Světla pro denní svícení

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Světla pro denní svícení

Příspěvek od Korálek »

Tady mám pro vás kdo o nich uvažujete obrázky.
První dvoje jsou od Helly a další od firmy Stualarm.
Všechny mají homologaci pro provoz na pozemních komunikacích.
Hella Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jsou pouze žárovkové.
Od Stualarm 2x LED diody,1x žárovkové
Obrázek Obrázek Obrázek
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Engineer »

Co to v praxi znamena? Na denne svietenie?
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

zanmená to to že nemusíš mít zapnuté hlavní světla ale jen tyto. Má to tu výhodu že častým zapínaním a vypínáním ničíš žárovky a mají velký odběr. Použitím světel pro denní svícení šetříš jak žárovky ve světlech, tak i baterii a vcelku není takovej odběr.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

Akáže je cena aj s inštaláciou?
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

dival jsem se na nehomologovane ledky cca 860korun ale homologovane ledky pro denní svicení jedine schvalen v čr už 3500 :lol: :lol: :lol: :lol: a myslím si že to za chvili stejně zruší svícení...
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

Má to niekto na Lantre J2? Je to tam kam umiestniť? A to bola cena aj s montážou 3500? Mne sa zdá že len priamo v katalógu je taká cena. Nemyslím, že by som si to vedel namontovať sám :oops:
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Taky jsem chtěl ty placatý - prostřední spodní obrázek s LED diodama. Dají se koupit i pod 3 tisíce. STUALARM je má za cca 3500. Tom ale říkal, že údajně ruší radio. Je tam měnič a údajně je to špatně odrušeno. Nejlépe, ať se tady k tomu vyjádří sám.
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

Rasty píše:zanmená to to že nemusíš mít zapnuté hlavní světla ale jen tyto. Má to tu výhodu že častým zapínaním a vypínáním ničíš žárovky a mají velký odběr. Použitím světel pro denní svícení šetříš jak žárovky ve světlech, tak i baterii a vcelku není takovej odběr.
Podle mě to má ale i nevýhodu a to, že nejsou pořádně vidět, zvláště když jsou až v nárazníku.
Druhá věc je, že se mi nezdá, aby to tak ničilo žárovky...nevšiml jsem si, že by odcházely častěji, než za provozu kdy se nesvítilo.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Já bych taky přispěl se svou troškou do mlýna!!!

Sada pro denní svícení, jak se tu píše, stojí cca 3 500Kč, šetří se tím žárovky ve světlometech a také nějaká úspora na benzinu za spotřebovanou el. energii.
Beru to tak, čistě ekonomicky:

náklady na pořízení 3 500Kč
cena jedné žárovky do světl. obyčejná průměr 100Kč = 35 ks žárovek
vezmu-li v úvahu, že se mohou spálit i jiné žárovky povinného osvětlení př. 12 ks á průměr 40 Kč = cca 500 Kč

3 500 - 500 = 3000 Kč = 30 kusů hlavních žárovek + 12 ks ostatních

Za jakou dobu tolik žárovek spotřebuješ????

Něco je ještě potřebné odpočítat na benzín ale i tak je to astronomická suma za světla denního svícení s ohledem na ekonomiku provozu. K bezpečnosti to moc nepřispívá, protože ty světla za běžného provozu moc nevynikají a v záplavě normálního svícení je spíše přehlédneš, což u normálních světel se ti nestane. Je to módní záležitost / na starý auta/ u nových aut je to něco jiného, tam to máš v ceně a ne jako vícenáklady.
U starých aut to spíš vidím něco jako Tunnig !!!Je to však jen můj osobní názor, který nikomu nevnucuji!!!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Rexcor píše:
Rasty píše:zanmená to to že nemusíš mít zapnuté hlavní světla ale jen tyto. Má to tu výhodu že častým zapínaním a vypínáním ničíš žárovky a mají velký odběr. Použitím světel pro denní svícení šetříš jak žárovky ve světlech, tak i baterii a vcelku není takovej odběr.
Podle mě to má ale i nevýhodu a to, že nejsou pořádně vidět, zvláště když jsou až v nárazníku.
Druhá věc je, že se mi nezdá, aby to tak ničilo žárovky...nevšiml jsem si, že by odcházely častěji, než za provozu kdy se nesvítilo.
Souhlas, se světly jezdím už několik let (ještě před tímto zákonem) a žárovku/výbojku jsem měnil jen 1x. A jako z hlediska zvýšení spotřeby to bude dle mě dělat nula nula nic, kolik berou ty specoš světla pro denní? Mám od koupě santíka světla stále zapnutá a neřeším žádné přídavné.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

taky jsem jezdil se světly od koupi tatikoveho kalose a i on pořad svitil ještě před zakonem a žarovka se měnila jen jednou. a to bylo po třech a puil letech každodenním provozem no...a ted na accentíkovi sem sice měnil žarovky ale ne tím že by nesvitili ale dal jsem tam od philipse vyraznější..silver cool nebo co to bylo ja ted nevim už...a už tam je 20 tisic a v poho...
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Bruno píše:Já bych taky přispěl se svou troškou do mlýna!!!

Sada pro denní svícení, jak se tu píše, stojí cca 3 500Kč, šetří se tím žárovky ve světlometech a také nějaká úspora na benzinu za spotřebovanou el. energii.
Beru to tak, čistě ekonomicky:

náklady na pořízení 3 500Kč
cena jedné žárovky do světl. obyčejná průměr 100Kč = 35 ks žárovek
vezmu-li v úvahu, že se mohou spálit i jiné žárovky povinného osvětlení př. 12 ks á průměr 40 Kč = cca 500 Kč

3 500 - 500 = 3000 Kč = 30 kusů hlavních žárovek + 12 ks ostatních

Za jakou dobu tolik žárovek spotřebuješ????

Něco je ještě potřebné odpočítat na benzín ale i tak je to astronomická suma za světla denního svícení s ohledem na ekonomiku provozu. K bezpečnosti to moc nepřispívá, protože ty světla za běžného provozu moc nevynikají a v záplavě normálního svícení je spíše přehlédneš, což u normálních světel se ti nestane. Je to módní záležitost / na starý auta/ u nových aut je to něco jiného, tam to máš v ceně a ne jako vícenáklady.
U starých aut to spíš vidím něco jako Tunnig !!!Je to však jen můj osobní názor, který nikomu nevnucuji!!!!!
Tak ono kolikrát nejde jen o tu cenu, ale i komfort. Já používám lepší žárovky Tungsram Megalight. Cena je asi 200 za kus. Předpokládám, že asi odejdou podstatně dříve než standardní za 80kč. U mě je tak debilní výměna, že musím k levé žárovce podběhem. Když si představím, že bych tu žárovku měnil v lednu na sněhu, kdy je v podběhu 20 kilo sněhu, tak je to příšerná otrava. Takhe tam ty žárovky budou do smrti auta... Navíc mám světelný senzor, takže se o světla nebudu muset starat vůbec. Ve dne svítí ta pro d.s. a jakmile se sešeří, automaticky se zhasnou a rozsvítí se ty hlavní. Ještě nejsem rozhodnut, uvidím, jak dlouho mi vydrží první sada Tungsram Megalight.
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Taky se na na ně chystám, nejspíš od Helly černý, oválný 2x6W...
Jsem si jistej že je to dobrá volba, jelikož mám žárovky s vyšší svítivostí a menší životností, tak tu životnost eliminovat denním svícením.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“