uz jste nekdy videli coupe s BUBNAMA vzadu??

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

hujere, tady neni co resit, borek mel nakej slabsi den, neni duvod pro to, aby na buben nesel namontovat krouzek pro ABS, resp nebyl jeho soucasti.. kazdopadne, co si myslis o puvodnim tematu, coupe a bubny vzadu? to bude nakej bastl co?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

No tvrdit,že bubnová brzda nemůže mít Abs je prostě blbost a to doslova :roll: Je to dáno o tom,že prostě nejste auomechanici jako trebá já 8) ,kterej nějaký ty vědomosti má ,že??? :lol: :lol:
Takže začnem od toho nejlehčího brzdového systému,hovoříme pouze o kapalinovvých brzdách,toť pro info :wink:
Škodu Favorit jistě znáte,její brzdový systém má dva okruhy (jedná se o dvouokruhový systém)přední kola bržděná jedním okruhem levé a pravé kolo brzdí současně spolu,druhý okruh brzdí zadní bubny kdy mezi brzdovým hlavním válcem je umístěn zatěžovací (ten zatěžovací ventil,jinak zátěžák má několik podob)Konkrétně škoda Favorit jej má umístěn hned u vývodu zadních brzd na hlavním brzdovém válci,jinak může být umístěn na zadní nápravě vypadá jako kostka nebo je umístěn přímo v brzdovém válečku.
Takže už tady máme hned tři různé brzdové systémy ,ale systém pořád zůstává stejný a to je pořád dvouokruhový systém jen se lyší svými komponenty,jinak místo bubnů jsou samozřejmě i kotouče na zadní nápravě!
Jinak tento dvouokruhový systém je ve většině případech ve všech autech stejný!
Abs s bubnem: ŠKODA Oktavia ,přední náprava kotouče s brzdovými třmeny a zadní náprava bubny s brzdovými čelistmy.
Přední L kolo čidlo, přední P kolo čidlo, hlavní brzdový válec(dvouokruhový),samotná jednotka ABS a zadní P kolo čidlo a zadní L kolo čidlo.
A teď o tázečka kde jsou u místěná ta jednotlivá čidla.
Na přední nápravě je to řešeno tak,že samotné čidlo je umístěno přes otvor v šenkru(v tělese ložiska,to je ta věc ve které je umístěno ložisko a krzněj vložen homokynetický kloub,kteý je ztažen to velkou středovou matkou)Druhý konec čidla vykukuje právě k tomu kloubu a na tom kloubu je již tu několikrát zmiňovaný zubatý kroužek :!: Odtud čidlo snímá pohyb předního kola,teda předních kol.
U zadních kol je to řešené jiným způsobem ve většině případech zadní náprava je to řešená tak,že zhruba v každé je umístěn náboj kola s ložiskem a na něm je zubatý kroužek viz obrázek Obrázek
Samotné čidlo je umístěné na protilehlé straně ve štítu a teď nastává to Vaše :D na těhlech ložiskách mou být jak bubny tak i kotouče :!: Tohle je to tajemství jak může mít i bubnová brzda Abs :!:
Buben může mít také svůj vlastní kroužek,ale ten je umístěn na svém těle na povrchu,mám dojem,že zrovna nákladní auta to mají tak řešená,ale už se od toho pomalu upouští a dávají se kotouče s plouvoucími třmeny ,které jsou 4ř pístové a nebývalé velkých rozměrů :shock:
Ještě jsem chtěl říct,že místo zátěžáku tam je ABS,jinak se pořád jedná o dvouokruhový brzdový systém,jen mezi to jste zjednodušeně řečeno vložily ABS :wink:
Jestli chcete vědět více o brzdách ,tak už psát nebudu :oops: ,protože bych Vás unudil k smrti :lol: :lol: Tak zatím :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

black_sheep píše:hujere, tady neni co resit, borek mel nakej slabsi den, neni duvod pro to, aby na buben nesel namontovat krouzek pro ABS, resp nebyl jeho soucasti.. kazdopadne, co si myslis o puvodnim tematu, coupe a bubny vzadu? to bude nakej bastl co?
Je to mozne,venku i tady slo obednat coupe s jakoukoliv vybavou,ale cekaci doba katastrofalni cca 3/4 roku.Sam sem byl svedkem kdy nase zakaznice si obednala na prani 1,6 s automatem do coupe 98.Jinak to coupatko ma napriklad i socky sedacky!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Hujer píše:
black_sheep píše:hujere, tady neni co resit, borek mel nakej slabsi den, neni duvod pro to, aby na buben nesel namontovat krouzek pro ABS, resp nebyl jeho soucasti.. kazdopadne, co si myslis o puvodnim tematu, coupe a bubny vzadu? to bude nakej bastl co?
Je to mozne,venku i tady slo obednat coupe s jakoukoliv vybavou,ale cekaci doba katastrofalni cca 3/4 roku.Sam sem byl svedkem kdy nase zakaznice si obednala na prani 1,6 s automatem do coupe 98.Jinak to coupatko ma napriklad i socky sedacky!
jj, kdyz ted mrknes po net (tipcars, cars.cz, sauto...) tak se vsude roztrh pytel s dovozenejma z itosky, samy ty socka vybavy... desnyy :( to samy mobile.de v nemecku... kde se to bere? pritom v itosce stojej hafo...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Vidím a pod tíhou důkazů uznávám,že jsem byl zaslepen teorií asi už překonanou(a že jsem si informace o nemožnosti montáže na bubny nevymyslel,dokazuje i můj odkaz http://cs.wikipedia.org/wiki/Bubnov%C3%A1_brzda-už jste mě chvíli nahlodali,potom jsem našel v "moudré"encyklopedii :roll: podporu,ale vaše důkazy mluví opačně :roll: ).
Tímto se hluboce omlouvám panu Hujerovi a kdyby byl tak laskav a přijal moji omluvu. :oops: :wink: Jak vidím,dnes je opravdu už možné vše. :shock:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
maxik
**
Příspěvky: 138
Registrován: 02 led 2007, 19:40
Bydliště: Břehy u Přelouče
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxik »

ještě jednou jaký že pasuju kotouče na scoupo? kotouče tam možná nacpeš ale kam přiděláš třmeny????????? :lol: to bys musel na origo nápravu přivařit nějaký držáky nabo tam prdnout jinou nápravu a to už je docela alchymie
Project Scoupe RS 1993 :) -minulost
Scoupe GT 1992 - vrak - minulost
Fiat 600D 1966 :) - minulost
BMW M3 EVO E36 1998,cosmosschwartz metalic, HARMAN KARDON sound ,321PS - minulost
SUZUKI RM Z 4502007
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

nebyl jsem tu chvíli a podiskutovaný dvě strany, klobouk dolů před váma. Jako poslední zmínku o ABS + bubny přidám holý jednoduchý fakt, že kdyby bylo ABS jen na předku na kotoučích, tak k čemu by to bylo, když předek bys nějak ukočíroval, ale zadek by tě už driftem zdravil při výhledu do bočního okýnka :lol:
Mít ABS jen na předku by bylo ještě nebezpečnější, než ho nemít vůbec.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

nikdo neni dokonalej.... :wink:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Borek píše:Vidím a pod tíhou důkazů uznávám,že jsem byl zaslepen teorií asi už překonanou(a že jsem si informace o nemožnosti montáže na bubny nevymyslel,dokazuje i můj odkaz http://cs.wikipedia.org/wiki/Bubnov%C3%A1_brzda-už jste mě chvíli nahlodali,potom jsem našel v "moudré"encyklopedii :roll: podporu,ale vaše důkazy mluví opačně :roll: ).
Tímto se hluboce omlouvám panu Hujerovi a kdyby byl tak laskav a přijal moji omluvu. :oops: :wink: Jak vidím,dnes je opravdu už možné vše. :shock:
Vpoho. :wink:
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Každý nezná vše člověk se učí celý život.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Mich@l
**
Příspěvky: 112
Registrován: 09 črc 2005, 15:15
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mich@l »

Huste :D , takze kontrolovat i zadni kola pri koupi jo? Na tohle coupe jsem se chtel jed podivat. Tak nic no. Jinak dobre blacku, ze mas dobre oci :D, malem jsem koupil to, co jsem nechtel.:oops: Cus
Autodíly mám od Autojazz.cz
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Mich@l píše:Huste :D , takze kontrolovat i zadni kola pri koupi jo? Na tohle coupe jsem se chtel jed podivat. Tak nic no. Jinak dobre blacku, ze mas dobre oci :D, malem jsem koupil to, co jsem nechtel.:oops: Cus
cau majklis, odkud jsi? ja ted shanim kamosovi coupe a je to fakt problem.. sam kdyz jsem shanel to svoje, tak jsem fakt prezil i to ze je to rok 1996 a tudiz driv shnije.. za stejny prachy se dali sehnat 1998 klido, ale ten stav... to jsem fakt brecel a vymyslel jsem krizovej plan co koupit za autak.. :roll: a kdybych fakt koupil naky facko nebo neco tak s nim jezdim doted, pac na web koukam furt na auta a naky fakt pekny coupe... nic..

:evil:

ja ti vidim u znamejch, maj coupe jako prvni majitele, vzdycky uz rikaj ze ho prodaj, ze je stary a nakonec nez daj inzerat tak zase najezdi furu kilometru v pohode, ze se rozhodnou si ho jeste nechat.. a prodaj ho, az uz bude mit fakt nakej vaznej problem, vidim to tak.. a tak to bude v hodne pripadech, tak to bylo i se scoupatkama..

na jaro porad cekam na nabidku coupe se 40 000 a serviskou, po prvni majitelce.. ale je to velmi nejisty a cena? to se taky nevi, tusim ze z velmi vyhodny si to rozmysli na nakou astronomickou. pokud by to vsak klaplo prodaval bych to svoje coupecko :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Mich@l
**
Příspěvky: 112
Registrován: 09 črc 2005, 15:15
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mich@l »

Čau chlape. Ja jsem z ostravy. Jinak hledám hledám.... ale nenacházím... Na tipcars vůbec nic není.. a když už jo, tak za to chtějí pěkný pytlík:). Jinak jsem se díval i do němec, tam taky něco málo stálo za reč, ale abych se nevyjeb.l tak jak posledně s accentem. Pro mě tam je daleko:(. Ty bys toho svého krasavce střelil?? Ja plánuju koupi tak březen/duben, jestli se dříve nezblazním nebo nekoupím něco na delší leasing.. plním pokladničku:D. Jinak jsem pořád do toho vozítka zblázněný. Doufám, že nekoupím nějakou rakev na čtyřech kolech.
Autodíly mám od Autojazz.cz
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

mno jak rikam kdyby bylo to cerveny tak bych to svoje samozrejme prodaval.. ale to jeste neni jiste, pokud by tamto nevyslo nebo nebylo za tak bajecnou cenu tak do toho nepujdu svoje si necham a za nic ho nevymenim :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Borek píše:Vidím a pod tíhou důkazů uznávám,že jsem byl zaslepen teorií asi už překonanou(a že jsem si informace o nemožnosti montáže na bubny nevymyslel,dokazuje i můj odkaz http://cs.wikipedia.org/wiki/Bubnov%C3%A1_brzda-už jste mě chvíli nahlodali,potom jsem našel v "moudré"encyklopedii :roll: podporu,ale vaše důkazy mluví opačně :roll: ).
Tímto se hluboce omlouvám panu Hujerovi a kdyby byl tak laskav a přijal moji omluvu. :oops: :wink: Jak vidím,dnes je opravdu už možné vše. :shock:
No já jen dodám, že v soukromí, ale hlavně v obchodě jsem hodněkrát nalítnul, právě proto, že jsem vycházel z řekněme diplomaticky neaktuálních informací. V tomhle je malér internetu, informace třeba neaktuální nebo nepravdivé může vkládat kdokoli navíc nesetříděné. Myslím, že právě wikipedie je toho živým důkazem. Brzdám zdar, Lukino
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Odpovědět

Zpět na „COUPE“