Nulovací tlačítko na přístrojovce

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

Jakej ovládací kolíček? Jestli myslíš tu plastovou tyčku, která prochází krycím plexi, tak tu samozřejmě mám, ale ta má nejspíš tlačit přes nějakou vodivou membránu přímo na kontakty na plošným spoji a v tom je zřejmě můj problém (že mi chybí).
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zahyx »

:wink:
Naposledy upravil(a) zahyx dne 21 led 2008, 21:24, celkem upraveno 2 x.
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

...kdyby sis našel čas přečíst předchozí příspěvky (třeba zrovna ten, ke kterému jsem přiložil fotky), tak sis možná ušetřil čas a neopotřebovával by sis klávesnici zbytečnejma poznámkama....
Méďa
Příspěvky: 8
Registrován: 28 pro 2007, 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Elantra - zavada odstranena

Příspěvek od Méďa »

Panove panove panove - tak to jsem nezral :shock: . Elantra nema zadny kolicek, nebo neco takoveho, ale hned za tlacitkem je spínač a na desku vedou jen dratky. A tady byl problem. Nejakej narodni lidovej umelec zapojil konektor k jinemu spinaci. Auto "melo" byt servisovano pouze v autorizovanych servisech a kdyz vidim vysledek, tak mohu pouze konstatovat ........... potes pr.el.

Jinak rozebrani pristrojovky u Elantry je radost a trvalo mi to cca 10 min i s badanim :lol:
Elantra 2,0 CRDi
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

Xfield píše:...kdyby sis našel čas přečíst předchozí příspěvky (třeba zrovna ten, ke kterému jsem přiložil fotky), tak sis možná ušetřil čas a neopotřebovával by sis klávesnici zbytečnejma poznámkama....
Hochu Ty seš nějakej napruženej. KOukám, že ani omlouvat se nemá cenu.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

Ta poznámka, kterou jsi citoval, byla reakce na text, který "zahyx" později upravil na no sorry ...... původně mi "radil", ať zkusím použít tlačítko z kalkulačky - proto jsem se vyjádřil právě takhle.

Nemám důvod se tady rozčilovat, ale když někdo nejdřív napíše, že mi tam chybí tlačítko a později radí, ať udělám něco, co už jsem dávno vyzkoušel a napsal jsem tady o tom, tak to ni připadá spíš jako výsměch, protože se zjevně ani neobtěžoval přečíst si předchozí příspěvky.

...a spíš než diskusi nad chováním bych ocenil věcné poznámky k problému.
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Elantra - zavada odstranena

Příspěvek od Xfield »

Méďa píše:Panove panove panove - tak to jsem nezral :shock: . Elantra nema zadny kolicek, nebo neco takoveho, ale hned za tlacitkem je spínač a na desku vedou jen dratky. .......
Nevím, kterej rok výroby je tvoje auto - je možný, že to později tak začali dělat, ale u mýho to žádným spínačem řešený není (i když si to na spínač nejspíš předělám taky). Z fotek, který jsem sem dal, je vidět, že na tom plošáku je vytvořená dotyková plocha pro spínací membránu, která se stlačuje právě tím plastovým kolíčkem.

Jinak s tebou souhlasím, že rozdělání přístrojovky je snad nejjednodušší s jakým jsem se kdy setkal :) a docela bych ocenil fotky, jak to tam máš přidělaný k tomu plošáku.
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

Tak už jsem konečně našel čas zprovoznit ten "palubní PC". Už se mi nechtělo dál zkoumat, jakou použít novou membránu toho původního tlačítka (i když by to asi nakonec šlo zprovoznit i takhle), ale rovnou jsem na plošák té přístrojovky připájel dva dráty a vyvedl novej spínač.
FUNGUJE TO SKVĚLE :P (...teda snad to tak i vydrží :wink: )

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Interiér a exteriér“