OPRAVA ABS

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

muff
Příspěvky: 1
Registrován: 17 lis 2007, 17:00

OPRAVA ABS

Příspěvek od muff »

CHTĚL SEM SE ZEPTAT JAKY PROBLEM MUŽE BYT V TOM ŽE MA NEJDE ABS ČETL SEM ŽE TO JE ČASTA ZAVADA NA ACCENTU.MUŽE NĚKDO PORADIT DIKY ACCENT R.V 1996 1.3 GLS
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan Cholevík
*
Příspěvky: 24
Registrován: 25 kvě 2007, 12:04
Bydliště: Rychvald

Příspěvek od Ivan Cholevík »

Já to mám taky a doporučujou mi kouknout se na čidla u brzd. Někdy se tam nalepí špína a může to být i tím. To bys měl ještě fajn. Jinak třeba měnit čidla nebo nějaké čerpadlo. Možná bude třeba zajet na diagnostiku.
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

Stačí aby se ti ke konektorům dostala voda a máš po ABS.
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Docela rády odcházejí čidla.... na vrakáči je to ovšem nedostatkové zboží a nové stojí okolo 4800,- :roll: ale nejdříve všechno pročistit, pokud to nepomůže, tak diagnostika a tam řeknou, co a jak....
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Diagnostika je bomba.. napíchnou a hned věděj který to je čidlo a co mu je.. já sem takhle přišel na to, že na pravym přednim sem měl přerušenej kabel.. což byla návaznost na moji dávnou nehodu, jelikož se nesehnal novej podběh a jelikož tam mám na zimu trochu vyšší kola a jelikož sem kravil na letišti, tak při prudkém zatočení doleva se najednou kontrolka rozsvítila a už to neABSilo :P Tak pájka, kus novýho drátku, výmaz na diagnostice a vše je zas jak má být :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

Tak jsem to jednou prasil z OL,za kočárem se prášilo jak MartasZovi v avataru a druhý den po nastartování nezhasla kontrolka ABS.Jsem mužem činu a tak jsem Accenta narval do vrat v Hsevisu v OL s tím že to nějak nefunguje.Vypustili z konektorů a okolí přebytečnou vodu a bylo hotovo.Asi to soudruzi v Korei při výrobě pořádně neutěsnili.Oprava za 0 kč neboť uznali záruku.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

antek píše:Tak jsem to jednou prasil z OL,za kočárem se prášilo jak MartasZovi v avataru a druhý den po nastartování nezhasla kontrolka ABS.Jsem mužem činu a tak jsem Accenta narval do vrat v Hsevisu v OL s tím že to nějak nefunguje.Vypustili z konektorů a okolí přebytečnou vodu a bylo hotovo.Asi to soudruzi v Korei při výrobě pořádně neutěsnili.Oprava za 0 kč neboť uznali záruku.
Jo jo zima začala :evil: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
kuba
*
Příspěvky: 50
Registrován: 27 bře 2006, 10:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

ABS

Příspěvek od kuba »

KLuci, moc prosím, kde mají ty čidla konektory? Nějak to nemůžu najít, sice mám model LC z roku 2003,m ale asi to bude stejné. Dnes jsem jel v břečce do kopce, samozřejmě nevyje. Auto hrabalo jako divé a začalo svítit ABS. Auto jsem pak u sjezdiövky odstavil a při cestě domů ABS naštěstí znovu začalo fungovat....... Zkusím pak ty konektory pořádně zaizolovat.
Accent CRDI
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

Někde jsem četl,že ŘJ ABS je někde pod nádržkou ostřikovače.
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

antek píše:Někde jsem četl,že ŘJ ABS je někde pod nádržkou ostřikovače.
no o tom pochybujem lebo inak by som ja uz ABS asi nemal :D v smyku som sa doklzal na obrubnik = naraznik je trochu nizsie nez by mal byt a nadrzka trpi klaustrofobiou kedze sa jej zredukoval zivotny priestor... ale pokial som pozeral a to som na tu stranu pozeral hodne tak som tam ziadnu skrinku nevidel

PS: tiez mi to obcas robi ze nastartujem a ABS ostane rozsvietene ale ked vypnem a nastartujem znovu tak to zhasne....ale to bude asi problem s vodou/snehom takze kym to neostane svietit tak to riesit nebudem
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Vladimír Drahoňovský
*
Příspěvky: 38
Registrován: 17 kvě 2007, 14:27

Příspěvek od Vladimír Drahoňovský »

pro Antek : Já to tedy nevím jistě, ale když jsem sundaval nárazník,abych se dostal k čerpadlu a nádržce na ostřikovače, tak jsem tam žádnou krabičku nebo něco co by připomínalo čerpadlo na ABS nenašel. Fakt si nejsem jistej. :?
Červ
Accent 1,3 Lc
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

ABS

Příspěvek od Fulli »

zdravim ludia.....ja som tiez kukal zo spodu na to auto ale nic co by pripominalo ABS som tam nenasiel a myslim ze by som ho tam mal mat ked mam to auto prakticky v najvyssej vybave ako sa vyrabalo tak myslim ze by to tam malo byt......na kamaratovej vectre sme otvorili kapotu a hned to tam bilo do oci a bola to taka velka skrinka skoro ako autobateria tak fakt neviem kde to je na tom accente
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

U r.v. 98-99 je ABS vedle hrdla nádržky na ostřikovače (tam, kam se leje kapalina do ostřikovačů :lol: )- ne tedy pod ní nebo vedle ní pod nárazníkem, ale normálně v motorovém prostoru. Poznávací znamení je 8 tenkých (cca 4 mm) kovových trubiček ústících do této jednotky (apoň doufám, že je jich 8 :oops: )
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

přesně tak, Coupé 1.gen. to má taky tam, hned vedle hrdla nádržky ostřikovačů... Ten problém s ABS mám taky, občas po startu shasne, ale ve většině případů mi zůstane svítit....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Tony
**
Příspěvky: 102
Registrován: 03 pro 2006, 21:09
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tony »

Accent 1,5 12V 65 kW/88 HP,1996
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“