut autíčko
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

teď jak nad tim přemejšlim, tak mi taky trojka občas vydává jinej zvuk než ostatní rychlosti...těžko se to popisuje, je to takový jako lupnutí....ale jinak tam jde v pohodě jako ostatní rychlosti, nikdy jsem se na to moc nesoustředil...ale asi to bude ten samej problém...jo kdyby byly vyběhaný táhla tak to by byla asi ta nejlacinější varianta :?
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
keeno
*
Příspěvky: 39
Registrován: 09 lis 2005, 06:07
Bydliště: Usti nad Labem

.

Příspěvek od keeno »

presně tak...takovej tukanec...no doufam ze to nebude nic vážnějšího nebo že se to nezhorší...a co s těma stěračema?myslíte že bych na to tu záruku uplatnil?
Hyundai Coupe 2.0-16 V...r.v.97...guuut autíčko
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: .

Příspěvek od ivan »

keeno píše:presně tak...takovej tukanec...no doufam ze to nebude nic vážnějšího nebo že se to nezhorší...a co s těma stěračema?myslíte že bych na to tu záruku uplatnil?
Človíčku to vypadá na synchron u trojky!! :(
Uživatelský avatar
keeno
*
Příspěvky: 39
Registrován: 09 lis 2005, 06:07
Bydliště: Usti nad Labem

.

Příspěvek od keeno »

hm moc hezký...jak by to bylo s opravou?a bude se to určitě zhoršovat že? :roll:
Hyundai Coupe 2.0-16 V...r.v.97...guuut autíčko
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Mě občas blbne převodovka na dvojce, pokud jí dám rychleji, jde přes zuby, pokud mám mezi řazením větší prodlevu, v pohodě. Jinak synchron cca 800Kč ale je tu problém, že se musí vyndat celá převodka a rozebrat, takže s prací cena cca 3000..
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: .

Příspěvek od ivan »

keeno píše:hm moc hezký...jak by to bylo s opravou?a bude se to určitě zhoršovat že? :roll:
Z horšovat se to bude určitě,ale jak dlouho to vydrží to nikdo nedokáže říct!Já teda musím zaklepat,tak zatím v pohodě!!
Důvod proč odejde je většinou příčinou od spojky a hlavně při zasunutí
rychlosti na vyšší rychlost,ale funguje to i obráceně!!
Většina lidí jezdí na spojku až na doraz,dokud se prostě nerozpadne!!
Když Hyundai dal na spojku pomocný váleček,tak si hodně pomoch!!
Proč??Je to jednoduché,pozná se pružnost teda proti tah spojky repektive
přítlačného talíře,když je měkký tak v pohodě,postupně bude přítlačný
tuhnout,jakmile zabýrá nad půlkou dráhy vyměnit,jinak se začnou dávat
rychlosti přes zuby a to je ten problém(synchron)!!
Pak ještě lamela v lamele jsou takové pružiny a ty jsou tam kvůli strvačnosti a by zbrzdily hlavní hřídel v převodovce a by šla lechce zasunout rychlost!!Ty pružiny jsou potom bud volné nebo může nějaká
prasknout to se taky podepíše na převodovce!
Pak je ještě problém samotné řazení(kulisa),občas chce poštelovat táhla
nebo lanka vyměnit futra popřípadě namazat dost se na to zapomíná!!
Mám doma Syansong Musso a to má lanka a ty se časem normálně
vytahají už jsem je měnil dvakrát,kvůli nim jsem si málem zničil převodovku,naštěstí odešla jenom vymezovací podložka ,která mi drží
hlavní hřidel ve správná poloze!!
A pánové dělat převodovku je vždycky horší než motor a to ta převodovka nesmí být americká jako ta moje v Mussu,je to strašnej
soustruh. :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Simir
*
Příspěvky: 26
Registrován: 13 črc 2005, 18:10
Bydliště: Morava - Zlínský kraj

Příspěvek od Simir »

já mám hlavně problém s řazením jedničky .... a samozřejmě zpátečky .... vždy mi to prostě naskočí a divnej zvuk a zpátečka nejede, tak znovu na nautral a prošlápnu spojku a znovu na podruhé třeba zařadím. Ale není to vždy.
Jinak mám špatnou spojku, už starou, ale nechtějí se mi zatím vrážet prachy do nové. Spojka zabírá úplně v horní poloze.Snad si tak neodvařím synchron , jak tady někdo psal
Hyundai Lantra Coupe 2,0 Fx :)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Simir píše:já mám hlavně problém s řazením jedničky .... a samozřejmě zpátečky .... vždy mi to prostě naskočí a divnej zvuk a zpátečka nejede, tak znovu na nautral a prošlápnu spojku a znovu na podruhé třeba zařadím. Ale není to vždy.
Jinak mám špatnou spojku, už starou, ale nechtějí se mi zatím vrážet prachy do nové. Spojka zabírá úplně v horní poloze.Snad si tak neodvařím synchron , jak tady někdo psal
S tím počítej,že ano! :(
P.s takový pěkný auto a ty mu nedopřeješ novou spojku!! :roll:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

Tady je takovej malej návod, jak vyřešit občasné problémy s řazením, nezkoušel jsem to, ale je to poměrně jednoduchý.
http://www.xorro.eclipse.co.uk/hyundaic ... _t_06.html
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
Uživatelský avatar
TIR
*
Příspěvky: 21
Registrován: 05 led 2006, 12:37
Bydliště: Jižní Čechy

prevodovka-tahla

Příspěvek od TIR »

tak jsem byl ihned zkontrolovat tahla na sonate 93 a mam je taky drobet vykloktane, to bude duvod proč mi tam trojka jde spatně, musim jako do ctyřky a pak trojku a při vyšších otáčkách počítá zuby....holt se o to člověk musí taky starat....
Uživatelský avatar
Mr.Scully
**
Příspěvky: 157
Registrován: 05 led 2006, 12:40
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Scully »

Zdraví vás nový člen :) Mám od listopadu Hyundai Coupé 1.6 z 1998, stříbrná metalíza. Pěknej mazlík!

Je fakt, že trochu nepřesný řazení je jediná nevýhoda, kterou na tom autě vidím. Zpátečku někdy trefím až napodruhý a tuhle mi tam ani za nic nešla dát jednička, koukal jsem na to jak blázen. Od té doby se mi to nestalo, ale dobrý dojem to na mě neudělalo :-)
dříve Hyundai Coupé 1.6 / 84 kW [R.I.P.]
teď BMW E46 330i / 170 kW [mazec!]
Kufr
*
Příspěvky: 22
Registrován: 22 srp 2005, 13:10
Bydliště: Na Padělcích 804
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kufr »

Spatečka neni synchronyzovana-není tam synchron!Proto je občas potřeba jen znova zmačknout spojku,nebo lechce pocuknout s autem(popojet) pak tam skočí skoro sama,trošku citu,atd.Nevím to přesně,ale myslím že žadnej Hyundai nemá synchron na spátečku.
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“