zápach v motorovej časti

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

zápach v motorovej časti

Příspěvek od Juraj »

..... už druhý krát sa mi stalo, že som zacítil zápach, ako keby spálenej izolácie v motorovej časti auta. Zápach som zacítl najprv z ofukov kúrenia z palubovky a po otvorení kapoty bolo jasne cítiť, že zápach pochádza niekde z motora. Mal už niekto podobný problém ?
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Třeba se něco z kabelu dotklo horký části motoru, asi nezbude než to prolézt jak bude horkej motor, to se může pálit cokoliv kdekoliv.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Juraj »

...áno aj mňa to isté napadlo. Na hlave motora na prednej strane sú plastové uchytky držiakov káblov zo sviečok. Jeden mi zvykne sám od seba sa vysunúť a dotknúť sa hlavy motora, tak možno to bude príčina kedy dochádza k taveniu umelej hmoty od horúcej hlavy motora. No niesom celkom presvedčený o tejto teorii.
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

smrad

Příspěvek od haryk »

Tak tak obhlídni všecky plasty...já jen připodotknu, že jsem párkrát cítil smrádek,když jsem vyjížděl po několikadenním stání z garáže,a jakoby se odírala zvětralá vrstvička na spojce,tak jak člověk cvičí se spojkou,aby si autíčko neodřel o vrata...
Getz UG 1341
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

vyriešené

Příspěvek od Juraj »

.... zápach z motorovej časti spôsoboval olej, ktorý unikal vinou vadného olejového filtra, ktorému asi praskla tesniaca gumička. Olej ztekal na ochranný plechový kryt výfuku, kde sa potom vplyvom teploty pražil. Výmenou za nový olejový filter sa problem vyriešil. :wink:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Odpovědět

Zpět na „GETZ“