Pioneer Avic D3 - jak dlouho vám v autě vydržel...

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Petr73
*
Příspěvky: 48
Registrován: 30 led 2008, 16:55

Pioneer Avic D3 - jak dlouho vám v autě vydržel...

Příspěvek od Petr73 »

Jaké máte zkušenosti s odcizením Avic D3?
Mě v autě vydžel 8 měsíců, teď mi nějaký vandal rozbil pravé přední okno a navigaci si vypůjčil. :( Basys na to dává roční pojistku, ale řeším teď problém, jestli má cenu to tam dávat znova, vzhledem k tomu, že z Auto Palace Butovice mám reference, že za prosinec 2007 tam řešili cca 60 případů odcizení těhle navigací.
Takže asi budu mít novou navigaci, kterou budu váhat dát do auta, protože mě moc nebaví platit spoluúčast za poškození auta. Do jednodin, ani do originálního rádia se mi po zvyku na Avic moc nechce... :(
Řešil jte tohle někdo? Obrázek
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi Dynamic man.
Reklama
 

Uživatelský avatar
rica
**
Příspěvky: 119
Registrován: 10 pro 2006, 16:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od rica »

Problém je v tom že ti buze . . . zkur.... ví že ve většině sant je avic tak aby se nejdřív nedostali dovtinř a pak teprve zjistili že tam máš něco jiného.Asi jediná možnost si fakt pořádně vybrat kde parkovat i když někdy se to nadá.
New Santa Fe 2,2VGT ELEGANCE
Black pearl béžová kůže
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Jedna z moznosti je maskovani,to znamena vyrobit si pres navigaci nejakou falesnou odnimatelnou zaslepku,napriklad z kartonu a ten pak nastrikat do stejne barvy ramecku. :wink:
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

To Petr73: ... šikulové se umí rychle orientovat a třeba si budeš moci zanedlouho koupit na inzerát vlastní AVIC zpět. První vlaštovky se možná brzy objeví i zde na fóru v rubrice prodám / koupím.
Po mně již chtěl zde SZ taky někdo kabel k pokoutně zakoupenému AVIC
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorsport »

A co tohle - vyjížděcí 1DIN s odnímatelným panelem a možností plastové krytky přes celý panel.

Obrázek
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

Jak šikulům a chytrákům kupujícícím levné NAVI z druhé ruky alespoň znepříjemnit život?
Registrovat si svůj výrobek na http://www.pioneer.co.uk a zaheslovat jej dle postupu výrobce ( viz kapitola: Ochrana proti krádeži ). Po odpojení napájení nebo resetu navigace tato vyžaduje vložení vašeho hesla. Po 3. špatném pokusu se trvale zablokuje a odblokovat ji umí až servis Pioneer.
Ten kdo půjde s kradeným přístrojem na odblokování se může dočkat toho že mu bude NAVI zabavena se všemi právními důsledky, pokud nedoloží doklad o zakoupení a výrobní číslo NAVI bude v seznamu pohřešovaných. Dnes to není nic neobvyklé, záleží na lidech co s těmito informacemi pracují. Víc pro to asi udělat nemůžete, leda mít auto stále v garáži a při cestách se od něj ani na okamžik nevzdalovat. :?
Anebo je možné radikální řešení pomocí tohoto zařízení, (homologováno jako nástražný prostředek). Jeho jméno je dost vypovídající: KING COBRA. Je využíváno v zabezpečovacích systémech (prodejny s drahým zbožím) (zásobník na 6 nábojů). Stačí jej umístit v kufru a nasměrovat ústí dopředu. Jeden náboj ve vteřině pokryje 60 m3. Není na to třeba zbrojní průkaz.
Obrázek Obrázek Obrázek
Pokud to zastaví jediného pachatele, tak to účel splní. :wink:
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Petr73
*
Příspěvky: 48
Registrován: 30 led 2008, 16:55

Příspěvek od Petr73 »

Hujer píše:Jedna z moznosti je maskovani,to znamena vyrobit si pres navigaci nejakou falesnou odnimatelnou zaslepku,napriklad z kartonu a ten pak nastrikat do stejne barvy ramecku. :wink:
O maskování jsem se pokusil. Byl na tom černý dekl, udělaný, že přesně zapadl do rámečku okolo. Budu to muset vylepšit a hlavně půjdu do garáže. Na tohle nemám nervy... :wink:
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi Dynamic man.
Petr73
*
Příspěvky: 48
Registrován: 30 led 2008, 16:55

Příspěvek od Petr73 »

Zamo píše:Jak šikulům a chytrákům kupujícícím levné NAVI z druhé ruky alespoň znepříjemnit život?
Registrovat si svůj výrobek na http://www.pioneer.co.uk a zaheslovat jej dle postupu výrobce ( viz kapitola: Ochrana proti krádeži ). Po odpojení napájení nebo resetu navigace tato vyžaduje vložení vašeho hesla. Po 3. špatném pokusu se trvale zablokuje a odblokovat ji umí až servis Pioneer.
Ten kdo půjde s kradeným přístrojem na odblokování se může dočkat toho že mu bude NAVI zabavena se všemi právními důsledky, pokud nedoloží doklad o zakoupení a výrobní číslo NAVI bude v seznamu pohřešovaných. Dnes to není nic neobvyklé, záleží na lidech co s těmito informacemi pracují. Víc pro to asi udělat nemůžete, leda mít auto stále v garáži a při cestách se od něj ani na okamžik nevzdalovat. :?
Anebo je možné radikální řešení pomocí tohoto zařízení, (homologováno jako nástražný prostředek). Jeho jméno je dost vypovídající: KING COBRA. Je využíváno v zabezpečovacích systémech (prodejny s drahým zbožím) (zásobník na 6 nábojů). Stačí jej umístit v kufru a nasměrovat ústí dopředu. Jeden náboj ve vteřině pokryje 60 m3. Není na to třeba zbrojní průkaz.
Obrázek Obrázek Obrázek
Pokud to zastaví jediného pachatele, tak to účel splní. :wink:

King Kobra vypadá výborně. Chtěl bych vidět toho magora po případném zásahu... :lol: Klidně bych to tam dal, na ty gaunery se musí trochu přitvrdit! Jen si nejsem jistý tím jak by se mi jezdilo s tímhle za zády, uvážím-li nějaké náhodné spuštění, nedej bože za jízdy... :shock: Muselo by se to nějak pořádně ošetřit. Třeba aby to spustilo až při vytažení konektoru z rádia, ale to už stejně budeš mít auto rozbitý. Další věc je případná pomsta po odeznění účinku, není vyloučeno, že ti potom vzteky nerozbije celý auto. Pudu asi prostě do garáže a snad bude klid... :wink:
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi Dynamic man.
Petr73
*
Příspěvky: 48
Registrován: 30 led 2008, 16:55

Příspěvek od Petr73 »

Motorsport píše:A co tohle - vyjížděcí 1DIN s odnímatelným panelem a možností plastové krytky přes celý panel.

Obrázek
Znám to. Problém je v tom, že díky pojištění od Basysu dostanu nový Avic D3. Když tam budu chtít dát něco jiného budu se ho potřebovat zbavit, protože naco mi bude doma v krabici... Jak jsem na netu koukal, prodává se jich dost, takže to nebude nic moc. Upřímě co se navigace týká, tak bych si tohle sám od sebe asi nekoupil. Přenosný navigace dnaska uměj spoustu věcí, rozhodně víc než Pionner. Například do Avicu nenacpeš ani databázi radarů, nevytáhneš z toho do počítače uložené body, ani trasu, atd. Je to prostě takový jednoúčelový zařízení do auta. Má to sice i pár kladů jako rychlostní impulzy, nebo gyroskop senzor, ale kdo potřebuje navigovat v parkingu nebo tunelu... :) Mě osobně se na tom nejvíc líbí audio, slušně hraje, ovládání iPodu - přestal jsem vozit CD, a navíc v tom autě fakt dobře vypadá, což ten jednodin nebude. :?
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi Dynamic man.
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

Petr73 píše: ... klidně bych to tam dal, na ty gaunery se musí trochu přitvrdit! Jen si nejsem jistý tím jak by se mi jezdilo s tímhle za zády, uvážím-li nějaké náhodné spuštění, nedej bože za jízdy... :shock: Muselo by se to nějak pořádně ošetřit. Třeba aby to spustilo až při vytažení konektoru z rádia, ale to už stejně budeš mít auto rozbitý. Další věc je případná pomsta po odeznění účinku, není vyloučeno, že ti potom vzteky nerozbije celý auto. Pudu asi prostě do garáže a snad bude klid... :wink:
Zařízení znám delší dobu z vlastní zkušenosti. Je jištěno 2x. Je to vlastně nabitá a zajištěná zbraň (plynová pistole) ve speciálním držáku s elektromechanickou spouští. Pokud je klíč v poloze vypnuto, tak v žádném případě nedojde k aktivaci i když přivedeš spínací napětí na cívku elektromechanické spouště. Musí se jen dodržovat pravidla bezpečné manipulace se zbraní. Přímý zásah z krátké vzdálenosti může způsobit zranění. Toho si musíš být vědom a hlavně vypínat zařízení pokud půjčíš klíčky od vozu někomu jinému.
Něco o tomto zařízení najdeš i zde http://veznik.webpark.cz/cze.htm
Anebo si dovnitř vozu ( např. za přepážku) namontuj paralení sirénu k autoalarmu, např. tuto http://www.jablotron.cz/autotechnika.ph ... cts/sa-105 . Je to malá a velmi nepříjemně hlučná a ječivá siréna (120 decibelů/1m). V tak malém prostoru v tom kraválu bez zakrytí uší nevydržíš (na krádež již nezbydou volné ruce). Je to velmi bolestivé již po několika sekundách (vyzkoušeno na vlastní uši). :wink:
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorsport »

Petr73 píše:
Motorsport píše:A co tohle - vyjížděcí 1DIN s odnímatelným panelem a možností plastové krytky přes celý panel.

Obrázek
Znám to. Problém je v tom, že díky pojištění od Basysu dostanu nový Avic D3. Když tam budu chtít dát něco jiného budu se ho potřebovat zbavit, protože naco mi bude doma v krabici... Jak jsem na netu koukal, prodává se jich dost, takže to nebude nic moc. Upřímě co se navigace týká, tak bych si tohle sám od sebe asi nekoupil. Přenosný navigace dnaska uměj spoustu věcí, rozhodně víc než Pionner. Například do Avicu nenacpeš ani databázi radarů, nevytáhneš z toho do počítače uložené body, ani trasu, atd. Je to prostě takový jednoúčelový zařízení do auta. Má to sice i pár kladů jako rychlostní impulzy, nebo gyroskop senzor, ale kdo potřebuje navigovat v parkingu nebo tunelu... :) Mě osobně se na tom nejvíc líbí audio, slušně hraje, ovládání iPodu - přestal jsem vozit CD, a navíc v tom autě fakt dobře vypadá, což ten jednodin nebude. :?
Všechno má své pro i proti..... Já osobně fandím více pevným navigacím, protože tam vidím několik +.
- i v tunelech bývají také křižovatky (v Německu dost často)
- couvací kamera
- přehrávání DVD
- možnost připojení zadních monitorů a duální režim (pustit dozadu dětem DVD a vpředu poslouchat hudbu)
- větší monitor = lepší čitelnost
- možnost připojení DVB-T tuneru

a další....
Uživatelský avatar
Badyx
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 pro 2006, 22:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badyx »

Zamo píše:
Petr73 píše: Zařízení znám delší dobu z vlastní zkušenosti. Je jištěno 2x. Je to vlastně nabitá a zajištěná zbraň (plynová pistole) ve speciálním držáku s elektromechanickou spouští. Pokud je klíč v poloze vypnuto, tak v žádném případě nedojde k aktivaci i když přivedeš spínací napětí na cívku elektromechanické spouště. Musí se jen dodržovat pravidla bezpečné manipulace se zbraní. Přímý zásah z krátké vzdálenosti může způsobit zranění. Toho si musíš být vědom a hlavně vypínat zařízení pokud půjčíš klíčky od vozu někomu jinému.
Něco o tomto zařízení najdeš i zde http://veznik.webpark.cz/cze.htm
:wink:
No když si najedeš na ten odkaz, tak se dole dočteš, že výroba je ZASTAVENA.....takže to asi nebylo z nějaké stránky v pořádku...
Já jsem měl navigaci v superbu a po té co jsem o ní třikrát přišel tak už v žádném autě nechci zabudovanou navigaci. I když bych tam měl třeba tuhle věc, nezabrání to minimálně poškození zámků nebo rozbití okna.
new SF 2007 , 2.2 CRDi, black,manuál
volvo s 60 D5 SUMMUM
Škoda SuperB
Hyundai i30
Škoda Favorit silver line-))
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

Badyx píše:No když si najedeš na ten odkaz, tak se dole dočteš, že výroba je ZASTAVENA.....takže to asi nebylo z nějaké stránky v pořádku...
taky tam najdeš tento odkaz http://veznik.webpark.cz/protokol.jpg
zařízení je zcela v pořádku ale aby ses tím mohl živit a uživit, musel bys toho hodně vyrábět a prodávat. Já to koupil před lety za podstatně vyšší cenu než je uváděná. Zařízení se používá jako doplněk k EZS . Zpravidla se připojuje k sirénovému výstupu EZS, to zn. že každý planý poplach (třeba pozdní vypnutí EZS) může způsobit aktivaci Cobry. A z toho má mnoho potenciálních uživatelů větší strach, než odvolat výjezdovou skupinu PCO. To bude ten důvod, proč to pan Věžník již nevyrábí (otázka: jaké % lidí má např. střelnou zbraň a co ví o střelných zbraních? Větší část laické veřejnosti masírované denně veřejnoprávní televizí má z jakýchkoliv střelných zbraní již podvědomě strach ). :wink:
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
Badyx
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 pro 2006, 22:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badyx »

Zamo píše:
Badyx píše:No když si najedeš na ten odkaz, tak se dole dočteš, že výroba je ZASTAVENA.....takže to asi nebylo z nějaké stránky v pořádku...
taky tam najdeš tento odkaz http://veznik.webpark.cz/protokol.jpg
zařízení je zcela v pořádku ale aby ses tím mohl živit a uživit, musel bys toho hodně vyrábět a prodávat. Já to koupil před lety za podstatně vyšší cenu než je uváděná. Zařízení se používá jako doplněk k EZS . Zpravidla se připojuje k sirénovému výstupu EZS, to zn. že každý planý poplach (třeba pozdní vypnutí EZS) může způsobit aktivaci Cobry. A z toho má mnoho potenciálních uživatelů větší strach, než odvolat výjezdovou skupinu PCO. To bude ten důvod, proč to pan Věžník již nevyrábí (otázka: jaké % lidí má např. střelnou zbraň a co ví o střelných zbraních? Větší část laické veřejnosti masírované denně veřejnoprávní televizí má z jakýchkoliv střelných zbraní již podvědomě strach ). :wink:
Proto jsem tam napsal,že z nějakého důvodu se to nevyrábí......třeba proto, že o to není až takový zájem......no strach ze zbraní asi nebude můj případ, jelikož vlastním několik kusů zbraní a válku jsem si prožil na vlastní kůži-((
Chtěl jsem tim jen říci jen to, že mě osobně, to přijde úplně bezpředmětný, jelikož stejně jako jakýkoliv EZS či PCO neochrání auto minimálně před poničením.Stejně rozbijou minimálně okno nebo zámky a navíc při myšlení českýho člověka ten hajzl mi tam dal slzák pojdtě omlátíme mu to auto...Každopádně nic nemám nic proti takovým věcem, jakož i klidně proti elektrice v sedadlech či jakým koliv zabezpečovačkám-)))
Ale jestli mi rozbijou okno a vezmou navíc navigaci je šumák, proto mám pojistku s 1% spoluůčastí,ať si to pojišťovna hezky zaplatí..
new SF 2007 , 2.2 CRDi, black,manuál
volvo s 60 D5 SUMMUM
Škoda SuperB
Hyundai i30
Škoda Favorit silver line-))
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: Pioneer Avic D3 - jak dlouho vám v autě vydržel...

Příspěvek od tomki »

Petr73 píše:Jaké máte zkušenosti s odcizením Avic D3?
Mě v autě vydžel 8 měsíců, teď mi nějaký vandal rozbil pravé přední okno a navigaci si vypůjčil. :( Basys na to dává roční pojistku, ale řeším teď problém, jestli má cenu to tam dávat znova, vzhledem k tomu, že z Auto Palace Butovice mám reference, že za prosinec 2007 tam řešili cca 60 případů odcizení těhle navigací.
Takže asi budu mít novou navigaci, kterou budu váhat dát do auta, protože mě moc nebaví platit spoluúčast za poškození auta. Do jednodin, ani do originálního rádia se mi po zvyku na Avic moc nechce... :(
Řešil jte tohle někdo? Obrázek
je mi to uprimne velmi luto pretoze mne sa to stalo dvakrat v priebehu dvoch mesiacov a skoro som prisiel o nervy.
najhorsie bolo ze mam model 2007 este s povodnym radiom, ktore som tam uz nemal lebo je to sunt a mal som tam alpine. Ide o to ze mi to radio chcel vybrat s vreckovym nozom co sa mu nepodarilo ale za to mi totalne znicil celu palubovky, vykopol okno tym padom znicil kozu a skoda bola 178 000,-Sk a zobral mi akurat navigacny modul na mobil za 3 000,-sk a kabel na antiradar, to ze som tam mal antiradar, pda a navigacny mio ho nezaujimalo. vsetko tam nechal aj panel na radio.
Druhykrat mi vybil moje bocne predne okno a zobral autonabijacku!!!!!!
kvoli tomu sa tam vlamal tak to uz nechapem. Vidim ze aj ty si tam mal bezpecnostnu foliu ale asi to moc nepomaha.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“