Že by jel na 3 válce?

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Že by jel na 3 válce?

Příspěvek od Laďa »

Koupil sem asi si před dvěma týdny ojetého Getze a objevil se na něm 1. problém. Motor začal být dost hlučný a rapidně se snížil výkon, tzn. že netáhne ani ve vysokých otáčkách a když nedám při rozjíždění hodně plynu tak to zdechne. Jo a ta oranžová kontrolka Check buď svítí pořád, nebo bliká. Je možné že by jel motor na 3 válce? Moc se v tom nevyznám. Prosím pomoc! Dá se případně opravit motor který jede na 3 válce, nebo ne a musí se koupit nový.
Mohlo by to být i něco jiného? Jinak auto startuje bez problémů, a volnoběch je taky vpořátku.
PS: Ví někdo jaké sou příznaky na autě, pokud jede na 3 válce.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

napisu ti to, co vsem - zkus vymenit zapalovaci kabely a svicky - hlavne nekupuj nejaky srackovy dily, protoze ty vetsinou nepomuzou.
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

no myslim, ze ak to pred nakupenim dielov to nechas prejst diagnostikou v Hyundai servise urcite neurobis zle. To ze svieti Check engine znamena ze tam je fakt vazna porucha elektroniky motora
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Je to tak, zajeď na diagnostiku, na tom můžeš jedině vydělat než se trefovat a kupovat jednotlivé díly takhle koupíš opravdu jen to co je tam v háji. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďa »

Asi jo, budu muset na tu diagnostiku, ale škoda že tam budou až ve čtvrtek
Uživatelský avatar
zubmachine
*
Příspěvky: 59
Registrován: 09 led 2006, 19:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zubmachine »

Laďa

Ako jazdi Getz 1.6? Mam totiz 1.3 a rozmyslam ze by som ho predal a siel do 1.6ky... V spotrebe by velky rozdiel byt nemal ale vo vykone to snad bude citelne:) Nieze by mi 1.3 nestacilo (v meste az-az) ,ale na dialnici to uz nieje ono:) Zaujimalo by ma hlavne porovnanie z 1.3 ak mozes:) Dakujem!
i40cw 1.7crdi 7dct.. 75000km
i30cw 1.6vvti classic.. predane
1.3i/62.5Kw - 60500km - Predane....
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Příspěvek od haryk »

No, já mám benzínovej 1341 a jezdím na německejch dálnicích docela svižně. Podle potřeby 150 a běžně držím 130, i když...ano...spotřeba leze k 7 L, ve dvou lidech je to letadlo, pravda ve 4 mírně zleniví...
Getz UG 1341
Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďa »

zubmachine píše:Laďa

Ako jazdi Getz 1.6? Mam totiz 1.3 a rozmyslam ze by som ho predal a siel do 1.6ky... V spotrebe by velky rozdiel byt nemal ale vo vykone to snad bude citelne:) Nieze by mi 1.3 nestacilo (v meste az-az) ,ale na dialnici to uz nieje ono:) Zaujimalo by ma hlavne porovnanie z 1.3 ak mozes:) Dakujem!
No já ho mám jen chvíli. Ohledně výkonu ho zatím moc posoudit nemůžu, protože mám v motoře nějaký problém. Byl sem na diagnostice, tam mi řekli že je tam nějaký problém s jedním válcem a že nemají čas a že mám přijet po novém roce. Tak uvidím. Ale alespoň pár poznatků, než začal být problém s motorem. U nás je jeden dos prudký a dlouhý kopec. Já s Kadettem 1,3 -když sem byl sám tak kolem 80-90km/h a to sem z něj doloval max. Z Getzem sem jel taky kolem 90km/h a to sem ho nijak extra netrápil. Ale musím říct, že Kadett jezdil a pořád ještě jezdí velmi dobře. Dokonce sem se s ním účestníl i několika sprintů na tuning srazech a býval sem kolem 5 až 7 místa z 16 až 18 aut. Ale abych řekl pravdu čekal sem od Getze víc, ale doufám, že po opravě se výkon ještě zlepší.
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Rozdiel medzi tym, ked bezi na 4 a 3 valce je strasne velky. Je velmi citelny rozdiel, takmer ako keby vobec netahal.
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Příspěvek od haryk »

Já zažil jízdu na 3 válce kdysi dávno,kdy jsem jezdil v autoškole coby žák ve škodovce....sám učitel to dlouho nepoznal, v kopci řval ať odřadím na trojku, já..že už ji tam dávno mám...tak na dvojku...a nahoře jsem zastavili,a tam na to přišel,že je prošlehlý jeden zapalovací kabel...
Getz UG 1341
Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďa »

Mám už objednané svíčky Brisk Premium DOR15LGS, vím že tady Brisky nejsou moc populární, ale já jim 100procentně věřím. Na předchozím autě Opel Kadett sem měl nějaké svíčky, ani nevím jaké a byly dost špatné, tak sem je vyměnil za svíčky od značky Bosch a moc sem si nepomohl, ale časem sem je vyměnil za Svíčky Brisk a to byl tak obrovský rozdíl, že jiné bych už nekoupil. Jedině bych ještě zkusil iridiové od Denso, ale ty sou extra drahé. Takže druhá nejlepší varianta po Denso Iridium mi vyšly tyhle Brisky. Jo a mám v plánu kupovat vzduchový filtr (vložku do origo airboxu) od K&N. Tak doufám že mě to pomůže a výkon se zlepší.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“