jak se dostat k palivovemu cerpadlu v Hyundai Pony

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
ethnoboy
*
Příspěvky: 16
Registrován: 29 říj 2007, 12:25

jak se dostat k palivovemu cerpadlu v Hyundai Pony

Příspěvek od ethnoboy »

ahoj,
nevite jestli je nutne sundavat nadrz, nebo je cerpadlo pristupne ze dna kufru?? diky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Mam takovej dojem,ze v miste kde mas rezervu,je zakryte okynko a pod nim se dostanes k cerpadlu.A nebo pod zadni sedackou by mohlo bejt take okynko,nejsem si jistej presne.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Pony by to měl mít obdobné jako Scoupe takže jak říkal Hujer u rezervy je dekl který drží čtyři šrouby a je pod ním i těsnění přez které je stejně spousta bordelu u čerpadla
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
ethnoboy
*
Příspěvky: 16
Registrován: 29 říj 2007, 12:25

Příspěvek od ethnoboy »

diky, podivam se na to. Chvili jsem byl na pochybach jestli neni v motorovym prostoru. koukal jsem totiz do knihy o favoritu a tam bylo na obrazku u motoru a ne v nadrzi. zajimave...
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

a když se podíváš do manuálu jedničkového VW Polo tak zjistíš že má palivová čerpadla dvě jedno okruhové a jedno tlakové. Jedno v nádrži a jedno pod autem u zadní nápravy (mimochodem cena toho tlakového je šílená)
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
ethnoboy
*
Příspěvky: 16
Registrován: 29 říj 2007, 12:25

Příspěvek od ethnoboy »

ok tak pujdu do kufru a cerpadlo tam doufam najdu. Mam totiz silne podezreni ze ma obcas tendenci vynechavat. jen nevim jestli bude mozne ho castecne rozebrat ci vycistit??????, nebo bude nutne koupit nove??. auto mi totiz sporadicky cuka treba 1x za 100 km par kilometru a pak se to ustali - vypada to na nedostatek benzinu.cetl jsem spoustu podobnych problemu a vychazi mi to na to cerpadlo
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

až to čerpadlo vyndáš tak ho vylej a pak zkus napojením na baterku jak běží a možná což jsem také dělali když jsme čistili čerpatla tak jsme na něj dali hadičky a plechovku s benzínem a nechali ho běžet pod zátěží pár hodin. každé čerpadlo by mělo jít rozebrat když jsem mluvil o tom z pola tak to bylo zalpertlované ale i tak jsme ho rozebrali vyčistili sestavili a pak zaběhli jak jsem psal o řádek víš jen až ho budeš montovat zpět tak ho nejdřívě kompletně zatop benzínem je to jistější něbo tam mě to učili aby si tam potom případně neskočila jiskra protože bouchlo by to jen jednou sice si říkám když ti dojde benzín tak je to také na suchu ale učili mě to se zatopeným čerpadlem
jinak "nové" tuningové (často nejlevněší) čepadlo se dá sehnat za 2500 -3000
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
ethnoboy
*
Příspěvky: 16
Registrován: 29 říj 2007, 12:25

Příspěvek od ethnoboy »

dobre, tak snad to pujde rozebrat, zkusim to. jinak chapu dobre ze pri tom zabihani cerpadla jak pises se napoji hadicky do cerpadla a obe do jedne plechovky s benzinem? to mi prijde trochu nebezpecny i vzhledem k napojeni autobaterie nekde v domacich podminkach. aby to nebouchlo prave pri tom :-)
no moudrejsi budu az ho vyndam a podivam se jak vypada. A k ty cene novych cerpadel, videl jsem na netu cerpadlo na ponyho za 1200 u matejcka a u mjauto asi za 2000 tak snad to je ono kdyby bylo tohle spatny. kazdopadne diky za postrehy
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

čerpadlo si dej třeba na stůl ale obě hadičky do té plechovky nebezpečné to není jen zachovat obecná pravidla bezpečnosti. jinak protože se s tím už také pár lidí setkalo i když nikdo koho bych znal či jsem to měl v ruce. každé čerpadlo není dobré né že by nefungovalo ale některá po krátkém čase ztratí tlak tak se zeptej na záruku a podmínkdy záruky aby ti ji uznali když třeba nebudeš mít razítko ze servisu ona víměna je rychlá a myslím si že se to vyplatí dát nějakou stovku za výměnu než kdyby čerpadlo nebylo Ok a pak nechtěli uznat záruku tak si nejprve vše ověř je to jen jistota.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rbrodsky »

ethnoboy píše:ok tak pujdu do kufru a cerpadlo tam doufam najdu. Mam totiz silne podezreni ze ma obcas tendenci vynechavat. jen nevim jestli bude mozne ho castecne rozebrat ci vycistit??????, nebo bude nutne koupit nove??. auto mi totiz sporadicky cuka treba 1x za 100 km par kilometru a pak se to ustali - vypada to na nedostatek benzinu.cetl jsem spoustu podobnych problemu a vychazi mi to na to cerpadlo
Tak na tohle ti odpovím naprosto přesně.Můj Pony má z kufru přístupný pouze plovák a kl čerpadlu se dostaneš jedině při sundané nádrži. Tzn. vypusti benzín povolit dva šrouby co drží nádrž mimochodem je na to potřeba trubková 17 myslím. No to zjistíš a ještě je pekelnej problém povolit hadičky.Já jednu urval ale to lehce nahradíš. Mě to vynechávalo taky.Myslel jsem že to nedokáže natlakovat protože evidntně kolísal zvuk čerpadla při škubání motoru.Tak jsem ho vytáhl. Dal jsem na něj hadičku a zkusil jsem to v hrnci.Tlačilo dobře ale byl tam takovej otvůrek s kuličkou která se při zapnutí čerpadla přimáčkla a musela byt ta dírka tou kuličkou ucpana aby nestříkal benzín zpět do nádrže.Jenže já ji měl jakousi přilepenou sajrajtem a ano tu dírku neucpala a čerpadla nenatlakovalo potrubí a část benzínu šlo zpět do nádrže a autíčko škub škub. Tak jsem to pročistil tim že jsem zapl čerpadlo a lehounce šťouchal do kulička až se dokonale rozchodil a vyplavil je takovej slizík. Byli jsme na to dva jinak se dvouma rukama by to šlo těžko. A od té doby to funguje jak hodinky.Ani jeden škub. Tak to srovnej s tím co ti dělá tvůj Poník.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Aha tak jí žil v domění že poník s scoupe je drobet schodnější už proto že pár dílů vzájemně sedí tak to se omlouvám za dezinformaci i když to je divně složité ale když s tím má zkušenosti tak je to jasné i když to je nešťastné řešení. Tak ještě jednou promiň a hodně štěstí při sundavání.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rbrodsky »

Taky jsem bal překvapenej jak je v poníku vyřešen přístup k palivovýmu čerpadlu. Hold maj to blbě vyřešený.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
ethnoboy
*
Příspěvky: 16
Registrován: 29 říj 2007, 12:25

Příspěvek od ethnoboy »

tak to je dulezita informace, to mam teda radost :-(... sundavat nadrz apod. to neni moc sikovny. Sam to tedy asi nezvladnu,mozna to dam do servisu akorat skoda penez navic, podivam se na to nejdriv zespoda jak vypadaj ty srouby co drzi nadrz,pocitam ze budou zarezly, takze dalsi lahudka ach jo.. proc to neudelali jednoduse, kdyz to slo slozite ze? diky
ethnoboy
*
Příspěvky: 16
Registrován: 29 říj 2007, 12:25

Příspěvek od ethnoboy »

tak jsem byl u mechanika, a benzin.cerpadlo u nadrze neni! Vzhledem k tomu ze nemam strikacku ale rizeny karburator, tak je u motoru nejaka tlakova pumpa, tak nevim jestli je na vine ona. Pry by sporadicke cukani mohla delat i voda v nadrzi - no to by bylo fajn ale moc tomu neverim.Servisak si mysli ze jsou na vine spis ventily karburatoru, obcas nejakej sepne a jak je starej tak uz nerozepne :-) tak nevim zkusim neco proti vode a kdyz to bude furt tak asi ze skaly.....:-(
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Aha ještě karbec tak to je jiná.
Voda v nádrži je bohužel běžný jev a nezbude ti než nádrž vyprázdnit a následně vyčistit od usazeného bordelu a pokud jezdíš až do dna nádrže tak jsi to klidně mohl přicpat ale ta verze kůli vodě má své opodstatnění takže rada zní vyčistit palivoví systém od nádrže až ke karbeci dát nový palivový filtr protáhnout všechny hadičky zkontrolovat jestli není někdě nějak deformovaná a v když ani toto nepomůže tak vyčistit a lépe i seřídit katburátor.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“