Zadní světla

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Zadní světla

Příspěvek od Motorsport »

Takhle se mi podařilo rozsvítit vzadu i30. Původně svítili pouze ty horní světla, dole byly jen mlhovky. jenže já jsem tak trochu ulítlej na americké světla - vzadu musí svítit co největší plocha a vpředu musí být oranžové obrysovky (minimálně, a u off-roadu dále nějaký ten svítící oranžový pruh....)

Obrázek

Přemýšlel jsem jak to předělat a dát i dolu dvouvláknovou žárovku. Jenže když jsem to rozebral, tak jsem zjistil, že ty kluci korejský jsou chytrý a nejen, že tam byla dvouvláknová patice, ale i dvouvláknová žárovka a dokonce i připravený drát, který stačí propojit s horní obrysovkou.... Úprava trvala 10 minut celkem pro obě světla .
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

pěkný, teď nabízejí takovýto světla
Obrázek
Obrázek
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

zdenek76: moc pěkné kousky :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zadní světla

Příspěvek od laufas »

Motorsport píše:Takhle se mi podařilo rozsvítit vzadu i30. Původně svítili pouze ty horní světla, dole byly jen mlhovky. jenže já jsem tak trochu ulítlej na americké světla - vzadu musí svítit co největší plocha a vpředu musí být oranžové obrysovky (minimálně, a u off-roadu dále nějaký ten svítící oranžový pruh....)

Obrázek

Přemýšlel jsem jak to předělat a dát i dolu dvouvláknovou žárovku. Jenže když jsem to rozebral, tak jsem zjistil, že ty kluci korejský jsou chytrý a nejen, že tam byla dvouvláknová patice, ale i dvouvláknová žárovka a dokonce i připravený drát, který stačí propojit s horní obrysovkou.... Úprava trvala 10 minut celkem pro obě světla .
tj,kdyz nekdo neni levej na ruky,tak se to da. nevypada to spatne
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorsport »

A co tato LED světla? Obrázek
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

Motorsport píše:A co tato LED světla? Obrázek
Bral bych okamzite!!!! MOc povedeny
i30 1.4 + kn, 12/2007
Dan4975
*
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 09:20

Re: Zadní světla

Příspěvek od Dan4975 »

Tak jsem zkoušel propojit zadní koncové s těmi mlhovkami. Vyšroubuji 4 šrouby ,až potud je mi to jasné, ale jak mám sakra ty světla vytáhnout ven, když jsou tam nacvaknuté na takových dvou trnech :evil: a za boha to nejde ven, už jsem si naštípl vnitřek plastu na světle a to jsem to dělal v rámci možností opatrně. HELP !!!
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní světla

Příspěvek od Motorsport »

Už si přesně nepamatuji jak to šlo vyndat :( , ale myslím, že to bylo bez hrubého nasilí :)

Koukal jsem do dílenského manuálu a tam píší jen 4 šrouby a pak už jen vyndat....
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zadní světla

Příspěvek od Radek Švub »

Motorsport píše:Už si přesně nepamatuji jak to šlo vyndat :( , ale myslím, že to bylo bez hrubého nasilí :)

Koukal jsem do dílenského manuálu a tam píší jen 4 šrouby a pak už jen vyndat....
V té horní části je takovej špunt tak trošku zaber neboj jde to krásně!
Dan4975
*
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 09:20

Re: Zadní světla

Příspěvek od Dan4975 »

Právě že jsem zabral a ruplo to. Možná to bude tím mrazem. Asi to nechám na jaro.
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zadní světla

Příspěvek od Radek Švub »

Dan4975 píše:Právě že jsem zabral a ruplo to. Možná to bude tím mrazem. Asi to nechám na jaro.
Tam na hoře je takovej zobáček a ten je zapuštěnej v umělé hmotě.
Dan4975
*
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 09:20

Re: Zadní světla

Příspěvek od Dan4975 »

No cloumal jsem s tím světlem až se houpalo celé auto, ten spodní úchyt povolil ,i když ne zrovna zlehka ,ale ten horní čudlík ani omylem :| . ještě to zkusím ,ale teď je venku -15 a mám obavu ,že kdybych zabral pořádně tak se to rozpadne.
Uživatelský avatar
MA294BSComfort
*
Příspěvky: 24
Registrován: 27 říj 2008, 15:37

Re: Zadní světla

Příspěvek od MA294BSComfort »

Demontáž je bez problémov - bez ohľadu na mráz. Hlavne treba uvolniť všetky ! skrutky, potom tým trocha povaklať a je to. Ten prepoj som urobil namačkávacími svorkami ( tie plastové čo sa zarežú do káblika - bacha, možno káblik aj prerezať ) a efekt je lepší než možno vidieť na fotkách 8)
Dan4975
*
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 09:20

Re: Zadní světla

Příspěvek od Dan4975 »

Jaké dráty si propojil ? Jsou tam různé barvy, je mi jasné že černá je kostra ,ale jak to propojit aniž bych musel ty dráty obnažovat a zkoušet měřákem který je který :roll: .
Jinak vyndání světla byl porod, jeden ten trn na kterém to světlo drží, byl zfušovaný :evil: a nešel vytáhnout. Musel jsem použít sílu za cenu ,že mi praskl :( spodní plast na světle.
Uživatelský avatar
MA294BSComfort
*
Příspěvky: 24
Registrován: 27 říj 2008, 15:37

Re: Zadní světla

Příspěvek od MA294BSComfort »

Už nepamätám ale pozriem na to a keď to zvládnem :?: pošlem aj foto - snáď už zajtra
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“